Naujas klebonas tikinčiuosius telks nuoširdumu
Įkelta:
2018-07-17
Nuotrauka

Tauragę kuruojančioje Telšių vyskupijoje – permainų gūsis. Iš viso liepos 11-osios dienos vyskupo Kęstučio Kėvalo įsakymu tarnystės vietą pakeis net 51 vyskupijos kunigas. Šie pokyčiai neaplenkė ir Tauragės rajono – dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimu suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. „Tauragės žinioms“ M. Venskus sakė esąs „ištiktas netikėtumo“, o naują paskyrimą priimąs kaip džiugų rūpestį. Kartu su juo Tauragėje tarnaus vikarai Donatas Žukauskas ir Tadas Šeputis.

Netikėtas paskyrimas

Tauragės dekanato dvasiniai vedliai keisis rugpjūčio pabaigoje. Kaip skelbiama Telšių vyskupijos kronikoje, kunigas Vytautas Gedvainis, Tauragėje užsibuvęs dvejus metus, skiriamas Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu, Žemaičių Kalvarijos dekanato dekanu. Tauragėje vikaru tarnavęs Kęstutis Motiejaitis kartu su Vytautu Gedvainiu kraustysis į Plungę. O Rolandas Kazlauskas paskirtas Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės parapijos vikaru.

Paskutinį mėnesį Tauragėje tarnaujantis Vytautas Gedvainis „Tauragės žinioms“ komentuoti situaciją žodžiu atsisakė, palinkėdamas gražios dienos ir gero rašymo.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonu, Tauragės dekanato dekanu paskirtas Palangoje 8-erius metus tarnavęs M. Venskus. Jis taip pat klebono teisėmis ir pareigomis aptarnaus Dauglaukio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją ir Lauksargių Lurdo Marijos bei Pajūrėlio koplyčias.

M. Venskus „Tauragės žinioms“ sakė, jog naujas paskyrimas jam buvusi didžiulė staigmena. Dvasininkas teigė, jog nors jo kadencija Palangoje pasibaigė dar pernai, jis planavo darbus Palangoje šiam rudeniui, mat perkeliamų kunigų sąraše jo nebuvo iki pat šio pirmadienio.

– Priėmiau šią žinią ir su džiaugsmu, ir nuostaba. Nei per daug liūdžiu, nei per daug džiaugiuosi. Sakykime, esu ištiktas netikėtumo. Tai man kaip iššūkis, kaip nuotykis, džiugus rūpestis. Ten, kur aš ateinu, mano troškimas yra būti bendruomenės dalimi. O kiek žinau, Tauragė puikus kraštas, garbinga parapija, turėjusi daug iškilių kunigų – kai kuriuos man teko pažinoti dar kunigų seminarijoje. O kur dar broliška katalikų ir liuteronų draugystė. Tikiuosi, kad nuostabūs Tauragės žmonės, kurių aš nepažįstu, šis kraštas, priims mane, man tokioje parapijoje tarnauti bus garbė ir iššūkis, – džiugiai kalbėjo dvasininkas, pateisindamas plačiai pasklidusias kalbas apie jo nuoširdumą.

Kunigas žurnalistei pasakojo, jog baigęs kunigų seminariją išvyko į Veneciją, kur mokėsi trejus metus, po to tarnavo Romoje (Italija), pajūrio kurorte. Todėl grįžęs į Lietuvą buvo paskirtas į kurortinį miestą – Palangą, dėl patirties turistiniame mieste. Pajuokavus, jog mes čia, Tauragėje, irgi turime Jūrą, M. Venskus teigė šias sąsajas jau suvedęs.

– Tik mano jūra rašoma mažąja raide, o Jūsų – didžiąja, –  šmaikštavo kunigas Marius, kaip jį vadina palangiškiai. 

