2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Batalione – ketvirtoji šauktinių karta

  • Įkelta: 2018-08-06

Kęstučio bataliono albumo nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas (Tauragės r.) į savo bendruomenę priėmė dar vieną nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių pamainą.

Nuo ankstyvo ryto bataliono praleidžiamąjį punktą kirto autobusai, atvežę jaunimą iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Jurbarko, Tauragės, Šiaulių, Šilalės, Šilutės bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių. Iš atvykusių – 495 karių – 13 merginų.

Atvažiavusius jaunuolius pasitiko Kęstučio bataliono personalo specialistai. Čia sutikrinami NPPKT karių sąrašai, jie suskirstomi į padalinius. Lydimi profesinės karo tarnybos karių, šauktiniai žengė pirmuosius žingsnius: apsivilko karišką uniformą, bataliono medicinos punkte pasitikrino sveikatą, gavo karinę ekipuotę.

„Jaučiuosi lyg grįžusi namo. Priklausau Lietuvos šaulių sąjungai, todėl kariškas gyvenimas man ne svetimas, džiaugiuosi, kad galiu tarnauti savo šaliai“, – savo pirmaisiais įspūdžiais dalijasi šauktinė Klaudija Dambinskaitė.

„Gavau šaukimą į kariuomenę ir nedvejodamas grįžau iš Norvegijos, kad atlikčiau pareigą Tėvynei. Kartu su manimi grįžo ir draugė, kuri taip pat nusprendė išbandyti save, pasirinkdama savanorišką šauktinio tarnybą“, – pasakojo Modestas Černauskas.

Atvykęs Rapolas Jončas sako, kad jis nebuvo apsisprendęs dėl gyvenimo kelio pasirinkimo, todėl savo noru nusprendė išbandyti šauktinio tarnybą, jog galėtų apgalvoti ateities planus, atlikti pareigą Tėvynei ir įgyti naudingų žinių.
Nuo antradienio šiems žmonėms prasidės naujas gyvenimo etapas. Jiems teks priprasti prie kariškos dienotvarkės, rytinės mankštos, kambarių tvarkymo, tvarkingo lovų pasiklojimo, visur vaikščioti tik rikiuote. Visi devyni šauktinių tarnybos mėnesiai iš anksto kruopščiai suplanuoti.

Tarnyba kariuomenėje prasidės nuo bazinių karinių mokymų, kurių metu, rugpjūčio 24 d. Pagėgiuose, kariai prisieks Lietuvai. Kitas žingsnis – specialistų rengimas. Jo metu kariai susipažins su technika ir ginkluote. Dideli iššūkiai laukia treniruotėse, mokantis vykdyti karines užduotis skyriaus, vėliau būrio ir kuopos sudėtyje. Laukia įtemptas, tačiau labai įdomus ir prasmingas darbas. Baigę tarnybą beveik 500 karių papildys aktyviojo rezervo gretas ir prireikus bus pasiruošę ginti Tėvynę.

Tai jau ketvirtoji šauktinių pamaina, pradėjusi tarnybą šiais metais. Kitas artimiausias šaukimas, planuojama, vyks rugpjūčio 27 dieną, kai Juozo Vitkaus inžinerijos batalione Kaune tarnybą pradės dar 200 jaunuolių. Iš viso šiais metais planuojama pašaukti 3 864 jaunuolius.

Savaitės pradžioje galėsime lengviau atsikvėpti – temperatūra bus žemesnė, gaivins gūsingas vėjas, protarpiais trumpai palis. Visgi, gaivesnė pertrauka truks ne tiek ir ilgai – jau antroje savaitės pusėje į šalį sugrįš tropiniai karščiai, kritulių nenumatoma, kasdien svilins saulė.

Po pietų sankryžoje prie turgaus į autoįvykį pateko trys automobiliai. Po susidūrimo pagalbos prireikė senyvo amžiaus „Renault Logan“ vairuotojai.

Tauragės centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas galutinai sulūžo pernai rudenį. Reprezentacinėje miesto vietoje įrengti naujai puošmenai savivaldybės Taryba praėjusią savaitę paskyrė 100 tūkst. eurų sumą. Naujas fontanas, planuojama, džiugins tauragiškius šviesų muzika ir iš grindinio trykštančiomis vandens čiurkšlėmis jau kitą pavasarį.