2019 Balandžio 22 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugpjūčio 3-osios numerio anonsas: mokesčių planas automobiliams

  • Įkelta: 2018-08-02

Pirmajame rugpjūčio numeryje skaitykite: kas laukia Tauragės automobilių verslo, jeigu vyriausybė apmokestins senesnių dyzelinių automobilių eksploatavimą? Verslininkai griebiasi už galvų. Laikraštyje įvairios naujienos – ar rasime kur grybauti, jeigu bus išplėstos Viešvilės rezervato ribos, kodėl užsidaro picerija „Piri piri“, vežėjų verslo virtuvė – iš „Keda Trans“ savininko lūpų. Miesto aktualijos – kada džiaugsimės nauju fontanu ir koks jis bus, kokią lengvatą savivaldybė paruošė kolegijos studentams. Sužinosite, ir už ką Tauragę gyrė finansų ministras Vilius Šapoka bei kokie mokesčių pokyčiai laukia nuo kitų metų. Taip pat socialinių tinklų „trendas“ – „Instagram“ ir jo žvaigždės iš Tauragės rajono.

Nauji mokesčiai kirs Tauragės autoverslui?  Aplinkos ministerijos paskelbtas taršos mažinimo planas sujudino ne tik automobilių vairuotojus, bet ir verslininkus, tiesiogiai „sėdinčius“ ant šio smulkaus verslo šakos. Tokių mūsų mieste apstu, nuo nepriklausomybės atgavimo iš Vokietijos ir Prancūzijos į Tauragę jie pramynę plačius kelius, kuriais rieda daugiausiai 10–14 metų senumo transporto priemonės.

Duoklė gamtai: plės Viešvilės rezervatą. Gamtos paveldo fondo iniciatyva planuojama išplėsti Viešvilės rezervato ribas. Jeigu siūlymas bus įgyvendintas, rezervatas padidėtų apie 400 ha, šiuo metu jis apima 3216 ha plotą. Rezervatas – griežčiausią apsaugos statusą turinti teritorija, jo ribas žmonėms peržengti draudžiama. Viešoje erdvėje paplito informacija, jog aplinkiniai gyventojai baiminasi nebeturėsią kur grybauti, dėl kiaulių maro nuogąstauja medžiotojai.

Transporto verslas – ne tik „baranką sukioti“. Bendrovės vadovas Kęstutis Onusaitis, nuosavo transporto verslo nusprendė imtis, kai Lietuvą krėtė finansinė krizė – 2009-aisiais. Kęstutis su žmona pasakoja, jog buvo ne vienas, sukiojęs pirštą prie smilkinio – visi uždaro verslus, o jūs pradedat. Tačiau tikėjimas savo jėgomis ir noras įgyvendinti svajonę vedė į priekį, ir ne veltui. „Keda Trans“ gyvuoja jau gerą dešimtmetį.  Apie šio verslo subtilybes ir iššūkius – iš pirmų lūpų.

Bankrutuoja picerija „Piri piri“. Šiais metais į naują vietą „Prekybos banke“ persikėlusios picerijos „Piri piri“ savininkė prasitarė apie bankrotą. Moteris tikina, kad jos maitinimo įstaigos nesėkmių kalti konkurentai, siekiantys sužlugdyti jos verslą. Žodžių į vatą moteris nevyniojo, tauragiškius išvadino „debilais“.

„Instagram“ žvaigžde padėjo tapti pusbrolis Naglimantas. Žygaitiškė Rugilė – tikra socialinio tinklo „Instagram“ žvaigždė, turinti 26 tūkst. sekėjų armiją. Mergina kartu su savo pusbroliu Nagliu Bierancu, parodijuodami kaimo kasdienybę ir ją atspindinčias laidas „24 valandos“, išgarsėjo visoje Lietuvoje. „Tauragės žinių“ skaitytojams mergina atskleidė, kaip tapti „Instagram“ žvaigžde.  

