2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Miesto VVG perduotas didžiulis pastatas

  • Įkelta: 2018-08-02
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Rajono taryba patvirtino perduodanti pagal panaudos sutartį miesto Vietos veiklos grupei suremontuotą Vytauto g. 141 pastatą. Daugiau nei pusantro tūkstančio kv. m patalpose įsikurs per 20 visuomeninių organizacijų. VVG pranešė atrinkusi ir naują specialistę – projektų vadovę Astą Kondrotienę.

Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis suremontuotas didžiulis pastatas perduotas bendruomenių ir visuomeninių organizacijų reikmėms. Iš viso šio pastato remontas kainavo 1,7 mln. eurų, iš kurių 821 tūkst. sudarė Europos Sąjungos finansavimas, 883 tūkst. – savivaldybės biudžeto lėšos. Už pastato įveiklinimą atsakinga miesto Vietos veiklos grupė (VVG).

Bendras VVG perduodamų rūsio, I ir II aukštų patalpų plotas sudaro 1575,33 kv. m. VVG perduodama 1 aukšto dešinioji dalis, beveik visas antras aukštas ir rūsiai. Kairėje pastato pusėje įsikūręs savivaldybei priklausantis Sporto centras.

Tauragės miesto vietos veiklos grupės (VVG) susikūrė 2015-aisiais. (Dar seniau veikia rajono vietos veiklos grupė, vienijanti kaimo bendruomenes.) Tuomet buvo numatytos organizacijos funkcijos – didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius, skatinti Tauragės miesto plėtrą, aktyviai dalyvauti rengiant ir įgyvendinant miesto plėtros planus bei programas. Neseniai buvo perrinkta organizacijos valdyba ir pirmininkė Viktorija Turauskytė. Į organizacijos valdybą Tauragės rajono savivaldybė delegavo Kultūros skyriaus specialistę Ritą Matemaitienę, mero patarėją Dovydą Kaminską ir vicemerę Virginiją Eičienę. Šią savaitę įvyko VVG projektų vadovo konkursas. Šias pareigas užims ilgametę patirtį vadybos srityje turinti Asta Kondrotienė, atrinkta iš 5 kandidatų.

Miesto VVG koordinuos įvairių visuomeninių organizacijų veiklą. Anot valdybos narės R. Matemaitienės, pastatas bus atviras visiems – nuo šeimų su mažais vaikais iki senjorų.

– Patalpos reikalingos visoms visuomeninių organizacijų sritims, jų veiklai, socialinėms sferoms, žodžiu, labai platus veiklos spektras. Veikloje gali dalyvauti ir miesto bendruomenės, ir nevyriausybinės organizacijos, ir verslo visuomeninės organizacijos. Kad tik tos bendruomenės rinktųsi, mūsų užduotis jas suburti po vienu stogu ir skatinti aktyviai įsitraukti į visuomeninę veiklą, – klabėjo R. Matemaitienė.  

Svarstant patalpų perdavimą rajono tarybos posėdyje kilo klausimų, ar VVG susidoros su tokių didelių patalpų administravimu bei eksploatacija. VVG valdybos narė R. Matemaitienė aiškino, jog be savivaldybės pagalbos tai padaryti būtų tikrai sudėtinga, tačiau bus ieškoma būdų pritraukti finansavimą ir per ministerijas. Jai antrino administracijos direktorius Modestas Petraitis, paaiškinęs, jog įsisavinusi ES lėšas Tauragės rajono savivaldybė yra įsipareigojusi penkeriems metams perduoti pastatą VVG. Esą taip ir buvo rengiama projekto paraiška. Galimi finansavimo šaltiniai įvairūs – savivaldybė jau kurį laiką remia bendruomenių veiklą remdamasi programiniu biudžeto sudarymo principu. Tai reiškia, jog visuomeninių organizacijų gyvavimas finansuojamas per įvairias programas: socialinės atskirties mažinimo, vaikų ir jaunimo užimtumo didinimo ir kitas.

– Projektas buvo rašytas ministerijai, siekiant sutvarkyti šią vietovę, buvo numatyta, kad bendruomenių veiklą administruos VVG. Bus panašiai, kaip su jaunimo namais. Jaunimo centras yra finansuojamas iš savivaldybės per projektus. Jis atlieka tam tikras užduotis, įgyvendina veiklas ir gauna finansavimą, iš savivaldybės biudžeto ir iš ministerijų finansuojamų projektų. Iš tų pinigų padengia ir komunalines išlaidas. Vietos veiklos grupė iš nario mokesčio arba iš projektų taip pat turės pasidengti eksploatacines išlaidas, – teigė administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Greta Vytauto g. 141 taip pat Europos Sąjungos lėšomis įrengta Tauragės atvira jaunimo erdvė sėkmingai veikia nuo pernai rudens.

