2020 Lapkričio 28 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujas klebonas tikinčiuosius telks nuoširdumu

  • Įkelta: 2018-07-17
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragę kuruojančioje Telšių vyskupijoje – permainų gūsis. Iš viso liepos 11-osios dienos vyskupo Kęstučio Kėvalo įsakymu tarnystės vietą pakeis net 51 vyskupijos kunigas. Šie pokyčiai neaplenkė ir Tauragės rajono – dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimu suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. „Tauragės žinioms“ M. Venskus sakė esąs „ištiktas netikėtumo“, o naują paskyrimą priimąs kaip džiugų rūpestį. Kartu su juo Tauragėje tarnaus vikarai Donatas Žukauskas ir Tadas Šeputis.

Netikėtas paskyrimas

Tauragės dekanato dvasiniai vedliai keisis rugpjūčio pabaigoje. Kaip skelbiama Telšių vyskupijos kronikoje, kunigas Vytautas Gedvainis, Tauragėje užsibuvęs dvejus metus, skiriamas Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonu, Žemaičių Kalvarijos dekanato dekanu. Tauragėje vikaru tarnavęs Kęstutis Motiejaitis kartu su Vytautu Gedvainiu kraustysis į Plungę. O Rolandas Kazlauskas paskirtas Klaipėdos Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės parapijos vikaru.

Paskutinį mėnesį Tauragėje tarnaujantis Vytautas Gedvainis „Tauragės žinioms“ komentuoti situaciją žodžiu atsisakė, palinkėdamas gražios dienos ir gero rašymo.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonu, Tauragės dekanato dekanu paskirtas Palangoje 8-erius metus tarnavęs M. Venskus. Jis taip pat klebono teisėmis ir pareigomis aptarnaus Dauglaukio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją ir Lauksargių Lurdo Marijos bei Pajūrėlio koplyčias.

M. Venskus „Tauragės žinioms“ sakė, jog naujas paskyrimas jam buvusi didžiulė staigmena. Dvasininkas teigė, jog nors jo kadencija Palangoje pasibaigė dar pernai, jis planavo darbus Palangoje šiam rudeniui, mat perkeliamų kunigų sąraše jo nebuvo iki pat šio pirmadienio.

– Priėmiau šią žinią ir su džiaugsmu, ir nuostaba. Nei per daug liūdžiu, nei per daug džiaugiuosi. Sakykime, esu ištiktas netikėtumo. Tai man kaip iššūkis, kaip nuotykis, džiugus rūpestis. Ten, kur aš ateinu, mano troškimas yra būti bendruomenės dalimi. O kiek žinau, Tauragė puikus kraštas, garbinga parapija, turėjusi daug iškilių kunigų – kai kuriuos man teko pažinoti dar kunigų seminarijoje. O kur dar broliška katalikų ir liuteronų draugystė. Tikiuosi, kad nuostabūs Tauragės žmonės, kurių aš nepažįstu, šis kraštas, priims mane, man tokioje parapijoje tarnauti bus garbė ir iššūkis, – džiugiai kalbėjo dvasininkas, pateisindamas plačiai pasklidusias kalbas apie jo nuoširdumą.

Kunigas žurnalistei pasakojo, jog baigęs kunigų seminariją išvyko į Veneciją, kur mokėsi trejus metus, po to tarnavo Romoje (Italija), pajūrio kurorte. Todėl grįžęs į Lietuvą buvo paskirtas į kurortinį miestą – Palangą, dėl patirties turistiniame mieste. Pajuokavus, jog mes čia, Tauragėje, irgi turime Jūrą, M. Venskus teigė šias sąsajas jau suvedęs.

– Tik mano jūra rašoma mažąja raide, o Jūsų – didžiąja, –  šmaikštavo kunigas Marius, kaip jį vadina palangiškiai. 

Palangiškiai liūdi

Tauragės rajono administracijos direktorius Modestas Petraitis vakar socialiniame tinkle „Facebook“, pasidalinęs žinia, jog Tauragė turės naują kleboną, išreiškė lūkestį, jog šis pritrauks ir jaunesnę kartą būti aktyvesniais tikinčiųjų bendruomenėje. Kaip skelbia vietinis Palangos naujienų portalas „Vakarinė Palanga“, M. Venskus, 8-erius metus tarnaudamas kurorte pasižymėjo būtent sugebėjimu pritraukti jaunimą, organizuoti įvairius religinius renginius, taip pat puikiu humoro jausmu ir nuoširdumu.

