2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šešiasdešimtmetį atšventęs Sigitas Mičiulis: svarbiausia gyvenime – žmonių santykiai

  • Įkelta: 2018-06-06
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. „Norim mes to ar ne, bet mums tenka mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra pati geriausia idėja, nepriklausomai nuo amžiaus“, – sako Sigitas Mičiulis, linkėdamas Tauragės žmonėms ir sau tikėjimo ateitimi.

– Kaip pasitikote jubiliejų? Kaip ir su kuo šventėte?

– Jubiliejų pasitikau džiugiomis nuotaikomis – esu kupinas energijos, turiu mylimą ir mylinčią šeimą, darbe supa kūrybingi, pozityvūs, darbštūs žmonės, įgyvendinami numatyti darbai. Gegužės 27–oji, sekmadienis – tikroji mano gimimo diena. Draugų ir bičiulių būryje pasidžiaugėme gražiu koncertu, kurį dovanojo jaunieji talentai ir profesionalūs atlikėjai. Jubiliejaus nesureikšminu, tai yra tik eilinis greitai bėgančio gyvenimo etapas. Laiko ir dulkių dar niekas pasaulyje neįveikė...

– Esate gimęs beveik per miesto šventę. Kuri šventė šiemet Jums svarbesnė – miesto gimtadienis, ar Jūsų? O gal tai dviguba šventė?

– Be abejo, miesto šventė, kuri skirta visiems mūsų krašto žmonėms.  Malonu, kad atvyksta daug svečių iš užsienio, Seimo pirmininkas, keletas Seimo narių, kolegų merų. Miesto šventė – gražus renginys, į kurį atvyksta daug kraštiečių, gyvenančių įvairiuose Lietuvos miestuose ir užsienyje, kurie buriasi ir miesto gimtadienį švenčia drauge. Man ši šventė viena iš svarbiausių, nes joje savo darbais, sumanymais atsiskleidžia mūsų miesto žmonės, gera nuotaika ir linksmas šurmulys tvyro vasariškame ore.

Savo jubiliejinio gimtadienio nesureikšminu. Aš labai džiaugiuosi tomis retomis minutėmis, kai susiburia visa šeima, kuri yra tikrai nemaža, o taip pat  šįkart atvažiavo giminės ir artimieji,  ir tai man yra didžiausia gimtadienio dovana.

– Šiuo metų laiku viskas žydi, gamta, galima sakyti, eina iš proto. Greičiausiai ir pasivaikščioti pėsčiomis galimybių dažniau atsiranda. Ar mėgstate būti gamtoje? Kur dažniausiai vaikštote Tauragėje?

– Vienas mėgstamiausių mano posakių: „Mus tikrina gamta ir bando laikas“ /R. M. Rilkė/. Gamta mums suteikia jėgų, pataria, moko, atneša gerų minčių ir idėjų. Pasaulio jėga ir grožis yra gamtos ir tautų įvairovėje.  Gamtoje labai mėgstu būti. Į darbą ir iš jo stengiuosi keliauti pėsčiomis. Takas veda per gražius, pilnus  gyvybės parkus ir Jūros upę. Prie Jūros visada pučia geri vėjai, atnešantys pozityvių naujų minčių ir idėjų. Labai mėgstu, laisvą laiką, kurio lieka labai mažai, leisti su šeima, lankant įvairias Lietuvos vietas. Džiugu matyti, kaip tvarkosi ir naujai atgimsta muziejai, etnografinės sodybos, dvarai Lietuvoje. Kaskart įsitikinu, kokia graži mūsų šalis ir kokie darbštūs joje gyvenantys žmonės.

– Tauragiškiams įdomu, ne tik koks Jūs esate, kaip meras, bet ir kaip žmogus. Kokia Jūsų gyvenimo filosofija? Kas Jums svarbiausia?

– Žmonių tarpusavio santykiai yra svarbiausia gyvenime. Jie gali praturtinti mūsų gyvenimą, dovanoti daug laimės ir atvirkščiai – atnešti daug skausmo ar pykčio. Skleisk žmonėms gerumą, dalinkis, tuo, ką turi su kitais. Tai taikytina ir šeimoje, ir darbe.

