2019 Birželio 26 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dėl peršalimo J. Džiugelis į Tauragę neatvyko

  • Įkelta: 2018-10-05
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien į Tauragę atvykti ketino parlamentaras, buvęs „valstietis“ Justas Džiugelis, išgarsėjęs garsiai reiškiama politine pozicija Seime ir pasipriešinimu partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Politikas ketvirtadienį paskelbė, kad atvažiuoti negalės dėl peršalimo.

Politikas socialiniame tinkle „Facebook“ atsiprašė dėl susiklosčiusios situacijos.

„Peršalimas pagavo ir mane. Gydytojai griežtai uždraudė išeiti iš namų, todėl esu priverstas atšaukti rytojaus susitikimus Tauragėje ir Jurbarke. Atsiprašau visų už nepatogumus, kito susitikimo vietą ir laiką būtinai pranešiu“ – rašė džiugelis.

Su „valstiečių“ sąrašu į Seimą išrinktas J. Džiugelis praėjusį mėnesį dėl konfliktų su frakcijos seniūnu pareiškė pereinąs į Mišrią Seimo narių grupę. Kritikos R. Karbauskiui J. Džiugelis negailėjo nuo pat kadencijos pradžios, o kulminaciją įtampa pasiekė šį rugsėjį, kai R. Karbauskiui pagrasinus, jog J. Džiugelis bus išmestas iš frakcijos už keliamus neramumus, šis iš jos pasitraukė pats.

Neįgaliojo vežimėliu judantis J. Džiugelis nuo ankstyvos vaikystės serga raumenų atrofija. Tačiau liga jam nesutrukdė būti išrinktam į Seimą. J. Džiugelis Seime ėmėsi atstovauti žmonių su negalia ir kitų socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių interesams – įkūrė Seimo neįgaliųjų teisių komisiją, kuriai pats pirmininkauja, bei iniciavo neįgaliųjų įdarbinimo pertvarką.

J. Džiugelis savo aktyvumu viešoje erdvėje stebina, ir ne tik neįgaliųjų bendruomenę – sunkią negalią turintis vyras vis plečia savo galimybių ribas. Šoko su parašiutu, apvažiavo Lietuvą neįgaliojo vežimėliu – iš viso per 23 dienas įveikė 723 kilometrus. Tokiems iššūkiams pasiryžta toli gražu ne visi sveikieji.  

Seimo narys teigia siekiantis pakeisti Lietuvos neįgaliųjų ir kitų socialiai pažeidžiamų žmonių gyvenimą: suteikti galimybę dirbti, gauti valstybės paramą ir paslaugas, reikalingą gydymą ir pagalbą ne tik patiems neįgaliesiems, bet ir jų šeimoms bei artimiesiems.  Esą nors Lietuvoje dar daug biurokratijos, kuri gerokai prailgina įstatymų priėmimo procesus, nemažai svarbių įstatymų projektų jau pasiekė finišo tiesiąją.

Tauragės rajono Batakių mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius neigia mestus kaltinimus, esą jis, spalio 1 dieną savo kabinete, smurtavo prieš penkiolikmetį. Dėl galimų smūgių į galvą ir į šoną, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Pakalbintas švietimo įstaigos vadovas „Tauragės žinių“ žurnalistės prašė jo nenuteisti. Esą tai tik išpūstas burbulas ir bandymas su juo susidoroti. Koks likimas laukia R. Varanavičiaus, skaitykite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje.

Buvusios premjero Algirdo Butkevičiaus ir Tauragėje rinkto Seimo nario Dariaus Petrošiaus duotas žodis 2016 m. skirti finansinę paramą „Vilkyškių pieninei“ prieš savaitę prisimintas savivaldybės Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komisijos posėdyje. Paaiškėjo, kad žadėta 244 tūkst. eurų suma pieno perdirbėjai skirta nebuvo, o situaciją ištaisė tik dabartinė „valstiečių“ vyriausybė.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko įsakymu trečiadienį  Tauragėje pradedamas 2018–2019 m. šildymo sezonas. Pirmiausia bus pradėtos šildyti ikimokyklinės įstaigos, mokyklos bei slaugos ir gydymo įstaigos. Ar jungti šildymą daugiabučiuose, sprendžia patys jų gyventojai.