2019 Birželio 26 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Darželių trūkumą spręs atidaromos naujos grupės

  • Įkelta: 2018-06-14
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Birželio pirmąją paaiškėjo, kurie vaikai pateko į Tauragės rajone veikiančius darželius. Ne visi sulaukė džiugių žinių – vietos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje negavo dviejų vaikų mama Ingrida. Moteris savo atžalą norėjo leisti į VRCM „Pušelė“, tačiau liko už borto. Administracijos direktorius tikina, kad darželių trūkumo problemą padės išspręsti planuojamos atidaryti penkios darželio grupės.

Nedirbti arba išsiskirti

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi Ingrida pasakojo, kad prašymą dėl darželio parašė vos gimus antrajai dukrai. Tačiau paaiškėjo, kad ir ankstyva registracija vietos darželyje negarantuoja.

– Kai gimė pirmoji dukra, rašydama prašymą pažymėjau kelis darželius, o šį kartą savivaldybės darbuotojos patikino, kad pakanka vieno darželio. Paklausiau, tačiau veltui, paaiškėjo, kad mano dukra į mūsų pageidaujamą „Pušelės“ darželį nepateko. Mus peršoko pirmumo teisę turinčios socialiai remtinos šeimos. 

Švietimo skyriaus specialistė Lina Oželytė pasiūlė nenusiminti – vaiką vežti į Mažonų darželį. Tačiau mums tas variantas netinka. Mano darbas pamaininis, o šeimoje tik aš vairuoju automobilį. Tad be manęs vežioti vaiko į Mažonus nėra kam, – skundėsi mama.

Moteris teigė nežinanti, ko griebtis.

– Matyt, turiu tik du variantus – išsiskirti su vyru ir tapti pašalpų gavėja, tada patekčiau į prioritetinių asmenų sąrašą ir gaučiau vaikui vietą darželyje, arba nedirbti, – nusivylimo neslėpė Ingrida.  

Situacijos nedramatizuoja

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Oželytė situacijos nedramatizavo ir tikino, kad paskutiniais duomenimis, minėtos moters dukra buvo pirma eilėje į darželį. Esą, jei kuri nors šeima persigalvotų ir nuspręstų nevesti vaiko, atsilaisvinusi vieta atitektų Ingridos mergaitei.

– Patarimas vienas – gimus vaikui, nieko nelaukiant jį įrašyti į laukiančiųjų eilę ar eiles. Tačiau, tas vaikas, kuris yra gimęs gruodžio mėnesį, bus tų metų gimimo vaikų eilės gale. O tas, kuris gims sausio mėnesį, į darželį pateks tik būdamas 2,5 metų amžiaus.  Palankiausia situacija yra gimusiems metų viduryje. Jūsų minėta mergaitė gimusi rugpjūčio viduryje, todėl mamos prašymas tikrai nebuvo iš tų pirmųjų. Garantuoti, kad vaikas pateks į darželį, negalime, nes vietų trūksta. Visuomet bus tokių, kurie jos negaus. Šiandien tėvams, kurių vaikai nepateko į pageidaujamas ikimokyklinio ugdymo įstaigas, siūlome periferinius darželius: Tarailių progimnazijos ir Pagramančio pagrindinės mokyklos Mažonų grupes, – teigė L. Oželytė.

Prioritetų sąrašas ilgas

Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės paprašėme pakomentuoti, kaip sudaromos eilės ir kam taikomi prioritetai. L. Oželytė teigė, kad vaikų eilės į darželius sudaromos automatiškai. Esą programa kiekvienai švietimo įstaigai sudaro po atskirą eilę ir skirsto ją segmentais kas tris mėnesius. Segmentuose asmenis surašo pagal asmens turimus prioritetus, o pasitaikius vienodiems prioritetams – pagal prašymo registravimo datą.

