2020 Liepos 03 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Urėdijų vadovų konkursas: iš 4 kandidatų neįtiko nė vienas

  • Įkelta: 2018-06-13
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gegužės pabaigoje paskelbti Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių vadovų konkurso rezultatai. Paaiškėjo, jog atrinkta tik 16 iš 26 padalinių vadovų, 4 iš jų – buvę urėdai. Kas vadovaus kitiems 10-čiai teritorinių padalinių, tarp jų ir Tauragės, nenuspręsta. Konkurse dalyvavę 4 tauragiškiai atrankos komisijai neįtiko. Birželio 6-ąją paskelbtas naujas konkursas, kurio reikalavimai gerokai kuklesni.

Per 100 pretendentų

Metų pradžioje reformuota šalies miškininkystės sistema, įsteigiant vieną įmonę – Valstybinių miškų urėdiją. Jos padalinių skaičius sumažintas nuo 46 iki 26, o jų vadovai – urėdai – atleisti.

Valstybinių miškų urėdija skelbia atrinkusi 16-os iš 26 teritorinių padalinių vadovus, tam įmonei talkino „galvų medžiotojai“ – personalo atrankos įmonė UAB „Master Class Lietuva“. Anot VĮ Valstybinių miškų urėdijos vadovo Mariaus Pulkauninko, vadovų atrankos įmonė pasirinkta siekiant užtikrinti nepriklausomą kandidatų kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimą ir atrankos proceso skaidrumą bei nešališkumą.

Kaip „Tauragės žinias“ informavo M. Pulkauninkas, kovo mėnesį dalyvauti atrankose dokumentus pateikė viso daugiau kaip 100 pretendentų. Konkursai vyko į kiekvieną iš 26 padalinių vadovų pozicijų, ir visais atvejais dalyvavo ne mažiau kaip 3 kandidatai. Kai kuriems regioniniams padaliniams vadovauti pretendavo po 10, 12 ir dar daugiau pretendentų. Esą norą vadovauti padaliniams pareiškė labai įvairūs žmonės, tarp jų – ir dalis buvusių urėdų, ir kitų įmonės regioniniuose padaliniuose ar administracijoje dirbančių specialistų. Tarp atrinktųjų naujais vadovais tapo 4 anksčiau urėdų pareigas ėję asmenys.

Kvietė du

Kiek pretendentų buvo Tauragėje ir kodėl nei vienas jų neįtiko vadovauti teritoriniam padaliniui, įstaigos vadovas informacijos nepateikė.

„Tarpasmeninio bendravimo, vadovavimo ir lyderystės įgūdžiams įvertinti daugiausiai balų pirmajame etape surinkę kandidatai buvo pakviesti pokalbiui su atrankos komisija, kuri buvo sudaryta iš atrankos kompanijos specialistų ir Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų. Dar vėliau daugiausiai įvertinimo balų surinkę kandidatai pakviesti į pokalbį su įmonės vadovu. Paraleliai žinios apie kiekvieną kandidatą buvo tikrinamos viešai prieinamuose informacijos šaltiniuose, taip pat įvairiuose valstybės registruose. Galutiniame etape regioninių padalinių vadovais pasirinkti geriausi pretendentai, kurių dalykinės žinios bei biografijos buvo nepriekaištingos, ir kurių tarpasmeninio bendravimo savybės geriausiai derėjo formuojant naująją vadovų komandą,“ – teigė M. Pulkauninkas.

„Tauragės žinių“ duomenimis, dokumentus kovo mėnesį vykusiame konkurse į Tauragės regioninio padalinio vadovo postą buvo pateikę 4 kandidatai: vyriausiasis miškininkas Antanas Gaudiešius, Tauragės urėdijos buhalterio pavaduotojas Džeraldas Šimkūnas, Raimondas Matemaitis ir buvęs urėdas Robertas Piečia. Reikiamą balų skaičių surinko ir pokalbiui pakviesti iš jų buvo tik du – A. Gaudiešius ir R. Matemaitis. Tačiau eiti teritorinio padalinio vadovo posto iš jų nepasirinktas nė vienas.

Tegul bando jaunimas

Vyriausiasis miškininkas A. Gaudiešius „Tauragės žinioms“ sakė, jog priežasčių, kodėl jis nebuvo atrinktas vadovauti padaliniui, komisija nepaaiškino. Taip pat vyras teigė, jog naujai paskelbtame konkurse dalyvauti neketina.