Anot R. Matemaitienės, sekantis žingsnis – sukviesti bendruomenes ir parengti konkretų planą, kaip bus paskirstytos ir įveiklintos pastato erdvės. Pastate yra įrengta skvošo salė, choreografijos salė su išstumiamomis tribūnomis, konferencijų salė. 

Tarybos narė Iveta Skurvydienė teigė, jog perduodama patalpas miesto VVG savivaldybė siunčia žinutę, jog pasitiki miesto bendruomenės jėgomis ir skatina užsiimti aktyvia veikla.

– Iš tikrųjų mes labai džiaugiamės rajono vietos veiklos grupės darbais, skurdo ir atskirties mažinimu, gyventojų įtraukties didinimu, tiek ES lėšomis, tiek prisidedant savivaldybei. Lygiai tą pačią žinutę mes miesto bendruomenėms nusiųsime – kad valstybė yra pasirengusi vykdyti Lietuvos Respublikos vyriausybės gyventojų įtraukimo į įvairią veiklą strategines programas. Be šitos žinutės, be pirmo žingsnio mes tikrai neįtrauksime žmonių, kad jie būtų aktyvesni. Turbūt prisimenat, kaip buvo socialinis verslas kuriamas, kaip niekas nenorėjo niekur eiti, nebuvo aišku, kaip tą daryti. Taigi aš manau, kad tai labai geras žingsnis parodyti miesto žmonėms, kad metas aktyviai įsitraukti į veiklas, – kalbėjo I. Skurvydienė. 

 

Rajono taryba pritarė dviejų naujų vaikų darželių grupių steigimui. Viso, nuo rugsėjo pirmosios, ims veikti šešios naujos vaikų darželio grupės. Nepaisant to, į ugdymo įstaigas pateks ne visi norintieji –­ laukiančiųjų eilėje ­– apie 200 vaikų.

Vytauto gatvės gale esančių trijų daugiabučių kiemuose vaikų žaidimo aikštelių nėra. Tačiau šalia 4 C numeriu pažymėto namo vidiniame kieme plyti nedidelė žalia zona. Ten prieš du dešimtmečius krepšinio entuziastas Vidas Turolevičius buvo pastatęs krepšinio stovą, šalia buvo įrengta smėlio dėžė. Tačiau šią kuklią infrastruktūrą susitarę namo gyventojai praėjusią savaitę išardė. Kas teisus, ramybės ištroškę ir vaikų šurmulio nepageidaujantys gyventojai, ar jų kaimynas, teigiantis, kad net jei vienas vaikas žaidžia, ir tai gerai?

Pažadai, kad valdžia neapmokestins žmonių, turinčių automobilius, pasirodo, buvo tik pažadai. Pamenate, kaip premjeras sakė, kad, jei mokestis ir bus, tai gal tik jauniems žmonėms, kurie perka senus galingus automobilius. Cituojant patį premjerą: „Mes kalbėjome apie tuos žmones, kurie planuoja įsigyti senus ir taršius automobilius, ne tuos, kurie turi. Visuotinio automobilių mokesčio mūsų Vyriausybė neplanuoja įvesti.“

Praėjusio ketvirtadienio rytą planuotas savivaldybės įmonių UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės butų ūkis aukcionas žlugo. Jau iš vakaro buvo žinoma, jog viena iš Butų ūkio privatizavimo dokumentų paketą įsigijusių įmonių apskundė Tauragės rajono savivaldybę Klaipėdos apygardos teismui, todėl procedūrą teko stabdyti. „Tauragės žinioms“ pavyko išsiaiškinti, jog pagalius į ratus kiša „Šilutės būstas“, nors visai neseniai, prieš dvi savaites motininės įmonės „Mano būstas“ atstovai dievagojosi, jog Butų ūkio privatizavimas jų nedomina. Ketvirtadienį tikėtasi parduoti bent „Dunokus“, tačiau planuotas vokų atplėšimas neįvyko – paaiškėjo, jog nėra ko atplėšti. Nors „Dunokais“ domėjosi 4 įmonės, nė viena pasiūlymo iki ketvirtadienio 10 val. nepateikė.