 „Jo dėka per didžiąsias katalikų švenčių mišias Palangos bažnyčia nesutalpina visų susirinkusiųjų pasimelsti, o ir netikintieji suguža į maldos namus išklausyti pamokymo, pabendrauti su kaimynais, pajusti bendrystę. M. Venskus itin mėgiamas dėl to, jog, turėdamas labai didelį humoro jausmą ir būdamas be galo taktiškas žmogus, visada randa kalbą ir su mažu, ir su dideliu, itin stengiasi kiek įmanoma prisidėti, kad socialiai jautriems ar vienišiems žmonėms gyvenimas nors kartas nuo karto suspindėtų šviesiomis spalvomis. Puikiai išsilavinęs, visur suspėjantis, nuoširdus, neįnoringas, nuolat besišypsantis, atviras visiems, komunikabilus – kurorto parapijiečiai tikrai pavydės tauragiškiams,“ – rašo naujienų portalas „Vakarinė Palanga“.

Beje, „Tauragės žinių“ žurnalistei Marius V. sakė visada mielai ir nuoširdžiai bendraujantis su žiniasklaida. Tuo nesunku buvo įsitikinti ir iš nuoširdaus pokalbio telefonu.

Pokyčiai rajone

Keičiasi ir kitų Tauragės rajono parapijų dvasiniai vedliai. Jau spėto pamilti kunigo neteks ir Pagramantis – Vaidotas Vitė iškeliamas į Skuodo rajoną, Ylakių parapiją, iš kur ir atvyks jį pakeisiąs Vytautas Petrauskas.

Alvydas Bridikis savo tarnystės vietos nekeis, tačiau iš parapijos administratoriaus jis tampa klebonu. Jis atleistas nuo pareigos aptarnauti Varlaukio Švč. Trejybės parapiją ir skiriamas Skaudvilės Šv. Kryžiaus parapijos klebonu. Varlaukyje nuo šiol tarnaus Kazys Lesčiauskas.

Keičiamas ir Batakių Šv. Onos parapijos klebonas Audrius Keršys, kuris išvyksta į Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapiją. Į Batakius atvyksta kunigas Saulius Styra, prieš tai tarnavęs Pievėnų (Mažeikių raj.) Nukryžiuotojo Jėzaus parapijoje.

Žygaičiuose nuo šiol tarnaus Tomas Domarkas, atkeltas iš Telšių rajono Janapolės Šv. Arkangelo Mykolo parapijos, kuris pakeis laikinai klebono pareigas ėjusį Donatą Žukauską, paskirtą Tauragės Švč. Trejybės parapijos vikaru. Į Tauragės parapijos Vikaro pareigas taip pat paskirtas kunigas Tadas Šeputis, atkeltas iš Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo parapijos. 

Telšių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Haroldas Šneideraitis „Tauragės žinioms“ paaiškino, jog visą Telšių vyskupiją paliesiąs kunigų kilnojimas – natūralus rotacijos procesas, vykdomas vyskupo K. Kėvalo valia.

– Vyskupas mato bendrą vyskupijos vaizdą, ir nusprendžia, kurioje parapijoje koks kunigas labiau tiktų. Perkėlus vieną,  automatiškai pakeitimai paliečia ir kitas parapijas, kilnojimai nemaži gaunasi. Tas kunigų gyvenimas toks jau yra, – sakė H. Šneideraitis.

Šią savaitę daugiau ar mažiau palis beveik kasdien. Temperatūra kils aukščiau, vietomis iki 30 laipsnių, tad bus itin tvanku ne tik dienomis, bet ir naktimis. Iki savaitės pabaigos didesnių permainų nebus – karštis laikysis visą savaitę.

Neseniai Tauragės projekto „Globali Tauragė“ Tauragės miesto ambasadorių gretas papildė ir puikiai žinoma kraštietė, JAV lietuvių bendruomenės pirmininkė Sigita Šimkuvienė bei Šveicarijoje gyvenanti kraštietė Agnė Bernikaitė. Ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybėje moterims įteiktas „Tauragės miesto ambasadoriaus“ ženklelis.

Pernai prasidėję Skaudvilės tvenkinio paplūdimio atnaujinimo darbai eina į pabaigą. 3,5 ha viešojoje poilsiui ir laisvalaikiui skirtoje erdvėje išdygo krepšinio, mini futbolo, vaikų žaidimų, treniruoklių ir riedutininkų aikštelės.

