2019 Rugsėjo 21 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Urėdijų vadovų konkursas: iš 4 kandidatų neįtiko nė vienas

  • Įkelta: 2018-06-13
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Gegužės pabaigoje paskelbti Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių vadovų konkurso rezultatai. Paaiškėjo, jog atrinkta tik 16 iš 26 padalinių vadovų, 4 iš jų – buvę urėdai. Kas vadovaus kitiems 10-čiai teritorinių padalinių, tarp jų ir Tauragės, nenuspręsta. Konkurse dalyvavę 4 tauragiškiai atrankos komisijai neįtiko. Birželio 6-ąją paskelbtas naujas konkursas, kurio reikalavimai gerokai kuklesni.

Per 100 pretendentų

Metų pradžioje reformuota šalies miškininkystės sistema, įsteigiant vieną įmonę – Valstybinių miškų urėdiją. Jos padalinių skaičius sumažintas nuo 46 iki 26, o jų vadovai – urėdai – atleisti.

Valstybinių miškų urėdija skelbia atrinkusi 16-os iš 26 teritorinių padalinių vadovus, tam įmonei talkino „galvų medžiotojai“ – personalo atrankos įmonė UAB „Master Class Lietuva“. Anot VĮ Valstybinių miškų urėdijos vadovo Mariaus Pulkauninko, vadovų atrankos įmonė pasirinkta siekiant užtikrinti nepriklausomą kandidatų kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimą ir atrankos proceso skaidrumą bei nešališkumą.

Kaip „Tauragės žinias“ informavo M. Pulkauninkas, kovo mėnesį dalyvauti atrankose dokumentus pateikė viso daugiau kaip 100 pretendentų. Konkursai vyko į kiekvieną iš 26 padalinių vadovų pozicijų, ir visais atvejais dalyvavo ne mažiau kaip 3 kandidatai. Kai kuriems regioniniams padaliniams vadovauti pretendavo po 10, 12 ir dar daugiau pretendentų. Esą norą vadovauti padaliniams pareiškė labai įvairūs žmonės, tarp jų – ir dalis buvusių urėdų, ir kitų įmonės regioniniuose padaliniuose ar administracijoje dirbančių specialistų. Tarp atrinktųjų naujais vadovais tapo 4 anksčiau urėdų pareigas ėję asmenys.

Kvietė du

Kiek pretendentų buvo Tauragėje ir kodėl nei vienas jų neįtiko vadovauti teritoriniam padaliniui, įstaigos vadovas informacijos nepateikė.

„Tarpasmeninio bendravimo, vadovavimo ir lyderystės įgūdžiams įvertinti daugiausiai balų pirmajame etape surinkę kandidatai buvo pakviesti pokalbiui su atrankos komisija, kuri buvo sudaryta iš atrankos kompanijos specialistų ir Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų. Dar vėliau daugiausiai įvertinimo balų surinkę kandidatai pakviesti į pokalbį su įmonės vadovu. Paraleliai žinios apie kiekvieną kandidatą buvo tikrinamos viešai prieinamuose informacijos šaltiniuose, taip pat įvairiuose valstybės registruose. Galutiniame etape regioninių padalinių vadovais pasirinkti geriausi pretendentai, kurių dalykinės žinios bei biografijos buvo nepriekaištingos, ir kurių tarpasmeninio bendravimo savybės geriausiai derėjo formuojant naująją vadovų komandą,“ – teigė M. Pulkauninkas.

„Tauragės žinių“ duomenimis, dokumentus kovo mėnesį vykusiame konkurse į Tauragės regioninio padalinio vadovo postą buvo pateikę 4 kandidatai: vyriausiasis miškininkas Antanas Gaudiešius, Tauragės urėdijos buhalterio pavaduotojas Džeraldas Šimkūnas, Raimondas Matemaitis ir buvęs urėdas Robertas Piečia. Reikiamą balų skaičių surinko ir pokalbiui pakviesti iš jų buvo tik du – A. Gaudiešius ir R. Matemaitis. Tačiau eiti teritorinio padalinio vadovo posto iš jų nepasirinktas nė vienas.

Tegul bando jaunimas

Vyriausiasis miškininkas A. Gaudiešius „Tauragės žinioms“ sakė, jog priežasčių, kodėl jis nebuvo atrinktas vadovauti padaliniui, komisija nepaaiškino. Taip pat vyras teigė, jog naujai paskelbtame konkurse dalyvauti neketina.

