2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kapų laistymui trūksta vandens

  • Įkelta: 2018-06-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi moteris pasiskundė, kad Papušynės kapinėse kapų laistymui trūksta vandens. Norint palaistyti savo artimųjų kapą, reikia atvažiuoti anksti ryte arba atsivežti vandens iš namų. Vandens neįmanoma pasisemti ir iš šulinio, nes nėra kibirų. Pernai vasarą esą taip nebūdavę.

Kapines prižiūrinčios UAB „Dunokai“ direktorius Audrius Mosėjus paaiškino, kad prasidėjus kaitrai į kapines laistyti gėlių suvažiuoja dideli srautai žmonių, todėl iš vieno gręžinio siurblys  nepajėgia pripumpuoti vandens tiek, kiek reikia. Ypač savaitgaliais, kai lankytojų daugiausia.

– Gręžinyje nepakanka vandens, štai ir viskas. O šiais laikais žmonės iš šulinio nesugeba pasisemti.  O tie, kurie semiasi vandenį iš šulinio, kibirų nesaugo – paskandina arba sulaužo. Pirmadienį senus kibirus teko pakeisti naujais, – situaciją paaiškino A. Mosėjus, suskubęs pridurti, kad apie problemą reiktų ne su juo kalbėti, o su miesto seniūnu Virginijumi Žiliumi.  

V. Žilius primena, kad Papušynės kapinės užima virš 8 hektarų plotą. Jose yra tik vienas 13 metrų gylio gręžinys ir trys šuliniai, todėl, kai suvažiuoja dideli žmonių srautai, vandens ima stigti.

– Matot, kai darėme gręžinį, kapinėse buvo tik keli kranai, tada ir gręžinio, ir siurblio pakako. Vėliau plėtėme trasą, todėl, esant didesniems žmonių srautams, galuose vandens pradėjo trūkti. Statyti galingesnio siurblio negalime, nes sugadintume gręžinį. Tiesiog reikia naujo gręžinio. Teks rudeniop valdžios prašyti lėšų naujojo įrengimui. O kol kas į kapines ketiname atvežti papildomą talpą su vandeniu. Taip pat žmones raginčiau vandenį semtis iš šulinių. Yra ir kibirų, ir laistytuvų, – geranoriškai apie problemos sprendimo būdus paaiškino V. Žilius, akcentavęs, kad pernai Papušynės kapinėse vargo dėl vandens nebuvo, nes vasara buvo gana drėgna. 

Trečiadienio rytą „Tauragės žinių“ žurnalistei apsilankius Papušynės kapinėse iš keturių patikrintų vandens čiaupų vanduo bėgo tik iš dviejų. Tiesa, šuliniuose ir vandens, ir kibirų bei laistytuvų  vandeniui nešti buvo.

– Girdėjau, kad kapinėse nėra vandens, todėl atsivežiau savo. Nenoriu, kad gėlės nuvystų, juk sekmadienį Tėvo diena, – sakė dvejus artimųjų kapus prižiūrinti moteris.

Kita kalbinta tauragiškė Zita Čepauskienė pasakojo, kad atsivežti vandens iš namų galimybės neturi, nes į kapines atvažiuojanti su autobusu.

– Ypač sudėtinga buvo savaitgalį. Per valandą vienas laistytuvas tepribėgo, – guodėsi moteris.

Papušynės kapinių prižiūrėtoja Vanda žurnalistei sakė, kad vandens yra, tačiau jo trūksta, kai privažiuoja itin daug žmonių.

– Kai į kapines atvažiuoja pilnas autobusas žmonių, tada taip, vandens trūksta, o šiaip jo yra, – paaiškino V. Puidokienė.

Taurų kaimo bendruomenės nariai renka parašus, kuriuos kartu su prašymu teiks rajono savivaldybei – siekiama, kad Taurai būtų pripažinti atskira seniūnija. Teritorija gyventojų skaičiumi lenkia net keletą seniūnijų, tačiau vis dar priklauso Tauragės kaimiškajai seniūnijai.

Antrąją Tauragės miesto šventės dieną vainikavo šlagerių karaliaus, Gyčio Paškevičiaus koncertas. Paklausyti atlikėjo susirinko tūkstantinė minia.

„Tauragės žinių“ redakcija, kartu su partneriais Tauragės kabeline televizija ir Tauragės radiju šiandien atviri Jums – dirbame Bažnyčių gatvėje įrengtame Spaudos centre. Čia galite pigiau užsiprenumeruoti „Tauragės žinias“ antram metų pusmečiui, pabendrauti su žurnalistais bei gauti renginių programą, padovanosime ir naujausią laikraščio numerį. Kalbinsime įžymius žmones, informuosime apie įdomiausius įvykius. Sekite naujienas!

Naujausiame numeryje skaitykite: gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. Išskirtiniame interviu skaitykite, ką S. Mičiulis galvoja apie mero postą, Tauragės krašto žmones, šeimą ir, žinoma, krepšinį. Naujausiame numeryje rasite miesto šventės „Tauragės dienos“ programą, bei svarbiausias savaitės aktualijas.