Naujas klebonas tikinčiuosius telks nuoširdumu
Įkelta:
2018-07-17
Nuotrauka

Tauragę kuruojančioje Telšių vyskupijoje – permainų gūsis. Iš viso liepos 11-osios dienos vyskupo Kęstučio Kėvalo įsakymu tarnystės vietą pakeis net 51 vyskupijos kunigas. Šie pokyčiai neaplenkė ir Tauragės rajono – dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimu suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. „Tauragės žinioms“ M. Venskus sakė esąs „ištiktas netikėtumo“, o naują paskyrimą priimąs kaip džiugų rūpestį. Kartu su juo Tauragėje tarnaus vikarai Donatas Žukauskas ir Tadas Šeputis.

Netikėtas paskyrimas

Tauragės dekanato dvasiniai vedliai keisis rugpjūčio pabaigoje. Kaip skelbiama Telšių vyskupijos kronikoje, kunigas Vytautas Gedvainis, Tauragėje užsibuvęs dvejus metus, skiriamas Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu, Žemaičių Kalvarijos dekanato dekanu. Tauragėje vikaru tarnavęs Kęstutis Motiejaitis kartu su Vytautu Gedvainiu kraustysis į Plungę. O Rolandas Kazlauskas paskirtas Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės parapijos vikaru.

Paskutinį mėnesį Tauragėje tarnaujantis Vytautas Gedvainis „Tauragės žinioms“ komentuoti situaciją žodžiu atsisakė, palinkėdamas gražios dienos ir gero rašymo.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonu, Tauragės dekanato dekanu paskirtas Palangoje 8-erius metus tarnavęs M. Venskus. Jis taip pat klebono teisėmis ir pareigomis aptarnaus Dauglaukio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją ir Lauksargių Lurdo Marijos bei Pajūrėlio koplyčias.

M. Venskus „Tauragės žinioms“ sakė, jog naujas paskyrimas jam buvusi didžiulė staigmena. Dvasininkas teigė, jog nors jo kadencija Palangoje pasibaigė dar pernai, jis planavo darbus Palangoje šiam rudeniui, mat perkeliamų kunigų sąraše jo nebuvo iki pat šio pirmadienio.

– Priėmiau šią žinią ir su džiaugsmu, ir nuostaba. Nei per daug liūdžiu, nei per daug džiaugiuosi. Sakykime, esu ištiktas netikėtumo. Tai man kaip iššūkis, kaip nuotykis, džiugus rūpestis. Ten, kur aš ateinu, mano troškimas yra būti bendruomenės dalimi. O kiek žinau, Tauragė puikus kraštas, garbinga parapija, turėjusi daug iškilių kunigų – kai kuriuos man teko pažinoti dar kunigų seminarijoje. O kur dar broliška katalikų ir liuteronų draugystė. Tikiuosi, kad nuostabūs Tauragės žmonės, kurių aš nepažįstu, šis kraštas, priims mane, man tokioje parapijoje tarnauti bus garbė ir iššūkis, – džiugiai kalbėjo dvasininkas, pateisindamas plačiai pasklidusias kalbas apie jo nuoširdumą.

Kunigas žurnalistei pasakojo, jog baigęs kunigų seminariją išvyko į Veneciją, kur mokėsi trejus metus, po to tarnavo Romoje (Italija), pajūrio kurorte. Todėl grįžęs į Lietuvą buvo paskirtas į kurortinį miestą – Palangą, dėl patirties turistiniame mieste. Pajuokavus, jog mes čia, Tauragėje, irgi turime Jūrą, M. Venskus teigė šias sąsajas jau suvedęs.

– Tik mano jūra rašoma mažąja raide, o Jūsų – didžiąja, –  šmaikštavo kunigas Marius, kaip jį vadina palangiškiai. 

Palangiškiai liūdi

Tauragės rajono administracijos direktorius Modestas Petraitis vakar socialiniame tinkle „Facebook“, pasidalinęs žinia, jog Tauragė turės naują kleboną, išreiškė lūkestį, jog šis pritrauks ir jaunesnę kartą būti aktyvesniais tikinčiųjų bendruomenėje. Kaip skelbia vietinis Palangos naujienų portalas „Vakarinė Palanga“, M. Venskus, 8-erius metus tarnaudamas kurorte pasižymėjo būtent sugebėjimu pritraukti jaunimą, organizuoti įvairius religinius renginius, taip pat puikiu humoro jausmu ir nuoširdumu.