– Jeigu jau kartą neatrinko, kur čia bedalyvausi, juk neatjaunėsim, – juokavo A. Gaudiešius, pridūręs, jog kadangi iš naujo paskelbtame konkurse gerokai nuleista reikalavimų kartelė – nebereikia nei vadovaujančio darbo patirties, nei magistro laipsnio, dabar galės pretenduoti daug daugiau kandidatų, jaunimo.

R. Matemaitis, paklaustas, ar bandys laimę dar kartą, teigė kol kas atsakyti negalintis. Vyras tikino apie naujai paskelbtą konkursą sužinojęs iš žurnalistės.

Šiuo metu laikinai Tauragės teritorinio padalinio vadovo pareigas eina Vyriausiasis inžinierius Edvardas Bielskis.

Sumažino reikalavimus

Birželio 6-ąją paskelbtos naujos atrankos užimti likusių 10 teritorinių padalinių vadovų pareigas: Dubravos (bus jungiamas su Kauno ir Jonavos), Kretingos, Joniškio (jungiamas su Pakruojo), Mažeikių, Prienų (jungiamas su Alytaus), Šakių, Šalčininkų, Šilutės, Tauragės ir Trakų (jungiamas su Kaišiadorių) regioniniuose padaliniuose.

Kandidatuoti į regioninio padalinio vadovo pareigas gali asmenys, turintys aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą biomedicinos mokslų studijų srities miškininkystės krypties išsilavinimą bei ne mažesnę nei 3 metų darbo patirtį miškininkystės srityje. Be kitų reikalavimų, kandidatai privalo laikytis aukštų etikos normų, neturėti interesų konfliktų miškininkystės srityje ir atitikti nepriekaištingos reputacijos kriterijus. Pirmajame etape buvo reikalaujama aukštojo universitetinio arba jam prilyginto miškininkystės krypties išsilavinimo (magistro ar jam prilyginto kvalifikacinio laipsnio). Vadovavimo patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, teisės aktų žinojimas ar kitos savybės buvo vertinama kaip privalumai.

VMU regioninio padalinio vadovas bus atsakingas už padalinio valdymą, vykdant jame deleguotą kompleksinę miškų ūkio veiklą, apimančią šių miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Taip pat šie vadovai organizuos miškų atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir miško išteklių naudojimo pažangių technologijų diegimą.

Valstybinių miškų urėdijos valdyba sprendimą sumažinti teritorinių padalinių skaičių nuo 42 iki 26 priėmė šių metų sausio 23 d. Girininkijų skaičius liko nepakitęs – 337.

Bekontakčių plovyklų tinklas „H2AUTO“ švenčia vienerių metų gimtadienį Tauragėje ir kviečia į nemokamų plovimų dieną birželio 14 dieną nuo 12 val. iki 15 val. lauksime visų mūsų lojalių ir naujų klientų.

 

Nuo liepos 2-osios nutraukiama Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veikla. Kartu atleidžiami ir 4 joje dirbę darbuotojai. Vienas jų – tauragiškiams puikiai pažįstamas Antanas Gedminas, Tauragėje dirbantis nuo 1973 metų. Dėl optimizavimo su savo komanda atleidžiamas patyręs specialistas konstatavo, kad naikinami gyvųjų ir mirusių asmenų tyrimai bus atliekami Jurbarke, o tai neabejotinai sukels nepatogumų rajono gyventojams. Ant plauko pakibo ir morgo likimas – ar Tauragėje kas nors teiks mirusiųjų saugojimo paslaugas – taip pat neaišku.

Valstybinės kainų kontrolės ir energetikos komisijos sudaromame šilumos kainų reitinge gegužės mėnesį Tauragės rajonas buvo nukritęs į 16-tą vietą Lietuvoje. Tačiau birželio 1-ąją Tauragės šilumos tinklai paskelbė bemaž euru mažesnę kainą nei gegužę, su kuria viliasi vėl šokti į penketuką. Šilumininkai teigia, jog vykdomi didelio kiekio biokuro pirkimai kitam sezonui užtikrins tolimesnį šilumos kainų mažėjimą.