– Ar esate laimingas?

– Esu laimingas. Pozityvus mąstymas leidžia būti laimingu. Džiaugiuosi 6 anūkais, Lietuvos ir Tauragės pasiekimais. Prieš 30 m. aktyviai įsitraukiau į tautinio Atgimimo įvykius, džiaugiuosi, kad Lietuva vėl iškovojo laisvę, kad esame ES ir NATO nariais. Tai suteikia daugiau stabilumo, saugumo ir galimybių. Gyvybingesni ir laimingesni galime būti kiekvienas. Kasdien pagalvokime apie tai, kas gero įvyko mūsų gyvenime, ir pasidalinkime geromis naujienomis su bendradarbiu, draugu, kaimynu.

– Ką patartumėte sau 18-mečiui?

– Jeigu šiandien būčiau 18? Atrasti.... Atrasti pasaulį, atrasti save šiame globaliame pasaulyje, išsaugant vertybes, kurias perdavė tėvai, senoliai.

– Kokių klaidų esate padaręs, ką darytumėte kitaip? Ar pritariate mokymosi visą gyvenimą idėjai?

– Klysti yra žmogiška, bet reikia mokytis, daryti išvadas ir jų nekartoti. Visada reikia žiūrėti į ateitį,

o ne atgal. Norim mes to ar ne, bet mums tenka mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra pati geriausia idėja, nepriklausomai nuo amžiaus. Lietuvoje pamažu įsitvirtina suvokimas, jog amžius tobulėjimui – ne kliūtis.

– Ar pakenčiate kritiką?

– Teisingą kritiką priimu normaliai. Pagrįsta ir teisinga kritika yra naudinga ir skatina pažangą. Kritika su melo ir šmeižto elementais, aišku nervina, bet suteikia papildomos motyvacijos sprendimų teisingumą įrodyti darbais. Kadangi pats nemėgstu ir nenoriu kritikuoti žmonių, todėl geriau renkuosi diskusijos kelią. Diskutuodamas su kolegomis stengiuosi neįrodinėti savo tiesos. Svarbu, kad aš ją žinau, bandau būti tolerantiškas ir atiduodu pirmenybę diplomatijai.

– Jei tektų grįžti į 2015-uosius. Ar rinktumėtės kandidatuoti į merus?

– Labai gerai, kad mes negalime atsukti laiko atgal, nes tada niekur nenueitumėme, daug darbų liktų neatliktų ir svajonių neįgyvendintų. Mero pareigos – atsakomybė, tikslų išsikėlimas ir jų siekimas. Gyvenime man teko sutikti daug gerų mokytojų – mokykloje, studijuojant, versle, sporte. Šie žmonės mane subrandino kaip asmenybę, ir tik šių žmonių skatinimas suteikė man pasitikėjimo kandidatuojant į šias pareigas. Šiandien galiu tik pasidžiaugti, kad pareigos manęs nepakeitė, kaip žmogaus.

– Kas praturtina Jūsų kasdienybę, pakelia nuotaiką? Esate stiprios Tauragės veteranų ekipos narys, gal tai krepšinis?

– Mano darbotvarkė intensyvi, aktyvi, todėl aplink – daugybė ranka pasiekiamų džiugesių, kurie praturtina kasdienybę – paukščio čiulbėjimas einant keliu, sutiktas gerai nusiteikęs į darbą žingsniuojantis tauragiškis, kelionės, pažintys jose, bei įvairūs kasdienybėje dažniausiai po ranka tūnantys paprasti dalykai. Daug dėmesio skiriu sportui, kultūrai populiarinti, padedu atsiskleisti jauniems talentams. Tai mane įkvepia.  Sportas mano gyvenime užima ypatingą vietą, o krepšinis visada bus dalis mano gyvenimo. Siekiu, kad kuo daugiau jaunų žmonių atrastų save ir prasmingai, kokybiškai, aktyviai leistų laisvalaikį.

– Geriausia vieta gyventi? Kodėl?

