2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naujo fontano vizija: kad galėtų lakstyti vaikai

  • Įkelta: 2018-08-03
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas galutinai sulūžo pernai rudenį. Reprezentacinėje miesto vietoje įrengti naujai puošmenai savivaldybės Taryba praėjusią savaitę paskyrė 100 tūkst. eurų sumą. Naujas fontanas, planuojama, džiugins tauragiškius šviesų muzika ir iš grindinio trykštančiomis vandens čiurkšlėmis jau kitą pavasarį. 

Anot Tauragės miesto seniūno Virginijaus Žiliaus, prieš aštuonerius metus, kartu su aikštės rekonstrukcija įrengtas fontanas savo jau atitarnavo. Be to, esą jo konstrukcija buvo neracionali – po vandens rezervuaru įrengtas techninis skyrius su siurbliais per laiką nuolatos būdavo užliejamas.

– Su metais vis labiau sunkdavosi drėgmė, kol galiausiai pradėjo čiurkšlėm eiti ant siurblių. Tai žiūrėk viena pusė neveikia, tai kita, bandėm vynioti, o tie vyniojimai brangiai atsieina. Paskui galų gale jau tiek bėgo, kad drenažinis siurblys, kuris išpumpuoja tą vandenį, dirbo dieną naktį, kol sudegė. Kiek vargom, dangstėm skardom, kai jau nebeišėjo, nusprendėm išjungti, nes nebeįmanoma buvo eksploatuoti, paprasčiausiai nesaugu, – pasakojo V. Žilius.  

Seniūno teigimu, remontuoti senojo fontano neapsimoka – reikėtų ne tik pakeisti visą įrangą, bet ir įrengti hidroizoliacinį sluoksnį, tokį, kad vanduo į techninę patalpą nebeprasisunktų.

– Ir plokštės galinės jau krisdavo, pasmuko, deformavosi visa konstrukcija. Įsivaizduokite, jei jums pro lubas nuolat sunktųsi vanduo, kaip reikėtų jas izoliuoti. Techniškai sunkiai įmanoma, su laiku vis tiek vanduo prasiskverbs. Aš, kaip elektrikas, neįsivaizduoju tokio užtaisymo. Tada kai statė, fontanas įėjo į bendrą aikštės kainą, niekas kištis mums neleido, patarimų neprašė – darė specialistai, projektuotojai. O už mažiausią kainą, žinot, kaip būna, nors ir tada, man regis, kainavo ne pigiai, – žurnalistei sakė seniūnas.

Uždarius fontaną, imta galvoti, kaip įrengti modernesnį, šiuolaikišką. Būsimasis fontanas, pasak V. Žiliaus, atrodys dar gražiau, nei  pirminėje vizualizacijoje. Techniškai numatyta fontano purkštukus išdėstyti didesniame plote, nei kad jis užima dabar, kad tarp vandens čiurkšlių, kaip Vilniuje, galėtų lakstyti vaikai. Tačiau per daug išsiplėsti, anot seniūno, nėra galimybės – trukdo žemėje įrengtos miesto komunikacijos – kanalizacijos ir šiluminiai vamzdžiai.

– Visur žiūrim, kituose miestuose, ir kainas lyginam, kalbamės su specialistais. Norime įrengti betonines plokštes grindinyje, iš kurių į viršų purkštų vandens srovės. Prie paminklo norėtųsi, jog srovės būtų aukštesnės, platesnės, taigi reiks didesnių vamzdžių, ir spalvinę gamą norime išgauti. Siurblius aišku, reikės pakeisti, ardyti visą baseiną  ir padaryti kaip čia matot (vizualizacijoje, – red. past.) granitinės plokštės ir aplinkui surinkimo latakai. Tarpas gautųsi po 1,70 m, galėtų vaikai lakstyti, vandens stulpai kad būtų reguliuojami iki 3 m. Norisi pasidaryti gerai, – aiškino seniūnas.

Projektavimo ir rangos darbų konkursas planuojamas rugpjūčio 13 dieną. Pasak V. Žiliaus, iki žiemos turėtų būti atlikti paruošiamieji darbai, demontuotas senasis fontanas, o naujas turėtų iškilti ir būtų pajungtas kitą pavasarį – balandžio–gegužės mėnesiais.

Panašų fontaną 2016-aisiais įsirengė Kuršėnų miestelis. Projektas atsiėjo 120 tūkst. eurų.

Pirmajame rugpjūčio numeryje skaitykite: kas laukia Tauragės automobilių verslo, jeigu vyriausybė apmokestins senesnių dyzelinių automobilių eksploatavimą? Verslininkai griebiasi už galvų. Laikraštyje įvairios naujienos – ar rasime kur grybauti, jeigu bus išplėstos Viešvilės rezervato ribos, kodėl užsidaro picerija „Piri piri“, vežėjų verslo virtuvė – iš „Keda Trans“ savininko lūpų. Miesto aktualijos – kada džiaugsimės nauju fontanu ir koks jis bus, kokią lengvatą savivaldybė paruošė kolegijos studentams. Sužinosite, ir už ką Tauragę gyrė finansų ministras Vilius Šapoka bei kokie mokesčių pokyčiai laukia nuo kitų metų. Taip pat socialinių tinklų „trendas“ – „Instagram“ ir jo žvaigždės iš Tauragės rajono.

Rajono taryba patvirtino perduodanti pagal panaudos sutartį miesto Vietos veiklos grupei suremontuotą Vytauto g. 141 pastatą. Daugiau nei pusantro tūkstančio kv. m patalpose įsikurs per 20 visuomeninių organizacijų. VVG pranešė atrinkusi ir naują specialistę – projektų vadovę Astą Kondrotienę.