 „Jo dėka per didžiąsias katalikų švenčių mišias Palangos bažnyčia nesutalpina visų susirinkusiųjų pasimelsti, o ir netikintieji suguža į maldos namus išklausyti pamokymo, pabendrauti su kaimynais, pajusti bendrystę. M. Venskus itin mėgiamas dėl to, jog, turėdamas labai didelį humoro jausmą ir būdamas be galo taktiškas žmogus, visada randa kalbą ir su mažu, ir su dideliu, itin stengiasi kiek įmanoma prisidėti, kad socialiai jautriems ar vienišiems žmonėms gyvenimas nors kartas nuo karto suspindėtų šviesiomis spalvomis. Puikiai išsilavinęs, visur suspėjantis, nuoširdus, neįnoringas, nuolat besišypsantis, atviras visiems, komunikabilus – kurorto parapijiečiai tikrai pavydės tauragiškiams,“ – rašo naujienų portalas „Vakarinė Palanga“.

Beje, „Tauragės žinių“ žurnalistei Marius V. sakė visada mielai ir nuoširdžiai bendraujantis su žiniasklaida. Tuo nesunku buvo įsitikinti ir iš nuoširdaus pokalbio telefonu.

Pokyčiai rajone

Keičiasi ir kitų Tauragės rajono parapijų dvasiniai vedliai. Jau spėto pamilti kunigo neteks ir Pagramantis – Vaidotas Vitė iškeliamas į Skuodo rajoną, Ylakių parapiją, iš kur ir atvyks jį pakeisiąs Vytautas Petrauskas.

Alvydas Bridikis savo tarnystės vietos nekeis, tačiau iš parapijos administratoriaus jis tampa klebonu. Jis atleistas nuo pareigos aptarnauti Varlaukio Švč. Trejybės parapiją ir skiriamas Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebonu. Varlaukyje nuo šiol tarnaus Kazys Lesčiauskas.

Keičiamas ir Batakių Šv. Onos parapijos klebonas Audrius Keršys, kuris išvyksta į Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją. Į Batakius atvyksta kunigas Saulius Styra, prieš tai tarnavęs Pievėnų (Mažeikių raj.) Nukryžiuotojo Jėzaus parapijoje.

Žygaičiuose nuo šiol tarnaus Tomas Domarkas, atkeltas iš Telšių rajono Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos, kuris pakeis laikinai klebono pareigas ėjusį Donatą Žukauską, paskirtą Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaru. Į Tauragės parapijos Vikaro pareigas taip pat paskirtas kunigas Tadas Šeputis, atkeltas iš Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo parapijos. 

Telšių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Haroldas Šneideraitis „Tauragės žinioms“ paaiškino, jog visą Telšių vyskupiją paliesiąs kunigų kilnojimas – natūralus rotacijos procesas, vykdomas vyskupo K. Kėvalo valia.

– Vyskupas mato bendrą vyskupijos vaizdą, ir nusprendžia, kurioje parapijoje koks kunigas labiau tiktų. Perkėlus vieną,  automatiškai pakeitimai paliečia ir kitas parapijas, kilnojimai nemaži gaunasi. Tas kunigų gyvenimas toks jau yra, – sakė H. Šneideraitis.

Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 15 valandų
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
prieš 1 dieną
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.
Nuotrauka
Vytauto Butkaus nuotraukos
Vytauto Butkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-01-12
Sausio 13-osios istorija – tai įvykiai, kuriuos patyrė dabar gyvenanti, kurianti šalies karta. Sausio įvykiai, taip staiga ir netikėtai sukrėtę visuomenę, įrėžė gilų randą Lietuvos žmonių širdyse. Tiems, kuriems likimas lėmė juos išgyventi, to nepamirš niekada. Žmonės, ištisomis paromis nemiegoję, sušalę, kantriai saugojo neseniai iškovotą Laisvę. Tai buvo ypatingo susikaupimo ir vienybės laikotarpis. Tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus, tuomet Žemės ūkio akademijos studentas, kartu su bendramoksliais, tarp kurių buvo ir jo žmona Edita, tomis rūsčiomis sausio dienomis saugojęs Juragių retransliacijos stotį, sako, kad tų dienų prisiminimai ir dabar kelia jaudulį.