2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kviečia Kauno kolegija. Studentus rems savivaldybė

  • Įkelta: 2018-08-07
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kauno kolegijos Tauragės skyrius skelbia antrąjį priėmimo etapą studentams. Tauragėje reikalingų darbuotojų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų, vadybininkų rengimą iš dalies finansuoti nusprendė savivaldybė. Skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė teigia, jog šios programos šiemet startuoja paskutinį kartą, o tiesioginis priėmimas organizuojamas Tauragėje.

Pirmasis priėmimo į aukštąsias mokyklas etapas jau baigėsi, tačiau Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė akcentuoja, jog šansas tikrai dar nepraleistas. Kolegija vis dar renka Tauragės rajonui ypatingai reikalingų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų, taip pat ir vadybininkų grupes. O geroji naujiena yra tai, kad šių specialybių studentų studijas finansuoti pasišovė Tauragės rajono savivaldybė. Administracijos direktorius Modestas Petraitis  atviras – darželių auklėtojų tragiškai trūksta. Anot D. Vaitiekienės, iš savivaldybės biudžeto, kol rajono Taryba apsvarstys galimybę studijuojantiems tauragiškiams apmokėti dalį studijų, nuspręsta paskirti sutaupytas pagalbos studentams lėšas. Studijų kaina siekia 590 eurų už semestrą, iš savivaldybės biudžeto būtu dengiama nemaža dalis – 380 eurų. Studentui tereikia pasirašyti trišalę sutartį, įpareigojančią keletą metų dirbti Tauragėje.

Skyrius dar gali priimti ir norinčius studijuoti Socialinį darbą, nors šios krypties studentų jau yra 22.

– Pernai ketinome Socialinio darbo studijų programą organizuoti kaip vienkartinę, tačiau pamatėme, kad susidomėjimas yra didžiulis, todėl rengiame antrą kartą. Mūsų skyrius studijų programas parenka pagal tai, kokių specialistų labiausiai trūksta rajone. Pagal tai iš Kauno kolegijos galime atvežti praktiškai bet kokią programą, kuriai nereikia laboratorijos. Bendruosius dalykus dėsto mūsų dėstytojai, o specializuotus dėstyti atvyksta kauniškiai. Todėl įgytos žinios niekuo nesiskiria, ar studijuojama pas mus, ar Kaune, – teigė D. Vaitiekienė.

Anot vadovės, į minėtas tris studijų programas studentai šiemet priimami paskutinį kartą. Kitąmet vėl bus analizuojama darbo rinka ir siūlomos naujos programos.

Norintys stoti į Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, Socialinį darbą bei Įstaigų ir įmonių administravimą, kviečiami atvykti į Tauragės skyrių. Čia specialistai padės parengti visus reikalingus dokumentus. Studijos bus registruojamos kaip tiesioginės Kauno kolegijoje, tačiau organizuojamos bus Tauragėje. Kvietimas galioja ir tiems studentams, kurie per pirmąjį etapą, stojant per LAMA BPO sistemą, buvo nepakviesti studijuoti.

Dėl platesnės informacijos reikėtų kreiptis tiesiogiai į Tauragės skyrių tel.: 8 (446) 52 128, 8 685 74 258, el. paštu ts@go.kauko.lt, adresu Aerodromo g. 6, Tauragė.

Pirmadienį Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas (Tauragės r.) į savo bendruomenę priėmė dar vieną nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) karių pamainą.

Savaitės pradžioje galėsime lengviau atsikvėpti – temperatūra bus žemesnė, gaivins gūsingas vėjas, protarpiais trumpai palis. Visgi, gaivesnė pertrauka truks ne tiek ir ilgai – jau antroje savaitės pusėje į šalį sugrįš tropiniai karščiai, kritulių nenumatoma, kasdien svilins saulė.

Po pietų sankryžoje prie turgaus į autoįvykį pateko trys automobiliai. Po susidūrimo pagalbos prireikė senyvo amžiaus „Renault Logan“ vairuotojai.