2019 Sausio 18 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragėje minima Europos diena

  • Įkelta: 2018-05-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien visoje Europos Sąjungoje minima Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Švenčiama ji ir Tauragėje: savivaldybės administracijos pastato languose pakabintos  ES vėliavos, „Versmės“ gimnazijoje vyko žinių konkursas, o vakare prasidės naktinė Lobių medžioklė po Tauragės kultūros paveldo džiungles.

Gegužės 9 d. visoje Tauragės apskrityje vyko bendra akcija „Europos diena – su šypsena!“. Tauragės, Šilalės, Jurbarko, Pagėgių miestų ir rajonų mokyklos tą rytą pasitiko visus ateinančius – mokinius, mokytojus, svečius su šypsena. Mokyklos buvo kviečiamos išradingai ir neįprastai demonstruojamas šypsenas nufotografuoti ir atsiųsti Tauragės „Europe Direct“ informacijos centrui, kuris apdovanos laimėtojus.

„Versmės“ gimnazijoje vyko Seimo nario dr. Stasio Šedbaro organizuojamas žinių konkursas „Lietuvos šimtmečio asmenybės ir Europa“. Aštuonios „Versmės“, Žygaičių gimnazijų bei Profesinio rengimo centro komandos bandė įveikti klausimus iš XX ir XXI amžiaus Lietuvos istorijos. Dalyviams teko atpažinti Europos Parlamento narius, buvusius Lietuvos Ministrus Pirmininkus, o taip pat ir Tauragės miesto politines asmenybes. 

Po daugiau nei dvi valandas trukusio žinių mūšio, atsakinga komisija paskelbė, kad „Versmės“ gimnazistai iškovojo pagrindinį prizą – kelionę į Vilnių, ekskursiją LR Seime bei Valdovų rūmuose.

Vakare tauragiškių laukia dar viena puiki Europos dienos atrakcija. Tauragės „Europe Direct“ informacijos centras 21.30 pradės naktinę Lobių medžioklę po Tauragės kultūros paveldo džiungles.

Nors pastaraisiais metais baudos už pažeidimus žvejybos srityje smarkiai išaugo, tai gąsdina ne visus. Savaitgalį Balskų tvenkinyje žvejys mėgėjas Tomas Tenikaitis aptiko brakonierių tinklą, pilną žuvų. Gamtai padaryta žala gali siekti apie 10 tūkst. Eur. Žvejys tikina, kad pamatęs tinkluose nugaišusius karšius, karpius, lydekas ir starkius, buvo šokiruotas. Vyras kreipėsi į aplinkosaugininkus bei į „Tauragės žinių“ redakciją, tikėdamasis viešumu išbaidyti suįžūlėjusius brakonierius.

Šiais laikais telefonas yra nepamainomas beveik kiekviename mūsų žingsnyje. Ko gero, daugelis žino tą jausmą, kai išmanusis ima ir netikėtai sugenda. Taip nutikus, taisyklų toli ieškoti nereikia – sugedusį prietaisą galima atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną.

Motinos dienos proga LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo tauragiškę Prancišką Sturonienę, pagimdžiusią ir su vyru Leonu užauginusią 7 vaikus.

Pavasarį laukuose renkamas sprogmenų derlius. 33 mm rankinė granata, atliekant žemės kasimo darbus, rasta Sungailiškių kaime. Per savaitę išminuotojams tenka vykti į penkiasdešimt tokių iškvietimų, teigė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kapitonas Nerijus Alekna.