– Jeigu jau kartą neatrinko, kur čia bedalyvausi, juk neatjaunėsim, – juokavo A. Gaudiešius, pridūręs, jog kadangi iš naujo paskelbtame konkurse gerokai nuleista reikalavimų kartelė – nebereikia nei vadovaujančio darbo patirties, nei magistro laipsnio, dabar galės pretenduoti daug daugiau kandidatų, jaunimo.

R. Matemaitis, paklaustas, ar bandys laimę dar kartą, teigė kol kas atsakyti negalintis. Vyras tikino apie naujai paskelbtą konkursą sužinojęs iš žurnalistės.

Šiuo metu laikinai Tauragės teritorinio padalinio vadovo pareigas eina Vyriausiasis inžinierius Edvardas Bielskis.

Sumažino reikalavimus

Birželio 6-ąją paskelbtos naujos atrankos užimti likusių 10 teritorinių padalinių vadovų pareigas: Dubravos (bus jungiamas su Kauno ir Jonavos), Kretingos, Joniškio (jungiamas su Pakruojo), Mažeikių, Prienų (jungiamas su Alytaus), Šakių, Šalčininkų, Šilutės, Tauragės ir Trakų (jungiamas su Kaišiadorių) regioniniuose padaliniuose.

Kandidatuoti į regioninio padalinio vadovo pareigas gali asmenys, turintys aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą biomedicinos mokslų studijų srities miškininkystės krypties išsilavinimą bei ne mažesnę nei 3 metų darbo patirtį miškininkystės srityje. Be kitų reikalavimų, kandidatai privalo laikytis aukštų etikos normų, neturėti interesų konfliktų miškininkystės srityje ir atitikti nepriekaištingos reputacijos kriterijus. Pirmajame etape buvo reikalaujama aukštojo universitetinio arba jam prilyginto miškininkystės krypties išsilavinimo (magistro ar jam prilyginto kvalifikacinio laipsnio). Vadovavimo patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, teisės aktų žinojimas ar kitos savybės buvo vertinama kaip privalumai.

VMU regioninio padalinio vadovas bus atsakingas už padalinio valdymą, vykdant jame deleguotą kompleksinę miškų ūkio veiklą, apimančią šių miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Taip pat šie vadovai organizuos miškų atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo pažangių technologijų diegimą.

Valstybinių miškų urėdijos valdyba sprendimą sumažinti teritorinių padalinių skaičių nuo 42 iki 26 priėmė šių metų sausio 23 d. Girininkijų skaičius liko nepakitęs – 337.

Bekontakčių plovyklų tinklas „H2AUTO“ švenčia vienerių metų gimtadienį Tauragėje ir kviečia į nemokamų plovimų dieną birželio 14 dieną nuo 12 val. iki 15 val. lauksime visų mūsų lojalių ir naujų klientų.

 

Tauragėje neliks morgo?
  • Įkelta: 2018-06-12

Nuo liepos 2-osios nutraukiama Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veikla. Kartu atleidžiami ir 4 joje dirbę darbuotojai. Vienas jų – tauragiškiams puikiai pažįstamas Antanas Gedminas, Tauragėje dirbantis nuo 1973 metų. Dėl optimizavimo su savo komanda atleidžiamas patyręs specialistas konstatavo, kad naikinami gyvųjų ir mirusių asmenų tyrimai bus atliekami Jurbarke, o tai neabejotinai sukels nepatogumų rajono gyventojams. Ant plauko pakibo ir morgo likimas – ar Tauragėje kas nors teiks mirusiųjų saugojimo paslaugas – taip pat neaišku.

Šios savaitės pradžioje alinantis karštis atslūgs, o į šalį užklys lietaus debesys. Visgi, krituliai vienur bus gausesni, kitur kuklesni. Per kitas paras orai bus truputį gaivesni, o lietaus debesys plauks tolyn. Savaitei baigiantis, tikėtina, jog karščiai sugrįš.

Valstybinės kainų kontrolės ir energetikos komisijos sudaromame šilumos kainų reitinge gegužės mėnesį Tauragės rajonas buvo nukritęs į 16-tą vietą Lietuvoje. Tačiau birželio 1-ąją Tauragės šilumos tinklai paskelbė bemaž euru mažesnę kainą nei gegužę, su kuria viliasi vėl šokti į penketuką. Šilumininkai teigia, jog vykdomi didelio kiekio biokuro pirkimai kitam sezonui užtikrins tolimesnį šilumos kainų mažėjimą.

