2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: gaivesnės permainos jau ne už kalnų

  • Įkelta: 2018-08-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Artimiausiomis dienomis pokyčiai vyks labai palengva. Paskutinėmis darbo dienomis dar išsilaikys itin aukšta temperatūra, retkarčiais vietomis palis. Savaitgalį karštis po truputį trauksis, o kur kas gaivesni orai mūsų laukia ateinančios savaitės pradžioje.

Šiandien šalyje numatoma dar viena itin karšta diena. Daug kur danguje supsis menki debesėliai, tačiau antroje dienos pusėje vakarinėje šalies dalyje vietomis galimas ir trumpas lietus su perkūnija. Vėjas pietryčių, rytų, vakare pereinantis į vakarinių krypčių. Pietvakariniuose šalies rajonuose ir vietomis šiauriniuose dieną temperatūra šoktels iki 31–32 laipsnių karščio. Vilniuje bus apie 28, Šiauliuose ir šalies pietuose apie 29 laipsnius šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras įkais iki 30 laipsnių. Prie jūros temperatūra sieks 27 laipsnius šilumos.

Penktadienio naktį vyraus nepastovus debesuotumas, kritulių tikimybė nedidelė. Trumpas lietus numatomas nebent ryto valandomis ir tik kai kur. Dienos metu trumpi lietūs su perkūnija praslinks daug kur, ypač rytinėje šalies dalyje. Suksis juntamesnis vakarinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Kaune naktį bus apie 19 laipsnių šilumos. Dieną numatomas trumpalaikis lietus. Vilniuje oras šils iki 28, Kaune iki 29 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje naktį vyraus 20 laipsnių šiluma. Dieną debesys gali šliūkštelti lietaus. Šiauliuose bus apie 28, Panevėžyje apie 29 laipsnius šilumos. Pajūryje naktį numatoma 21, dienos metu 26 laipsnių šiluma. Žymesnio lietaus nenumatoma.

Šeštadienį sustiprės vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas, keletu laipsnių šiluma bus mažesnė. Antroje dienos pusėje daug kur papildomai atgaivins ir lietus. Vilniuje ir Kaune naktis bus giedra, jau vyraus gaivesnė, 16 laipsnių temperatūra. Dienos metu nuvilnis lietus, oras sušils iki 26–27 laipsnių. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse naktį termometrai fiksuos 16 laipsnių. Dieną bus apie 25–26 laipsnius šilumos. Pajūryje naktį be kritulių, temperatūra sieks 20 laipsnių. Pirmoje dienos pusėje palis, įdienojus oras šils iki 24–25 laipsnių.

Sekmadienį išsilaikys gūsingas vakarinių krypčių vėjas, dar daug kur apsilankys lietaus debesys, o temperatūra dar šiek tiek pažemės. Vilniuje ir Kaune naktį bus apie 17, dieną apie 25 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir Panevėžyje naktį temperatūra sieks 16, įdienojus 25–26 laipsnius šilumos. Pajūryje bus dar gaiviau. Naktį vyraus 20, dieną 22 laipsnių šiluma.     

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje karščiai jau nebevargins, įsivyraus tradicinei lietuviškai vasarai būdingesnė šiluma. Naktimis vyraus 14–18 laipsnių šiluma, dienomis bus apie 22–24 laipsnius šilumos. Gausių kritulių nenumatoma, dangumi protarpiais praplauks debesys, kai kur trumpai ir negausiai palis. Išsilaikys gaivus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas.  

Tauragės centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas galutinai sulūžo pernai rudenį. Reprezentacinėje miesto vietoje įrengti naujai puošmenai savivaldybės Taryba praėjusią savaitę paskyrė 100 tūkst. eurų sumą. Naujas fontanas, planuojama, džiugins tauragiškius šviesų muzika ir iš grindinio trykštančiomis vandens čiurkšlėmis jau kitą pavasarį. 

Pirmajame rugpjūčio numeryje skaitykite: kas laukia Tauragės automobilių verslo, jeigu vyriausybė apmokestins senesnių dyzelinių automobilių eksploatavimą? Verslininkai griebiasi už galvų. Laikraštyje įvairios naujienos – ar rasime kur grybauti, jeigu bus išplėstos Viešvilės rezervato ribos, kodėl užsidaro picerija „Piri piri“, vežėjų verslo virtuvė – iš „Keda Trans“ savininko lūpų. Miesto aktualijos – kada džiaugsimės nauju fontanu ir koks jis bus, kokią lengvatą savivaldybė paruošė kolegijos studentams. Sužinosite, ir už ką Tauragę gyrė finansų ministras Vilius Šapoka bei kokie mokesčių pokyčiai laukia nuo kitų metų. Taip pat socialinių tinklų „trendas“ – „Instagram“ ir jo žvaigždės iš Tauragės rajono.

Rajono taryba patvirtino perduodanti pagal panaudos sutartį miesto Vietos veiklos grupei suremontuotą Vytauto g. 141 pastatą. Daugiau nei pusantro tūkstančio kv. m patalpose įsikurs per 20 visuomeninių organizacijų. VVG pranešė atrinkusi ir naują specialistę – projektų vadovę Astą Kondrotienę.