Iš pareigų traukiasi Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė. Šimtukininkais rajone lyderiaujančiai gimnazijai nuo rugsėjo pirmosios laikinai vadovaus pavaduotoja ugdymui Dalia Pukelienė.

Vis realesne tampa mintis, jog per keletą ateinančių metų Bernotiškės gatvėje išdygs miesto sporto arena. Trečiadienį rajono savivaldybėje žurnalo „Structum“ projektavimo konkurso „Išmanusis miestas“ dalyviai, inžinerijos, architektūros studentai pristatė sporto arenos projektus, kuriais remiantis, tikėtina, ir turėtų iškilti naujasis statinys.

Naujausiame numeryje skaitykite: Telšių vyskupijoje, kartu ir Tauragės bažnyčioje – permainos. Dekanas Vytautas Gedvainis su abiem vikarais – Kęstučiu ir Rolandu, bus iškeldinti. Dekano pareigas perims iš Palangos atkeltas 39-erių kunigas Marius Venskus, pagarsėjęs ypatingu sugebėjimus suburti bendruomenę, jaunimą, nuoširdumu ir plačia širdimi. Naujausiame numeryje ir dar viena netikėta žinia – iš pareigų traukiasi „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė.

Antroje savaitės pusėje kasdien pravers skėtis, nes viena lietaus banga keis kitą. Atšalti neskubės, išsilaikys maloni vasariška šiluma, vietomis bus netgi tvanku. Savaitgalį šalies danguje taip pat ne kartą pasirodys lietaus debesys.

Antradienio naktį mirė Tauragės politechnikumo dėstytojas, politinis veikėjas Valius Grinius. Vyras anapilin netikėtai iškeliavo eidamas 70-uosius metus.

Nuo liepos 1-osios Europos Sąjungoje įsigaliojo atnaujinti pasirašymo elektroninėje erdvėje reikalavimai, užtikrinantys didesnį mobilaus parašo saugumą jo naudotojams. Dėl to visi šios paslaugos vartotojai turi atsinaujinti SIM korteles.

„Mėgsti keliauti ir ieškai naujų iššūkių? Jei taip, turim tau bei tavo draugams puikią idėją!“ – skelbia liepos 12 d. startuojančio iššūkio autoriai. – „Kiekviename aplankytame Lietuvos krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą  – Lietuvos žemėlapį!“

Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, kad vidutinis mokytojų atlygis po reformų sieks 1 tūkst. eurų. Tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema (MEDUS) skirsto pedagogus į skirtingas barikadų puses, vieni tam pritaria, kitiems klausimų kyla daugiau, nei yra atsakymų. Ar skambiai pavadintas etatinis modelis užtikrins mokytojams saldesnį gyvenimą?

Nors pernai tauragiškiai turėjo progą pamatyti elektrobusą „Solaris“ iš arti ir netgi juo nemokamai pasivėžinti, pirmadienį planuotas  trijų ekologiškų transporto priemonių pirkimo viešasis konkursas neįvyko. Paraiškos jame dalyvauti nepateikė nė vienas dalyvis, todėl teks skelbti viešąjį pirkimą iš naujo. Europos Sąjungos finansuojamo projekto pagalba įsigijusi tris elektrobusus Tauragė taptų pirmąja savivaldybe Lietuvoje, kurios gatvėmis riedėtų tylios ir ekologiškos transporto priemonės. „Tauragės žinios“ domisi, kas atbaidė tiekėjus, su kuriais pernai bemaž buvo sukirsta rankomis.

Šią savaitę išsilaikys vasariška šiluma, tačiau pravers skėtis. Pirmomis savaitės dienomis kritulių bus nedaug, tačiau antroje savaitės pusėje, danguje vis dažniau pasirodys lietumi nešini debesys, sulauksime perkūnijos.

Valstybinės reikšmės kelius prižiūrinčioje įmonėje „Kelių priežiūra“ toliau vyksta reformos procesai. Dėl vykdomų pokyčių nelieka 11 įmonės padalinių, kurie sujungiami į regionus: Centro, Vakarų, Šiaurės vakarų, Šiaurės rytų, Rytų ir „Automagistralę“. „Tauragės žinių“ duomenimis, reforma tiesiogiai palietė jau 13 Tauragėje dirbančių asmenų, jiems nuo liepos 1 dienos įteikti atleidimo lapeliai.