Neseniai sutvarkytoje Jūros upės maudykloje ir Keramikos tvenkiniuose maudytis saugu, tai patvirtino praėjusią savaitę atlikti laboratoriniai tyrimai. Prie „Bangos“ esantį „Ančiukų pliažą“ seniūnija papildė smėliu – jo atvežta net 160 tonų, ekstremaliomis pramogomis vilioja ir „Liberty beach“.

Liepos 6-ąją, minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Žygaičiuose bus pastatytas daugiau nei toną sveriantis 6 metrų aukščio ąžuolinis kryžius. Kaip teigia Šaulių sąjungos narys Sigitas Ozgirdas, tai – šios organizacijos dovana Tauragei ir Lietuvai.

Projekto „Išmanusis miestas IV“ nugalėtojų tarpe – du Tauragės rajono savivaldybės teritorijoms atnaujinti parengti projektai, vienas pelnė portalo DELFI skaitytojų prizą. Konkurso dalyviai parengė Tauragei du projektus – multifunkcinei sporto arenai Bernotiškės g. 1 statyti ir hipodromui Butkeliuose rekonstruoti. Birželio 4-ąją buvo Vilniaus nacionaliniame operos ir baleto teatre iškilmingai apdovanoti atrinktų projektų kūrėjai.

Tauragės šilumos tinklų klientai nuo pirmadienio porą savaičių turės gyventi be karšto vandens. Kaip ir kasmet atliekami hidraulinių trasų bandymai laikinai be dalies patogumų paliks daugiabučių gyventojus, besinaudojančius centralizuota karšto vandens tiekimo sistema.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino privatizuojamų valstybės įmonių sąrašą. Nuspręsta privatizuoti 9 įmones visoje Lietuvoje, tarp kurių ir Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Dunokai“ ir UAB Tauragės butų ūkis.

Nuo liepos 2-osios nutraukiama Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veikla. Kartu atleidžiami ir 4 joje dirbę darbuotojai. Ant plauko pakibo ir morgo likimas – ar Tauragėje kas nors teiks mirusiųjų saugojimo paslaugas –  neaišku. Taip pat laikraštyje – Valstybinių miškų urėdijos padalinių vadovų atrankos komisija išranki – iš 4 tauragiškių kandidatų į kėdę kol kas nesėdo nė vienas. Vyriausybė paskelbė privatizuojamų valdiškų įmonių sąrašą. Ar tarp jų yra Tauragės butų ūkis ir „Dunokai“ – sužinosite paskaitę „Tauragės žinias“. Už ką Lomių seniūnaitį pliekia svainis, kiek darželinukų nepateko į priešmokyklines ugdymo įstaigas, apie Sąjūdžio Tauragėje istoriją bei įspūdžiai iš savaitgalį praūžusios miesto šventės – penktadienio laikraštyje.

Planai atgaivinti didžiulę laisvalaikio zoną prie Zumpės tvenkinio įtiko, rodos, ne visiems. Žalgirių mikrorajono gyventoja Stanislava skundėsi, kad, kol vyksta aplinkos tvarkymo darbai, pjaunami medžiai, vietiniams nebeliko kur maudytis, degintis.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje įvyko trečiasis ekstremalaus sporto mėgėjų renginys „Tauragė JAM 2018“. Riedlenčių, paspirtukų ir BMX dviračių kategorijoje varžėsi 50 sportininkų.

Gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. „Norim mes to ar ne, bet mums tenka mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra pati geriausia idėja, nepriklausomai nuo amžiaus“, – sako Sigitas Mičiulis, linkėdamas Tauragės žmonėms ir sau tikėjimo ateitimi.

Sudarius Lietuvos savivaldybių atvirumo Europos Sąjungos (ES) investicijoms indeksą, paaiškėjo regionai, kuriuose gyventojai dažniausiai naudojasi šių investicijų rezultatais, labiausiai jaučia jų poveikį gyvenimo kokybei ir daugiausiai domisi ES finansuojamais projektais. Pagal šį indeksą visoje Lietuvoje pirmauja Tauragės rajono savivaldybė, o į pirmaujančių dešimtuką pateko dar dvi – Jurbarko ir Šilalės savivaldybės, užėmusios atitinkamai 4 ir 10 vietas.