Palangiškiai liūdi

Tauragės rajono administracijos direktorius Modestas Petraitis vakar socialiniame tinkle „Facebook“, pasidalinęs žinia, jog Tauragė turės naują kleboną, išreiškė lūkestį, jog šis pritrauks ir jaunesnę kartą būti aktyvesniais tikinčiųjų bendruomenėje. Kaip skelbia vietinis Palangos naujienų portalas „Vakarinė Palanga“, M. Venskus, 8-erius metus tarnaudamas kurorte pasižymėjo būtent sugebėjimu pritraukti jaunimą, organizuoti įvairius religinius renginius, taip pat puikiu humoro jausmu ir nuoširdumu.

 „Jo dėka per didžiąsias katalikų švenčių mišias Palangos bažnyčia nesutalpina visų susirinkusiųjų pasimelsti, o ir netikintieji suguža į maldos namus išklausyti pamokymo, pabendrauti su kaimynais, pajusti bendrystę. M. Venskus itin mėgiamas dėl to, jog, turėdamas labai didelį humoro jausmą ir būdamas be galo taktiškas žmogus, visada randa kalbą ir su mažu, ir su dideliu, itin stengiasi kiek įmanoma prisidėti, kad socialiai jautriems ar vienišiems žmonėms gyvenimas nors kartas nuo karto suspindėtų šviesiomis spalvomis. Puikiai išsilavinęs, visur suspėjantis, nuoširdus, neįnoringas, nuolat besišypsantis, atviras visiems, komunikabilus – kurorto parapijiečiai tikrai pavydės tauragiškiams,“ – rašo naujienų portalas „Vakarinė Palanga“.

Beje, „Tauragės žinių“ žurnalistei Marius V. sakė visada mielai ir nuoširdžiai bendraujantis su žiniasklaida. Tuo nesunku buvo įsitikinti ir iš nuoširdaus pokalbio telefonu.

Pokyčiai rajone

Keičiasi ir kitų Tauragės rajono parapijų dvasiniai vedliai. Jau spėto pamilti kunigo neteks ir Pagramantis – Vaidotas Vitė iškeliamas į Skuodo rajoną, Ylakių parapiją, iš kur ir atvyks jį pakeisiąs Vytautas Petrauskas.

Alvydas Bridikis savo tarnystės vietos nekeis, tačiau iš parapijos administratoriaus jis tampa klebonu. Jis atleistas nuo pareigos aptarnauti Varlaukio Švč. Trejybės parapiją ir skiriamas Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebonu. Varlaukyje nuo šiol tarnaus Kazys Lesčiauskas.

Keičiamas ir Batakių Šv. Onos parapijos klebonas Audrius Keršys, kuris išvyksta į Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją. Į Batakius atvyksta kunigas Saulius Styra, prieš tai tarnavęs Pievėnų (Mažeikių raj.) Nukryžiuotojo Jėzaus parapijoje.

Žygaičiuose nuo šiol tarnaus Tomas Domarkas, atkeltas iš Telšių rajono Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos, kuris pakeis laikinai klebono pareigas ėjusį Donatą Žukauską, paskirtą Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaru. Į Tauragės parapijos Vikaro pareigas taip pat paskirtas kunigas Tadas Šeputis, atkeltas iš Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo parapijos. 

Telšių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Haroldas Šneideraitis „Tauragės žinioms“ paaiškino, jog visą Telšių vyskupiją paliesiąs kunigų kilnojimas – natūralus rotacijos procesas, vykdomas vyskupo K. Kėvalo valia.

– Vyskupas mato bendrą vyskupijos vaizdą, ir nusprendžia, kurioje parapijoje koks kunigas labiau tiktų. Perkėlus vieną,  automatiškai pakeitimai paliečia ir kitas parapijas, kilnojimai nemaži gaunasi. Tas kunigų gyvenimas toks jau yra, – sakė H. Šneideraitis.

