2019 Birželio 26 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

VTEK: meras S. Mičiulis įstatymo nepažeidė

  • Įkelta: 2018-10-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tyrė Tauragės rajono savivaldybės mero Sigito Mičiulio ir savivaldybės tarybos nario Tomo Arvasevičiaus elgesį. Po socialdemokratų frakcijos seniūno Prano Petrošiaus skundo, buvo sprendžiama, ar minėti politikai turėjo deklaruoti narystę krepšinio ir badmintono klubuose.

VTEK vienbalsiai nusprendė, kad Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Esą, S. Mičiulis nedeklaravo narystės ir pareigų asociacijoje „Tauragės krepšinio veteranų sporto klubas“. VTEK tyrimo metu ši informacija nepasitvirtino. Nustatyta, kad S. Mičiulis nėra „Tauragės krepšinio veteranų sporto klubo“ narys, todėl šio juridinio asmens jis ir neturėjo nurodyti savo privačių interesų deklaracijoje.

„Opozicijos esu skundžiamas ne pirmą kartą. Gaila, kad tokiais klausimais trikdomas rimtų institucijų darbas. Šįkart skundė dėl to, kad laisvu nuo darbo metu gyvenu aktyvų gyvenimo būdą, užsiimu sportu – žaidžiu krepšinį, o atostogų metu už savo pinigus dalyvavau 8 Europos čempionate iš eilės. Europoje nėra komandų ir miestų, kurių žaidėjai nenutrūkstamai dalyvautų čempionatuose 20 metų iš eilės. Manau, kad tinkamai ir garbingai reprezentuojam Lietuvą ir Tauragę, kaip gražią sveikos gyvensenos šalį, kurioje gyvena darbštūs, atkaklūs ir ambicingi žmones,“ – skundą įvertino meras S. Mičiulis.

VTEK taip pat tyrė S. Mičiulio bendrapartiečio T. Arvasevičiaus elgesį ir nusprendė tyrimą pratęsti. Tarnyba aiškinasi, ar politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus. Socialdemokratų frakcijos pranešime teigta, kad T. Arvasevičius galbūt nedeklaravo narystės ir pareigų asociacijoje „Tauragės „Volano“ sporto klubas“.

Naujausiame numeryje skaitykite: šią savaitę baigiama tvarkyti ketverius metus linksniuota griūvanti Meilės alėja. Įrengtas šlaito drenažas, sukalti laikantys poliai, iš naujo sudėtos trinkelės, šlaito apačia papuošta akmenimis – vaizdas džiugina tauragiškių akis, nuotraukomis jie dalijasi socialiniuose tinkluose. Taip pat laikraštyje politinės aktualijos – ką nusprendė VTEK, tyrusi Sigito Mičiulio ir Tomo Arvasevičiaus elgesį, Batakių pagrindinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus istorijos tęsinys, Viešųjų pirkimų tarnybos išvados dėl Autobusų parko veiklos. Skaitykite kurie kandidatai į LR Prezidentus aplankė tauragiškius bei kaip pagerbti rajono mokytojai. Taip pat įdomybės – apie tauragiškio Gedimino Tamulyno įkurtos studijos „Wide Wings“ naujausią darbą bei Tauragėje neregėtą prestižinę sporto šaką – skvošą.

Į Tauragės šilumos tinklų teritoriją buvo atvežtas ypatingas, 39 tonas sveriantis krovinys. Pasinaudojusi Europos Sąjungos parama, bendrovė pakeis seną 8 MW biokuro katilą su pakura, kuris jau buvo susidėvėjęs.

Tauragės rajono Batakių mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius neigia mestus kaltinimus, esą jis, spalio 1 dieną savo kabinete, smurtavo prieš penkiolikmetį. Dėl galimų smūgių į galvą ir į šoną, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Laikinai R. Varanavičius yra nušalintas nuo direktoriaus pareigų, tiesa, pats trauktis iš jų neketina bei yra įsitikinęs, kad atleistas nebus. Pakalbintas švietimo įstaigos vadovas „Tauragės žinių“ žurnalistės prašė jo nenuteisti. Esą tai tik išpūstas burbulas ir bandymas su juo susidoroti.