2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Taurai siekia tapti atskira seniūnija

  • Įkelta: 2018-06-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Taurų kaimo bendruomenės nariai renka parašus, kuriuos kartu su prašymu teiks rajono savivaldybei – siekiama, kad Taurai būtų pripažinti atskira seniūnija. Teritorija gyventojų skaičiumi lenkia net keletą seniūnijų, tačiau vis dar priklauso Tauragės kaimiškajai seniūnijai.

Pasak Taurų bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkės Lijanos Jurevičienės, mintis kurti atskirą seniūniją nėra nauja. Tokį prašymą bendruomenė buvo pateikusi valdžiai dar 2004 metais, tačiau tuomet jis nebuvo patenkintas.

Kaip sakė L. Jurevičienė, gyventojų skaičiumi vien Taurai su Butkeliais lenkia ne vieną seniūniją. Pavyzdžiui, Lauksargių, turinčią 1300 gyventojų, ir Batakius su 1450 gyventojų.

– O pinigų kiek gauname? Juk lėšas mums skiria ne pagal gyventojų skaičių. Įsivaizduokit, mūsų Taurai su Butkeliais pagal gyventojų skaičių sudaro pusę Tauragės seniūnijos. Tauragės seniūnijoje yra apie 5287 gyventojai, o Tauruose, kartu su aplinkiniais kaimais, virš dviejų tūkstančių. Pernai Tauragės kaimiškajai seniūnijai buvo skirta 251 tūkstantis eurų. Spėkit, kiek iš šios sumos skirta Taurams? Taurams tik vandens rezervuarą pastatė Staiginės kaime esančiose kapinėse. Jeigu lėšos būtų skirstomos pagal gyventojų skaičių, mes turėjome gauti pusę seniūnijai skirtos sumos, tačiau taip nėra. Kitas reikalas – Taurų teritorijoje gyvena daug socialinės rizikos šeimų, tačiau socialiniai darbuotojai juk ne čia sėdi, o Tauragės seniūnijoje, – teigė L. Jurevičienė.

Kitas argumentas, kurį išsakė L. Jurevičienė, kalbėdama apie būtinybę turėti atskirą seniūniją, – Tauragės seniūnijos dydis. Didžiausia rajono savivaldybėje, apimanti 56 kaimus, 9 kolektyvinių sodų bendrijas, esą nepajėgia aprėpti visos seniūnijos teritorijos, įsigilinti į visas problemas.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas Taurų bendruomenės iniciatyvą sveikino, tačiau išreiškė susirūpinimą ar tikrai atskiros seniūnijos steigimas atneš tiek naudos, kiek tikimasi. 

– Jei žmonės imasi tokios iniciatyvos, vadinasi jiems tai aktualu. Tačiau abejoju ar bus iš to daug naudos. Dar vienos seniūnijos atsiradimas – administracinė našta, tai papildomos išlaidos. Jau vien seniūnui per metus algai reiktų dvylikos tūkstančių eurų, o kur dar kiti darbuotojai, patalpos. Ar negeriau už tuos pinigus nuveikti kažką konkretaus? – teigė V. Navickas.

Tauragės seniūnijos seniūnei Danguolei Jatautienei žinia apie Taurų bendruomenės planus buvo netikėta. Apie renkamus gyventojų parašus seniūnė prisipažino girdinti pirmą kartą. Ir reagavo gana skeptiškai.

– Administracinė našta ir tai kainuoja. Pamenu, ankstesnė valdžia buvo prašiusi paskaičiuoti, kiek kainuotų naujos seniūnijos įkūrimas. Kai pasakėme, kad atsieitų tiek, kiek dabar Tauragės seniūnijos išlaikymas, šios minties buvo atsisakyta. Juk reiktų seniūno, pavaduotojo,  buhalterio, elektriko. Nelabai suprantu, kodėl Taurai nusprendė kurti naują seniūniją? Jei kokie Juodpetriai sugalvotų, tada suprasčiau, jiems toli važiuoti iki mūsų ir panašiai. O kodėl Taurai, nesuprantu... Ar galvoja, kad bus daugiau pinigų skirta? Nemanau, kad Taurai yra skriaudžiami finansine prasme. Be to, pusė sumos, kurią gauna seniūnija, nueina jos išlaikymui – algoms ir panašiems dalykams, – tvirtino seniūnė D. Jatautienė.

Taurų bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkė L. Jurevičienė „Tauragės žinioms“ atskleidė, kad, siekiant įgyvendinti prašymą, šiai dienai jau surinkta virš trijų šimtų parašų.

–Visi pasirašiusieji džiaugiasi iniciatyva ir mano, kad Taurams ir aplinkiniams kaimams tai bus tik į gera, – sakė L. Jurevičienė. 

Tauragės Dvaro seniūnaitijos seniūnaitis Jonas Dedūra mano, kad Taurų seniūnijos steigimas – sveikintina mintis.

Jam antrino mažiausios Tauragės rajone Lauksargių seniūnijos seniūnas Mindaugas Giačas. Jis pirštu baksnoja į kaimyninį Šilalės rajoną. Jame 14 seniūnijų, o kai kuriose jų – vos keli šimtai gyventojų. Pavyzdžiui, Didkiemio seniūnijoje apie 340 gyventojų, Palentinio – 342, Bilionyse – 557.

– Mažesnę seniūniją lengviau prižiūrėti, galima labiau įsigilinti į esamas problemas. Manau, kad Taurams ir aplinkiniams kaimeliams iš to būtų tik nauda, – įsitikinęs Lauksargių seniūnas  M. Giačas.

 

Antrąją Tauragės miesto šventės dieną vainikavo šlagerių karaliaus, Gyčio Paškevičiaus koncertas. Paklausyti atlikėjo susirinko tūkstantinė minia.

„Tauragės žinių“ redakcija, kartu su partneriais Tauragės kabeline televizija ir Tauragės radiju šiandien atviri Jums – dirbame Bažnyčių gatvėje įrengtame Spaudos centre. Čia galite pigiau užsiprenumeruoti „Tauragės žinias“ antram metų pusmečiui, pabendrauti su žurnalistais bei gauti renginių programą, padovanosime ir naujausią laikraščio numerį. Kalbinsime įžymius žmones, informuosime apie įdomiausius įvykius. Sekite naujienas!

Naujausiame numeryje skaitykite: gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. Išskirtiniame interviu skaitykite, ką S. Mičiulis galvoja apie mero postą, Tauragės krašto žmones, šeimą ir, žinoma, krepšinį. Naujausiame numeryje rasite miesto šventės „Tauragės dienos“ programą, bei svarbiausias savaitės aktualijas.

Artėjant mokslo metų pabaigai, daugelis tėvų susiduria su problema – kuo užimti savo atžalas vasarą. Gerai, jei yra seneliai kaime, o jei ne? Tuomet viltys dedamos į vaikų vasaros stovyklas, bet jos tikrai nėra pigios. Finansinę naštą tėvams jau ketvirtus metus palengvina savivaldybė – vaikų vasaros stovykloms šiemet numatyta skirti 66 tūkstančius eurų. Finansavimas numatytas skirti 36 programoms. Pernai finansuotos 34 stovyklos, joms padalinta 60 000 eurų savivaldybės lėšų.