2020 Kovo 30 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šilumininkai paskirtą baudą skųs

  • Įkelta: 2018-10-31
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Besibaigiantis šilumos tinklų trasų renovavimo projektas gali atnešti nemenkų nuostolių bendrovei. Po daugiau nei metų bylinėjimosi su rangos konkurso nelaimėjusia įmone „Požeminiai darbai“, Šilumos tinklams vėl teks minti teismų slenksčius – bendrovė nesutinka su jai paskirta sankcija – 41 tūkst. eurų bauda.

Nuo 2017-ųjų metų besitęsianti byla Aukščiausiojo Teismo buvo grąžinta nagrinėti pirmosios instancijos – Klaipėdos apygardos teismui,  kuris priėmė nepalankų sprendimą Tauragės šilumos tinklams. Įmonei paskirta 41 tūkst. eurų dydžio bauda, mat Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, jog vykdant konkursą buvo pažeistas lygiateisiškumo principas. Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pareigas laikinai einantis Audrius Arcišauskas gūžčioja pečiais – esą akivaizdu, jog nebuvo įsigilinta į situaciją, todėl sprendimą be abejonės skųs.

– Bendrovė nesutinka su teismo nuomone, akivaizdu, kad nebuvo įsigilinta į esmę. Vykdant pirkimą buvo konsultuojamasi su visomis reikalingomis institucijomis, tiek Viešųjų pirkimų tarnyba, tiek ES institucijomis. Trijų instancijų teismai buvo pripažinę, kad nieko nebuvo. Aukščiausiasis Teismas netenkino ieškinio, o grąžino bylą nagrinėti pirmos instancijos teismui dėl lygiateisiškumo principo, kuris paskyrė baudą. Apie situaciją informavome administracijos direktorių, šiuo metu rengiame apeliaciją, – „Tauragės žinioms“ sakė A. Arcišauskas.

Skundą „Požeminiai darbai“ teismui pateikė 2017-aisiais, kadangi buvo atmestas jų pasiūlymas šilumos trasų renovacijos konkurse. Ieškovas teigia, esą Tauragės šilumos tinklai protegavo konkursą laimėjusią „Plungės lagūną“, kuri jau baigia įgyvendinti projektą. Tauragės šilumos tinklai „Požeminių darbų“ pasiūlymą teigia atmetę dėl to, kad jų siūlomi vamzdžiai neatitiko Techninės specifikacijos reikalavimų.

Apie teismų viražus A. Arcišauskas teigia informavęs savivaldybės administracijos direktorių Modestą Petraitį ir bendrovės valdybą.

Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis kapinėse mirga tūkstančiai žvakelių, ant sutvarkytų kapų sugula puokštės chrizantemų, kitokių gėlių. Pasirinkimas didžiulis: kaip visada prieš Vėlines, gėlėmis ir jų puokštėmis nukrauta viena pusė Vytauto gatvės tarp Bažnyčių ir Dariaus ir Girėno gatvių. Prekiaujama gėlėmis, puokštėmis ir kitais Vėlinių atributais ir prie Papušynės kapinių. Ką pasirinkti, kad kapai ilgai atrodytų gražiai? Geriau gyvos ar dirbtinės gėlės, o gal sausa puokštė? Gal ir keista, tačiau net ir kapinėse egzistuoja mados. Pasak gėlių salono „Žiedlapis“ savininkės floristės Vaidos Žalandauskienės, rinkdamiesi, kaip puošti kapus, žmonės atsižvelgia ir į oro sąlygas.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, jog Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų eismas organizuojamas pagal specialų grafiką. Autobusai švenčių dienomis vyks:

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.

Visoje Lietuvoje išgarsėjęs Dauglaukio „Siaubo kambarys“ keičia lokaciją. Tūkstančius žmonių pritraukiantis dviejų dienų renginys šiemet įsikurs Tauragės viešbučio rūsyje. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė projekto organizatorius Vidas Metrikis, įrengti „Siaubo kambarį“ mieste pageidavo lankytojai. Esą taip bus patogiau nepilnamečiams, neturintiems galimybių nuvažiuoti į užmiestį.

Brangesniems pirkiniams įsigyti ir planams įgyvendinti turimų santaupų ne visuomet pakanka, o reikiami nusipirkti daiktai dažnai tampa neatsiejami nuo patogesnio gyvenimo būdo.