– Iš visų aplankytų pasaulio šalių gražiausia ir mieliausia yra Lietuva, su sena, archajiška kalba, kultūra, savita tapatybe, didinga istorine praeitimi, nuostabia gamta, darbščiais, kūrybingais, ambicingais žmonėmis, o mūsų krašte ypatingai. Kiekvienais metais įvairios organizacijos remiasi keliais svarbiausiais kriterijais ir sukuria sąrašą miestų, kuriuose gyvenimo kokybė yra geriausia. Miesto gyventojams vienintelis gerovės receptas yra aktyvus verslas, ateinantys investuotojai. Šiandien galime pasidžiaugti, kad Tauragės rajonas pirmauja pagal tiesiogines užsienio investicijas, tenkančias vienam gyventojui, palankia mokestine aplinka, išvystyta socialine bei kultūrine aplinka, atsinaujinusiu viešuoju transportu, kraštovaizdžiu. Tauragė yra pats gražiausias ir patogiausias gyventi miestas Lietuvoje, kur nėra transporto kamščių, parkavimas yra nemokamas, kur Jūros upė skiria didingą Mažosios Lietuvos Skalvos žemę ir ypatingą kovingų žemaičių Karšuvos žemę. Nors pats esu gimęs jotvingių žemėje, mažame Degučių kaime, Vilkaviškio raj. pakraštyje, netoli sienos su Lenkija, Tauragę myliu ir dėl to, kad ši žemė prieš 37 metus mane svetingai priėmė po studijų, čia mano vaikų ir anūkų Gimtinė.

– Ko linkite sau jubiliejaus proga? O miestui, pasitinkančiam 511-tą gimtadienį?

– Kiekvienas iš mūsų kuriame Tauragės kraštą, formuojame jo kultūrą ir gyvenimą. Dirbkime kartu, puoselėkime ir gražinkime savo rajoną. Norėčiau Tauragę matyti augančią, trykštančią gyvybe, laimingus senjorus, kuriantį ir sportuojantį jaunimą, linkiu tapti draugiškiausiu gamtai miestu Lietuvoje, miestu, į kurį norėtųsi sugrįžti gyventi ir dirbti. Nuoširdžiai dėkoju visiems už drauge nuveiktus darbus, bendrą veiklą Tauragės rajono labui. Dėkoju visiems, kurie palaikė mano idėjas. Tikiuosi bendradarbiavimo ir ateityje. Linkiu tikėjimo ateitimi. Palinkėjimas sau jubiliejaus proga? Sulaukti 80 metų ir pasaulio veteranų krepšinio iškovoti aukso medalius.

Dėkojame už pokalbį.

Sudarius Lietuvos savivaldybių atvirumo Europos Sąjungos (ES) investicijoms indeksą, paaiškėjo regionai, kuriuose gyventojai dažniausiai naudojasi šių investicijų rezultatais, labiausiai jaučia jų poveikį gyvenimo kokybei ir daugiausiai domisi ES finansuojamais projektais. Pagal šį indeksą visoje Lietuvoje pirmauja Tauragės rajono savivaldybė, o į pirmaujančių dešimtuką pateko dar dvi – Jurbarko ir Šilalės savivaldybės, užėmusios atitinkamai 4 ir 10 vietas.

Vytauto gatvėje veikęs sulčių ir salotų baras „Laukinis slėnis“ nuo liepos 1 dienos stabdo veiklą. Įmonės bendrasavininkis Donatas Gimbutas „Tauragės žinioms“ teigė, jog tokį sprendimą lėmė šeimos pagausėjimas – gimęs sūnus reikalauja vis daugiau energijos ir dėmesio.

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi moteris pasiskundė, kad Papušynės kapinėse kapų laistymui trūksta vandens. Norint palaistyti savo artimųjų kapą, reikia atvažiuoti anksti ryte arba atsivežti vandens iš namų. Vandens neįmanoma pasisemti ir iš šulinio, nes nėra kibirų. Pernai vasarą esą taip nebūdavę.

Taurų kaimo bendruomenės nariai renka parašus, kuriuos kartu su prašymu teiks rajono savivaldybei – siekiama, kad Taurai būtų pripažinti atskira seniūnija. Teritorija gyventojų skaičiumi lenkia net keletą seniūnijų, tačiau vis dar priklauso Tauragės kaimiškajai seniūnijai.