2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: po trumpos atgaivos karštis grįš su nauja jėga

  • Įkelta: 2018-08-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitės pradžioje galėsime lengviau atsikvėpti – temperatūra bus žemesnė, gaivins gūsingas vėjas, protarpiais trumpai palis. Visgi, gaivesnė pertrauka truks ne tiek ir ilgai – jau antroje savaitės pusėje į šalį sugrįš tropiniai karščiai, kritulių nenumatoma, kasdien svilins saulė.

Šiandien vis pridengdami saulę danguje sukinėsis debesys, vietomis numatomas nedidelis lietus, kai kur pasigirs ir perkūnija. Pūs gūsingas vakarų krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir prie jūros bus apie 23 laipsnius šilumos. Kaune oras šils iki 24, Panevėžyje iki 25 laipsnių.

Antradienio naktį be žymesnių kritulių, o dieną jau daug kur iš praplaukiančių debesų palis. Išsilaikys gaivesni orai, pūs vidutinio stiprumo vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Naktį numatoma 13–18 laipsnių šiluma, tik prie jūros išsilaikys 20 laipsnių temperatūra. Dienos metu Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 24, Kaune ir Panevėžyje apie 25 laipsnius šilumos. Pajūryje termometrai fiksuos 23 laipsnius šilumos.

Trečiadienį pūs silpnas pietvakarių vėjas, dangus išsigiedrins, į šalį plūstels kaitra. Nakties metu temperatūra šalyje svyruos tarp 14–18 laipsnių, pajūryje bus apie 21 laipsnį šilumos. Įdienojus šalyje vyraus saulėtas dangus, temperatūra sparčiai kils. Vilniuje ir pajūryje bus apie 28–29 laipsnius šilumos. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje temperatūra šoktels iki 30 laipsnių.

Ketvirtadienį karštis įsismarkaus dar labiau, vietomis oras įkais iki 32–33 laipsnių. Pavėsio nesuteiks debesys, jų tiesiog nebus. Pūs kiek juntamesnis pietų krypties vėjas. Naktis rami, giedra, temperatūra sieks 17–22 laipsnius šilumos. Įdienojus alins karštis. Vilniuje ir prie jūros oras įkais iki 30 laipsnių. Šiauliuose bus apie 31, Kaune ir Panevėžyje temperatūra gali pasiekti ir 32 laipsnius karščio.

Penktadienį stiprės pietų krypties vėjas, kai kur pasirodys nedideli debesys su negausiu lietumi, tačiau didesnėje šalies dalyje ir toliau bus giedra ir itin karšta. Nakties valandomis išsilaikys 18–23 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje ir prie jūros temperatūra sieks 30, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje 31 laipsnį šilumos.   

Remiantis www.gismeteo.lt prognozėmis, savaitgalį jau numatomi pokyčiai. Šeštadienį, pirmoje paros pusėje, daug kur gali palyti, tad dieną karštis atslūgs iki 23–28 laipsnių. Sekmadienį taip pat vyraus neramūs orai, daug kur nušniokš lietus ir perkūnija.

Po pietų sankryžoje prie turgaus į autoįvykį pateko trys automobiliai. Po susidūrimo pagalbos prireikė senyvo amžiaus „Renault Logan“ vairuotojai.

Tauragės centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas galutinai sulūžo pernai rudenį. Reprezentacinėje miesto vietoje įrengti naujai puošmenai savivaldybės Taryba praėjusią savaitę paskyrė 100 tūkst. eurų sumą. Naujas fontanas, planuojama, džiugins tauragiškius šviesų muzika ir iš grindinio trykštančiomis vandens čiurkšlėmis jau kitą pavasarį.