Nuotrauka
kovo 8
Įkelta:
prieš 8 valandas
Minint Tarptautinę moters dieną miesto centre šurmuliuoja prekiautojai gėlėmis. Pirkėjų netrūksta, prie kai kurių gėlių parduotuvių susiformuoja eilutės, mat į vidų galima patekti tik po vieną asmenį.
Nuotrauka
Asociatyvios Dainoros asmeninio albumo nuotraukos
Asociatyvios Dainoros asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-03-05
Poilsio reikia visiems. Tačiau neįgalius vaikus auginančios šeimos ilgą laiką tokios galimybės neturėjo – net ir ištikus nelaimei ar sutrikus sveikatai palikti savo neįgalaus vaiko jos neturėjo kam. Prieš bene penkerius metus pradėta kalbėti apie atokvėpio paslaugą – apie tai, kad ir Lietuvoje turi atsirasti galimybė negalią turinčius artimuosius prižiūrinčioms, slaugančioms šeimoms trumpam atitrūkti nuo slaugymo. Neseniai tokią paslaugą pradėjo teikti Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centras. Atsiliepimai – patys geriausi.
Nuotrauka
kakiai
Įkelta:
2021-03-05
Tikriausiai visiems teko matyti gyvūnų išmatomis „užminuotų“ šaligatvių, parkų, žaidimų aikštelių ir vaikščioti bandant neįlipti į tas krūveles. Visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad gyvūnų išmatos ne tik atrodo neestetiškai, bet ir daro didelę žalą. Tauragėje, pasak miesto seniūno, specialių dėžučių šunų išmatoms sudėti įrengta daug, belieka tik patiems būti sąmoningiems ir atsakingiems. 
Nuotrauka
šunys
Įkelta:
2021-03-05
Ketvirtadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistės kartu su policijos pareigūnais surengė neplaninį patikrinimą pas registruotą šunų veisėją Jurbarke. Šunų laikymo sąlygos pribloškė, išsiaiškinta, jog vienas ten laikomų šuniukų buvo įsigytas Dainavos gatvėje. Įtariama, jog ir šio šuns balso stygos buvo pakirptos.
Nuotrauka
Jūros krantinė
Įkelta:
2021-03-05
Tai, kad susirinkime dalyvavo tik 5 gyventojai, skamba lyg ir juokingai, tačiau, pasak susirinkimo organizatorių, tai daug. Taip jau yra, kad viešo gyventojų susirinkimo prieš pradedant įgyvendinti projektus organizavimas neretai yra tiesiog formalumas. Tačiau būtent tokių susirinkimų metu gyventojai dar gali pakoreguoti projekto sprendinius. Šį pirmadienį ZOOM platformoje su Jūros upės krantinės ir šlaito nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento kraštovaizdžio sutvarkymo projekto užsakovais ir projekto autoriumi susitikę gyventojai buvo aktyvūs: klausė, ar bus pasirūpinta šlaito drenažo sistema, domėtasi dėl apšvietimo ir suolelių pamėgtame take įrengimo.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-03-04
Apie brandos egzaminus šiemet viešojoje erdvėje girdėti visokių kalbų – sunku pasiruošti mokantis nuotoliniu būdu, gal vertėjo jų atsisakyti, rezultatai bus prastesni. Nedžiūgauja ir kalbinti abiturientai – rezultatai tikrai bus gerokai prastesni, nes mokytis baigiamosios klasės kursą nuotoliniu būdu tikrai nėra lengva ir paprasta. Abiturientai save įvardija karta, kuriai teko išgyventi šį baisų laikotarpį tikrai nepavydėtinomis sąlygomis ir labai tikisi, jog ties jų karta tai užsibaigs ir kiti galės grįžti į normalų, visiems priimtiną gyvenimą.
Nuotrauka
Krantinė
Įkelta:
2021-03-04
Šiomis dienomis žiema dar primins apie save, tad pavasarinę šilumą teks kuriam laikui pamiršti. Sugrįš ne tik neigiama temperatūra, bet ir mišrūs krituliai. Vėl sulauksime šlapdribos, protarpiais ir sniego. Negana to, žvarbumo pojūtį lauke stiprins ir gūsingas vėjas. 