Prioritetas suteikiamas: specialiųjų poreikių vaikams; vaikams iš nepilnų šeimų; vaikams iš šeimų, priskiriamų socialiai remtinų šeimų grupei; vaikams iš šeimų, esančių Vaiko teisių apsaugos tarnybos socialinės rizikos šeimų sąraše; našlaičiams; šeimoms, kuriose auga trys ir daugiau vaikų; vaikams, kurių broliai ar seserys lanko tą ugdymo įstaigą; vaikams, kurių vienas iš tėvų yra moksleivis, studentas ir mokosi mokymo įstaigų dieniniuose skyriuose; šeimoms, kurių tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą; vaikams, kurių vienas iš tėvų yra pirmos ar antros grupės invalidas; vaikams iš Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“.

Laukiančių daugiau nei pernai

Anot L. Oželytės, kurį laiką, Tarybos sprendimu, darželių trūkumo klausimas Tauragėje buvo spendžiamas padidinus vaikų skaičių grupėse. Panaikinus tarybos sprendimą dėl vaikų skaičiaus  grupėse didinimo, šiais metais į ugdymo įstaigas priimta 100 vaikų mažiau nei pernai.

– Vien 2015 m. gimusių vaikų, laukiančių patekti į darželius, yra 53, o rugsėjo 1 d. šis skaičius padidės dar 20 vaikų. 2016 m. gimusių vaikų, šiandien norinčių patekti į darželius, yra 130, o rugsėjo 1 d. jis padidės dar 40, – skaičius vardino L. Oželytė.

Pasidomėjus kaip sprendžiama darželių trūkumo problema, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė tikino, kad savivaldybė steigia naujas darželių grupes.

– Nuo birželio 1 d. savivaldybės taryba įsteigė 1 naują grupę Tarailių progimnazijoje.

Nuo rugsėjo 1 d. planuojama ir ieškoma galimybių naujas grupes įsteigti Mažonuose ir Tarailiuose. Centre naujų grupių įsteigti deja nėra galimybių. Apie Valdorfo darželį nelabai galiu pakomentuoti, nes tai privati iniciatyva,  – teigė L. Oželytė.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės Taryba pritarė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ prašymui, steigti dvi grupes Tauruose. Prieš šį projektą balsavo trys Tarybos nariai: Arūnas Beišys, Viktoras Kovšovas ir Eugenisjus Margis, motyvuodami, kad būtina steigti daugiau nei 2 darželinukų grupes.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis „Tauragės  žinias“ informavo, kad realus nepatekusių į darželius vaikų skaičius yra kur kas mažesnis ir siekia 180.

– Yra nemažai tokių, kurie eina į darželį, tačiau nori pereiti į kitą. Tai iškreipia skaičius. Man labiausiai domina tie, kurie neturi jokio darželio. Atsiranda 5 naujos grupės, kurios padės bent iš dalies išspręsti šią bėdą, – tikino M. Petraitis.

Prasidėjusi vasara reiškia daugiau laiko sau, taigi jos metu kaip niekada norisi naršyti nevaržomai: internete klausytis muzikos, žiūrėti vaizdo įrašus ar dalintis atostogų nuotraukomis. Todėl technologijų lyderė „Tele2“ kviečia savęs neriboti ir dovanų siūlo net 100 GB duomenų.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybės taryba posėdyje svarsto 38 klausimus bei atlieka neeilines procedūras – sąžiningai vykdyti tarybos nario pareigas prisiekė Eglė Ramanauskaitė, pakeitusi mandato atsisakiusį valdančiosios daugumos atstovą Liną Stankų.

Gegužės pabaigoje paskelbti Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių vadovų konkurso rezultatai. Paaiškėjo, jog atrinkta tik 16 iš 26 padalinių vadovų, 4 iš jų – buvę urėdai. Kas vadovaus kitiems 10-čiai teritorinių padalinių, tarp jų ir Tauragės, nenuspręsta. Konkurse dalyvavę 4 tauragiškiai atrankos komisijai neįtiko. Birželio 6-ąją paskelbtas naujas konkursas, kurio reikalavimai gerokai kuklesni.

Bekontakčių plovyklų tinklas „H2AUTO“ švenčia vienerių metų gimtadienį Tauragėje ir kviečia į nemokamų plovimų dieną birželio 14 dieną nuo 12 val. iki 15 val. lauksime visų mūsų lojalių ir naujų klientų.