Kasmet rajono ugdymo įstaigos, asociacijos, viešosios įstaigos, pasinaudodamos rajono savivaldybės parama rengia vaikų vasaros stovyklas. Šiemet stovyklų planuota surengti net 37. Organizatoriai pasižymi išmone: vaikai ne tik pramogauja, bet ir mokosi saugoti gamtą, gilina anglų kalbos žinias, o patys mažiausieji, darželinukai, ko gero pirmąkart savo gyvenime, miegojo palapinėse.

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, Tauragės rajone gausu įdomių renginių, skirtų Valstybės dienai paminėti. Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ kvietimu į Pagramantį su žirgų parodomąja programa atvyksta Žemaitukų mylėtojas, žemaitis iš Laukuvos, Vaidotas Digaitis. Žygeivis dalyvavo garsiajame raitelių žygyje iki Juodosios jūros, žirgais apkeliavo Baltijos jūrą, o Žemaitukų genofondą puoselėja jau 15 metų. 

Lietuvoje nemaža dalis retransliuotojų kuria vietinės TV programas, kurios savo kokybe ir aktualumu vietiniams žiūrovams nenusileidžia nacionalinių televizijų programoms. Šis žurnalistinis darbas praėjusį penktadienį buvo įvertintas pirmajame vietinių televizijų festivalyje.

Mindaugo Karūnavimo dienos renginiai Tauragėje šiemet kaip niekada spalvingi. Didelė šventė šeimoms rengiama miesto pilies aikštėje, bet neatsilieka ir rajonai. Žygaičiuose iškilmingai bus atidengtas šaulių pagamintas kryžius, Pagramantyje lankysis raiteliai su Žemaitukais, o 21.00 val. bendruomenės vieningai giedos Tautišką giesmę.

Antroje savaitės pusėje temperatūra stiebsis aukščiau, debesų bus mažiau, tačiau protarpiais dalis palis. Šventinio savaitgalio pradžia bus vasariškai šilta ir ganėtinai saulėta, iš šeštadienio į sekmadienį išaugs debesuotumas, daug kur palis.

Visą šią savaitę Vilniuje šurmuliuoja šimtmečio dainų šventė „Vardan tos..“ Į renginį atstovauti Tauragei išvyko 18 kolektyvų – 368 dainininkai, šokėjai, muzikantai ir jų vadovai.

Naujausiame numeryje skaitykite: Mokytojai vieninteliai viešojo sektoriaus darbuotojai, kurie atlyginimą gauna ne už etatą, o už atskiras valandas. Skaičiuojama, kad kas trečias mokytojas gauna vos 420 eurų į rankas. Vyriausybė žada, tačiau pasibaigus mokslo metams ir mokiniams pasinėrus į atostogų džiaugsmus, mokytojai vis dar nežinioje, kokias algas jie gaus nuo rugsėjo. Ketvirtadienio numeryje skaitykite apie kelininkų reformą, neįvykusį elektrobusų konkursą ir kitas savaitės naujienas.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.

Iš Belgijos atvykęs pakistanietis Kashif Butt ketina surengti Tauragėje neregėto mąsto dramą. Vyras teigia, jog jį apgavo tauragiškė mergina – pasisavino 10 tūkst. eurų, o policija stojo jos pusėn, todėl jis ketina susideginti viešoje vietoje ir transliuoti tai tiesiogiai per „Facebook“. Vyras, atvykęs į Tauragę, pradėjo narplioti detektyvą pats. Kashif mano, jog nelygioje kovoje jam padėti gali tik žiniasklaida.

Šiuo metu Tauragės rajone yra apie 600 į vaikų teisių apsaugos specialisčių akiratį patekusių šeimų, 220 jų – priskiriamos socialinės rizikos šeimoms. Dėl tėvų girtavimo, smurto, nepriežiūros šių šeimų vaikams nuolat kyla pavojus. Nuo liepos pirmos dienos įsigalioja padėtį visoje šalyje turėsiantis taisyti naujas, prevencinės ir kitos pagalbos vaikui ir šeimai organizavimo modelis. Deja, Tauragėje jis ­ beveik nepritaikomas: ne tik neatsiranda naujų šios srities specialistų, nuo tokio darbo bėga ir esamos, jau dantis šioje srityje atkandusios darbuotojos.

Savaitės pradžioje bus šlapia, vėsu ir vėjuota. Visgi, malonios permainos jau pakeliui ir nuo trečiadienio orai pradės keistis. Antroje savaitės pusėje sugrįš maloni vasariška šiluma, negausiai palis tik kai kur.