Nuotrauka
kovo 11
Įkelta:
2021-03-04
Kovo 11 dieną Tauragės kultūros centras organizuoja iniciatyvą „Vėliavų tiltai“. Tą dieną nuo tiltų vėliavų leitmotyvas trispalviais ornamentais nubanguos per viso rajono kaimus ir miestelius. Keletą dienų prieš aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami jungtis į interaktyvų žygį „Valstybingumo keliu“.
Nuotrauka
ledas
Įkelta:
2021-03-03
Šiuo metu ledas vis dar dengia Keramikos, Batakių, Skaudvilės tvenkinių ir ant kitų rajone esančių  mažesnių vandens telkinius. Savaitgalį sinoptikams prognozuojant nedidelį atšalimą, gali susidaryti įspūdis, kad ledas bus pakankamai tvirtas ir saugus, lipti ant jo yra pavojinga, – įspėja Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.
Nuotrauka
laipteliai
Įkelta:
2021-03-01
Pirmadienį gyventojai nuotolinio susitikimo metu bus supažindinti su projektu, kurio metu ketinama sutvarkyti Jūros krantinės ir šlaito dalį nuo pėsčiųjų tilto iki Tilžės plento. Projektas skirtas kraštovaizdžio formavimui. Kitapus pėsčiųjų tilto, link Vasaros estrados, nuslinkusi krantinė kol kas nebus tvarkoma – vyksta teisminiai procesai su šlaito tvarkymo darbus atlikusia įmone. 
Nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2021-02-27
​​​​​​​Grūdines kultūras auginantys žemdirbiai susirūpinę. Nerimo atsirado iškritus sniegui ant šiltos žemės. Sniego daug, ir jei jo danga išliktų ilgiau, padidėtų sniego pelėsio atsiradimo tikimybė, o tai grėsmė netekti derliaus. 
Nuotrauka
ledonešis
Įkelta:
2021-02-26
Jūros ir Akmenos upėse prasidėjo ledonešis. Apie piet ledų sangrūda fiksuota ties Pagramančiu. Tauragę ledo lytys turėtų pasiekti šį vakarą.
Nuotrauka
šuo
Įkelta:
2021-02-26
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.
Nuotrauka
Mažvydo mokykla
Įkelta:
2021-02-25
Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino naują priėmimo į Tauragės rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Jame patikslintos mokyklų teritorijos, ypač tai aktualu mokykloms, prie kurių prijungti nauji skyriai. Šiemet prašymo priimti į mokyklą nereikia rašyti pirmokėlių tėvams – jie automatiškai pateks į įstaigos, kurioje lanko priešmokyklinę klasę, pirmokų sąrašus. 
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-02-25
Valstybiniai brandos egzaminai, kaip skelbia Švietimo, sporto ir kultūros ministerija, šiemet prasidės birželio 7 dieną, arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-02-25
Pirmadienį Tauragėje aptikta dar viena nelegali šunų veisykla. Trijų kambarių bute buvo laikomi 27 šunys. Kai kuriems, kaip spėjama, kad nelotų, buvo pakirptos balso stygos. Įtariama, kad dalis augintinių gali priklausyti šunų veisėjai iš Gaurės gatvės, moteriai, kuriai dar rugsėjį uždrausta veisti šunis. Pasak veterinarijos specialistų, šunų veisėjai, kuriems uždrausta vykdyti veiklą, neretai draudimų nepaiso. Ši veikla jiems – tarsi pinigų „kalykla“, stengiamasi užauginti kuo daugiau įvairių veislių šuniukų ir juos parduoti. Jų požiūris į gyvūną – atsainus, o negaudami meilės šių šunų „gamyklų“ augintiniai auga mažais monstriukais. Patekę į naujų šeimininkų rankas jie nemoka tvarkingai atlikti gamtinių reikalų, nejaučia poreikio susidraugauti su žmogumi.