Finansų ministras Vilius Šapoka: Tauragė turi kuo džiaugtis. Praėjusį penktadienį Tauragėje viešėjo finansų ministras Vilius Šapoka su Finansų ministerijos ekspertais. Tauragiškiams jie trumpai pristatė nuo kitų metų įsigaliosiančią mokesčių reformą, tačiau pagrindinė diskusijos tema buvo regiono plėtros aktualijos. Rajono vadovai pristatė savivaldybės finansinius rezultatus, o už iniciatyvą prašė didesnės finansinės paramos projektams, tokiems kaip sporto arena. Už ką Tauragę gyrė ministras, sužinosite paskaitę laikraštį.

Sportininkams – solidžios premijos. 27 Tauragės rajono savivaldybės sportininkams ir jų treneriams skirtos premijos už aukštą meistriškumą. Pagal patvirtintą tvarką, jiems skirtos sumos  nuo 70 iki 450 Eur. Kas tokie – Tauragės sporto pažibos?

Kviečia Kauno kolegija. Studentus rems savivaldybė. Kauno kolegijos Tauragės skyrius skelbia antrąjį priėmimo etapą studentams. Tauragėje reikalingų darbuotojų – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų, vadybininkų rengimą iš dalies finansuoti nusprendė savivaldybė. Skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė teigia, jog šios programos šiemet startuoja paskutinį kartą, o tiesioginis priėmimas organizuojamas Tauragėje. Taigi, dar galite suspėti!

Naujo fontano vizija: kad galėtų lakstyti vaikai. Tauragės centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas galutinai sulūžo pernai rudenį. Reprezentacinėje miesto vietoje įrengti naujai puošmenai savivaldybės Taryba praėjusią savaitę paskyrė 100 tūkst. eurų sumą. Naujas fontanas, planuojama, džiugins tauragiškius šviesų muzika ir iš grindinio trykštančiomis vandens čiurkšlėmis jau kitą pavasarį.

Vasaros karščiams nesibaigiant, papildykite savo meniu šaltsriubių receptais, kuriuos rasite priede „Sveika šeima“.

Įdomaus skaitymo, ir gero artėjančio savaitgalio!

Rajono taryba patvirtino perduodanti pagal panaudos sutartį miesto Vietos veiklos grupei suremontuotą Vytauto g. 141 pastatą. Daugiau nei pusantro tūkstančio kv. m patalpose įsikurs per 20 visuomeninių organizacijų. VVG pranešė atrinkusi ir naują specialistę – projektų vadovę Astą Kondrotienę.

Rajono taryba pritarė dviejų naujų vaikų darželių grupių steigimui. Viso, nuo rugsėjo pirmosios, ims veikti šešios naujos vaikų darželio grupės. Nepaisant to, į ugdymo įstaigas pateks ne visi norintieji –­ laukiančiųjų eilėje ­– apie 200 vaikų.

Vytauto gatvės gale esančių trijų daugiabučių kiemuose vaikų žaidimo aikštelių nėra. Tačiau šalia 4 C numeriu pažymėto namo vidiniame kieme plyti nedidelė žalia zona. Ten prieš du dešimtmečius krepšinio entuziastas Vidas Turolevičius buvo pastatęs krepšinio stovą, šalia buvo įrengta smėlio dėžė. Tačiau šią kuklią infrastruktūrą susitarę namo gyventojai praėjusią savaitę išardė. Kas teisus, ramybės ištroškę ir vaikų šurmulio nepageidaujantys gyventojai, ar jų kaimynas, teigiantis, kad net jei vienas vaikas žaidžia, ir tai gerai?

Pažadai, kad valdžia neapmokestins žmonių, turinčių automobilius, pasirodo, buvo tik pažadai. Pamenate, kaip premjeras sakė, kad, jei mokestis ir bus, tai gal tik jauniems žmonėms, kurie perka senus galingus automobilius. Cituojant patį premjerą: „Mes kalbėjome apie tuos žmones, kurie planuoja įsigyti senus ir taršius automobilius, ne tuos, kurie turi. Visuotinio automobilių mokesčio mūsų Vyriausybė neplanuoja įvesti.“