2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: po šiltų ir tvankių dienų – orų permainos

  • Įkelta: 2018-06-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vasariškais ir sausais orais pasidžiaugę vos porą šios savaitės dienų, jau savaitgalį sulauksime permainų – į šalį sugrįžta kur kas gaivesnės oro masės, su savimi atsinešiančios kritulius bei stipresnio vėjo gūsius.

Šiandien temperatūra kils dar aukščiau negu vakar dieną, vyraus giedras ir saulėtas dangus, praplauks vos vienas kitas debesėlis. Vidutinio smarkumo vėjas suksis iš rytų, šiaurės rytų. Vilniuje ir Kaune vyraus 27–28 laipsnių šiluma. Šiaulių apylinkėse įdienojus bus apie 26 laipsnius šilumos. Prie jūros džiugins giedri orai, čia termometrų stulpeliai sieks 24 laipsnius šilumos.

Visgi, jau penktadienį mūsų šalį pasieks vėsesnių orų banga. Pirmiausia su orų pokyčiais ir vėstančia temperatūra susidurs pajūrio gyventojai. Popiet daugelyje rajonų debesų šydas vis tankės, vietomis numatomas nedidelis lietus, gali sugriaudėti perkūnija. Pūs gūsingas šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune naktį bus temperatūra svyruos apie 17, dieną apie 27 laipsnius šilumos. Šiauliuose naktis dar bus giedra, vyraus 15 laipsnių šiluma. Dieną oras čia įšils iki 23 laipsnių, po pietų gali negausiai palyti.  Pajūryje tądien bus vėsiausia, ramybę drums ir vis stiprėjantis šiaurinių krypčių vėjas. Naktį temperatūra kils iki 15, dieną iki 20 laipsnių šilumos.

Šeštadienį oro temperatūra jau neperkops 20 laipsnių šilumos ribos. Dangų dengs storas debesų sluoksnis, protarpiais trumpai palis.  Pūs stiprus šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune naktį termometrai fiksuos apie 11–12, įdienojus apie 18–19 laipsnių šilumos. Šiauliuose naktį bus mažai debesuota, čia vyraus 12 , dienos metu 17 laipsnių šilumos. Pajūryje pirmoje paros pusėje dar bus negausiai debesuota, bus apie 13 laipsnių šilumos. Dieną iš praplaukiančių debesų negausiai palis, termometrų stulpeliai kils iki 16 laipsnių šilumos.

Paskutinė birželio mėnesio diena, sekmadienis, vasaros taip pat neprimins. Temperatūra bus dar vėsesnė, iš dangų užklojusių debesų dažnai prapliups lietūs, vietomis smarkūs. Išsilaikys gūsingas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dieną vyraus 13–15 , Šiauliuose apie 15 laipsnių šilumos. Pajūryje kritulių bus kiek mažiau, čia temperatūra svyruos apie 16 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, liepos mėnesio pirmos savaitės pradžioje dar laikysis vėsoki orai, daugelyje rajonų numatomas lietus, išsilaikys smarkokas vėjas. Vėliau, po truputį, temperatūra kils vis aukščiau, kritulių gretos retės.  

 

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Europos Tarybos Kovos su prekyba žmonėmis grupės (angl. Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings) ekspertai, kurių tikslas – įvertinti, kaip Lietuva įgyvendina 2005 m. Europos Tarybos konvenciją dėl veiksmų prieš prekybą žmonėmis. 

Nors Frederikas Šopenas nežinojo žodžio „džiazas“ ir neįsivaizdavo, kad jo muzika gali svinguoti, šiuolaikiniai muzikantai tvirtina, kad jo noktiurnai, polonezai bei mazurkos – patys tikriausi džiazo standartai, puikiai tinkantys improvizacijai.

Pagal Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijas ir pasirašytą susitarimą su profsąjungomis, nuo gegužės 1-osios medikams keliami atlyginimai. Nors tai daryti suskubo ne visos įstaigos, Tauragės ligoninės personalas jau gali džiaugtis padidėjusiomis algomis. Anot Tauragės ligoninės direktoriaus Liutauro Indriuškos, didžiausią pokytį pajuto mažiausiai uždirbantys gydytojai ir slaugytojai.

Policijos pareigūnai ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, birželio 21 padegė lauko baldus Balskų tvenkinio poilsiavietėje. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.