2019 Gegužės 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vyriausybė pritarė „Dunokų“ ir Butų ūkio privatizavimui

  • Įkelta: 2018-06-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vyriausybė trečiadienį patvirtino privatizuojamų valstybės įmonių sąrašą. Nuspręsta privatizuoti 9 įmones visoje Lietuvoje, tarp kurių ir Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Dunokai“ ir UAB Tauragės butų ūkis.

Sprendimą parduoti trijų iš 5 savivaldybės žinioje esančių įmonių akcijas Tauragės rajono savivaldybės Taryba priėmė pernai birželį. Toks žingsnis žengtas remiantis LR konkurencijos tarybos rekomendacijomis, jog savivalda neturėtų vystyti verslo, užuot leidusi įmonėms verstis rinkos sąlygomis. Valdantieji tuomet argumentavo, esą privatizavus Butų ūkį laimėtų daugiabučių administratorių teikiamų paslaugų vartotojai, mat konkurencija skatintų geresnį paslaugų kokybės ir kainos santykį, o „Dunokai“ savivaldybei naudos taip pat neatneša. Taip pat, savivaldybei atsisakius nebūtinų įmonių valdymo, būtų užtikrinamas didesnis skaidrumas ūkio sektoriuje, užkertant galimybes valdžiai įsirengti jose „partines lesyklėles“.

Po Tarybos sprendimo vykdytas įmonių akcijų vertinimas, tuomet buvo laukiama, kol Turto bankas įtrauks UAB Tauragės butų ūkis ir UAB „Dunokai“ į privatizuojamų objektų sąrašą, o Vyriausybė šį sąrašą patvirtins. Nors savivaldybės administracija tikėjosi, kad tai bus padaryta dar vasario pabaigoje, procesas užstrigo ministerijų koridoriuose.

Balandžio pabaigoje Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliarija „Tauragės žinias“ informavo, jog Ūkio ministerijos parengtą privatizavimo objektų sąrašą gavo balandžio 19 dieną.

Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus duomenimis, po to vyko Turto banko sudaryto sąrašo vertinimas, po to svarstymas Vyriausybės posėdyje. Svarstymas buvo numatytas gegužės pirmojoje pusėje, tačiau apie Vyriausybės sprendimą paskelbta tik šį trečiadienį, birželio 6 dieną. Ūkio ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte nurodoma, kad į privatizavimo objektų sąrašą įtrauktos 9 įmonės, tarp kurių ir minėtos Tauragės bendrovės.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, sulaukus Vyriausybės patvirtinimo, Tauragės rajono savivaldybė sudarys privatizavimo programą, kurią dar kartą derins su Turto banku. Po to vyks programos pristatymas privatizavimo komisijai ir aukciono paskelbimas.

Nuo liepos 2-osios nutraukiama Valstybinės teismo medicinos tarnybos (VTMT) Tauragės poskyrio veikla. Kartu atleidžiami ir 4 joje dirbę darbuotojai. Ant plauko pakibo ir morgo likimas – ar Tauragėje kas nors teiks mirusiųjų saugojimo paslaugas –  neaišku. Taip pat laikraštyje – Valstybinių miškų urėdijos padalinių vadovų atrankos komisija išranki – iš 4 tauragiškių kandidatų į kėdę kol kas nesėdo nė vienas. Vyriausybė paskelbė privatizuojamų valdiškų įmonių sąrašą. Ar tarp jų yra Tauragės butų ūkis ir „Dunokai“ – sužinosite paskaitę „Tauragės žinias“. Už ką Lomių seniūnaitį pliekia svainis, kiek darželinukų nepateko į priešmokyklines ugdymo įstaigas, apie Sąjūdžio Tauragėje istoriją bei įspūdžiai iš savaitgalį praūžusios miesto šventės – penktadienio laikraštyje.

Planai atgaivinti didžiulę laisvalaikio zoną prie Zumpės tvenkinio įtiko, rodos, ne visiems. Žalgirių mikrorajono gyventoja Stanislava skundėsi, kad, kol vyksta aplinkos tvarkymo darbai, pjaunami medžiai, vietiniams nebeliko kur maudytis, degintis.

Praėjusį savaitgalį Tauragėje įvyko trečiasis ekstremalaus sporto mėgėjų renginys „Tauragė JAM 2018“. Riedlenčių, paspirtukų ir BMX dviračių kategorijoje varžėsi 50 sportininkų.

Gimtadienį bemaž kartu su miestu švenčiantis meras teigia, jog labiausiai jį gyvenime džiugina paprasti dalykai, o Tauragę jis laiko geriausia vieta gyventi Lietuvoje. Pozityvumo ir optimizmo jam tikrai netrūksta, kaip ir smalsumo. „Norim mes to ar ne, bet mums tenka mokytis visą gyvenimą. Ir tai yra pati geriausia idėja, nepriklausomai nuo amžiaus“, – sako Sigitas Mičiulis, linkėdamas Tauragės žmonėms ir sau tikėjimo ateitimi.

Sudarius Lietuvos savivaldybių atvirumo Europos Sąjungos (ES) investicijoms indeksą, paaiškėjo regionai, kuriuose gyventojai dažniausiai naudojasi šių investicijų rezultatais, labiausiai jaučia jų poveikį gyvenimo kokybei ir daugiausiai domisi ES finansuojamais projektais. Pagal šį indeksą visoje Lietuvoje pirmauja Tauragės rajono savivaldybė, o į pirmaujančių dešimtuką pateko dar dvi – Jurbarko ir Šilalės savivaldybės, užėmusios atitinkamai 4 ir 10 vietas.