Vytauto gatvėje veikęs sulčių ir salotų baras „Laukinis slėnis“ nuo liepos 1 dienos stabdo veiklą. Įmonės bendrasavininkis Donatas Gimbutas „Tauragės žinioms“ teigė, jog tokį sprendimą lėmė šeimos pagausėjimas – gimęs sūnus reikalauja vis daugiau energijos ir dėmesio.

„Maitinantis pagal Viduržemio jūros regiono dietą, būtų galima gauti daugelį medžiagų, reikalingų širdžiai ir kraujagyslėms“, – sako VU prof. dr. R. Stukas. Skaitykite daugiau apie tai, kodėl ši dieta gali būti naudinga ir jums.

 

Į „Tauragės žinių“ redakciją paskambinusi moteris pasiskundė, kad Papušynės kapinėse kapų laistymui trūksta vandens. Norint palaistyti savo artimųjų kapą, reikia atvažiuoti anksti ryte arba atsivežti vandens iš namų. Vandens neįmanoma pasisemti ir iš šulinio, nes nėra kibirų. Pernai vasarą esą taip nebūdavę.

Taurų kaimo bendruomenės nariai renka parašus, kuriuos kartu su prašymu teiks rajono savivaldybei – siekiama, kad Taurai būtų pripažinti atskira seniūnija. Teritorija gyventojų skaičiumi lenkia net keletą seniūnijų, tačiau vis dar priklauso Tauragės kaimiškajai seniūnijai.

Antrąją Tauragės miesto šventės dieną vainikavo šlagerių karaliaus, Gyčio Paškevičiaus koncertas. Paklausyti atlikėjo susirinko tūkstantinė minia.

Prieš pietus Martyno Mažvydo progimnazijos stadione prasidėjo žirgų konkūras „Tauragė 2018“. Tokio pasirodymo miesto šventės metu dar nebuvo.

„Tauragės žinių“ redakcija, kartu su partneriais Tauragės kabeline televizija ir Tauragės radiju šiandien atviri Jums – dirbame Bažnyčių gatvėje įrengtame Spaudos centre. Čia galite pigiau užsiprenumeruoti „Tauragės žinias“ antram metų pusmečiui, pabendrauti su žurnalistais bei gauti renginių programą, padovanosime ir naujausią laikraščio numerį. Kalbinsime įžymius žmones, informuosime apie įdomiausius įvykius. Sekite naujienas!

Naujausiame numeryje skaitykite: gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. Išskirtiniame interviu skaitykite, ką S. Mičiulis galvoja apie mero postą, Tauragės krašto žmones, šeimą ir, žinoma, krepšinį. Naujausiame numeryje rasite miesto šventės „Tauragės dienos“ programą, bei svarbiausias savaitės aktualijas.

Artėjant mokslo metų pabaigai, daugelis tėvų susiduria su problema – kuo užimti savo atžalas vasarą. Gerai, jei yra seneliai kaime, o jei ne? Tuomet viltys dedamos į vaikų vasaros stovyklas, bet jos tikrai nėra pigios. Finansinę naštą tėvams jau ketvirtus metus palengvina savivaldybė – vaikų vasaros stovykloms šiemet numatyta skirti 66 tūkstančius eurų. Finansavimas numatytas skirti 36 programoms. Pernai finansuotos 34 stovyklos, joms padalinta 60 000 eurų savivaldybės lėšų.

Tauragės ligoninės administracija džiaugiasi pagaliau iš įstaigos išgyvendinusi emaliuotus puodus ir kibirus. Nuo šiol maistas į skyrius išvežiojamas moderniuose induose, patiekalai ruošiami naujoje konvekcinėje  krosnyje. Pagerėjusią maisto kokybę spėjo pajusti ir pacientai.

Į „Tauragės žinių“ redakciją atėjusi tauragiškė Loreta Liekienė skundėsi dūstanti nuo dulkių. Vykdant Stoties gatvės rekonstrukciją, mašinų srautai važiuoja žvyruota Malūno gatve ir kelia dulkių kamuolius. „Neįmanoma kvėpuoti, jau nekalbu apie langų atsidarymą“ – pasakojo moteris.