2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kęsčiuose pagerbti Antanai

  • Įkelta: 2018-06-13
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Sekmadienį Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ kiemelyje buvo paminėta tradicinė Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“. Susirinkusius svečius ir bendruomenės narius džiugino šventinis koncertas, geriausio sūrio konkursas, sportinės varžytuvės, o mažuosius šventės dalyvius – policijos draugas, šuniukas Amsis ir „Ūnės išdaigų skrynutė“.

Antaninių šventė Kęsčių kaime organizuojama jau devintą kartą. Tauragės rajono Vietos veiklos grupės pirmininkės Nijolės Tirevičienės teigimu, tikra sėkmė „Elbentos“ bendruomenei, kad ji turi tokią aktyvią pirmininkę – Liną Baziliauskienę.  

 

Pagrindinis antaninių akcentas – sūriai, kurie čia labai populiarūs. Nebuvo pamiršti iš šventės kaltininkai – Antanai. Iš gausaus susirinkusiųjų būrio jų atsirado keturi. Vyrus nuoširdžiai pasveikino šventės svečiai ir organizatoriai. Nuo šios dienos tradiciškai kaimuose prasideda šienapjūtė. Kalbama, kad nupjauta žolė gerai atželia, jeigu ji pjaunama per jauną mėnulį. Juokauta, kad jei žolę šienausi sode visai prie pat obels, antaniniai obuoliai išaugs kamuolio didumo. Tad keturi Antanai, pasiraitoję rankoves, čiupo dalgius ir parodė, kaip moka šienauti.

Šventės metu buvo pasveikinti ir jubiliatai bei mažiausieji gimę per metus nuo Antaninių iki Antaninių. Šiais metais gimė tik viena mergytė Žemyna Ramanauskaitė.

Po linksmų šokių ir dainų Antaninėse buvo apdovanoti Sūrio konkurso nugalėtojai, sporto rungčių prizininkai. Taip pat buvo atidarytas sveikatingumo takas, kurį praėję gavo dovanų. Visi galėjo pasigrožėti meduoline širdimi, į kurią sudėtos visos elbentiečių širdys. Galop susirinkusieji, tarsi šeima, susėdo prie didelio vaišių stalo. 

Susirinkusiuosius linksmino jungtinis Kęsčių folkloro ansamblis „Traka“ (vad. E. Giačienė) ir Žygaičių folkloro ansamblis „Diemedis“ ( vad. R. Jakienė), Pagramančio moterų vokalinis duetas (vad. E. Giačienė), liaudiškos muzikos kapela „Kamana“ (vad. Z. Lešinskas) ir muzikinė kantri grupė iš Šilutės „Karčiama“ (vad. V. Stoškus).

Gegužės pabaigoje paskelbti Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių vadovų konkurso rezultatai. Paaiškėjo, jog atrinkta tik 16 iš 26 padalinių vadovų, 4 iš jų – buvę urėdai. Kas vadovaus kitiems 10-čiai teritorinių padalinių, tarp jų ir Tauragės, nenuspręsta. Konkurse dalyvavę 4 tauragiškiai atrankos komisijai neįtiko. Birželio 6-ąją paskelbtas naujas konkursas, kurio reikalavimai gerokai kuklesni.

Bekontakčių plovyklų tinklas „H2AUTO“ švenčia vienerių metų gimtadienį Tauragėje ir kviečia į nemokamų plovimų dieną birželio 14 dieną nuo 12 val. iki 15 val. lauksime visų mūsų lojalių ir naujų klientų.

 

Nuo liepos 2-osios nutraukiama Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veikla. Kartu atleidžiami ir 4 joje dirbę darbuotojai. Vienas jų – tauragiškiams puikiai pažįstamas Antanas Gedminas, Tauragėje dirbantis nuo 1973 metų. Dėl optimizavimo su savo komanda atleidžiamas patyręs specialistas konstatavo, kad naikinami gyvųjų ir mirusių asmenų tyrimai bus atliekami Jurbarke, o tai neabejotinai sukels nepatogumų rajono gyventojams. Ant plauko pakibo ir morgo likimas – ar Tauragėje kas nors teiks mirusiųjų saugojimo paslaugas – taip pat neaišku.

Valstybinės kainų kontrolės ir energetikos komisijos sudaromame šilumos kainų reitinge gegužės mėnesį Tauragės rajonas buvo nukritęs į 16-tą vietą Lietuvoje. Tačiau birželio 1-ąją Tauragės šilumos tinklai paskelbė bemaž euru mažesnę kainą nei gegužę, su kuria viliasi vėl šokti į penketuką. Šilumininkai teigia, jog vykdomi didelio kiekio biokuro pirkimai kitam sezonui užtikrins tolimesnį šilumos kainų mažėjimą.