2020 Vasario 18 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Jauniausias „Metų ūkis 2018“ nominantas – iš Tauragės rajono

  • Įkelta: 2018-11-19

Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) surengtame tradiciniame konkurse „Metų ūkis 2018“ apdovanotos trys Tauragės rajono ūkininkų šeimos.

Tęsiant gražią tradiciją,  Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centre buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai.  Konkursą organizavo Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS). Tarp nugalėtojų 3 – jaunos ūkininkų šeimos iš Tauragės rajono: Edita ir Mindaugas Jonikaičiai, Ingrida ir Rokas Macaičiai, bei Vaida ir Vaidas Šegždai.

Jauniausiu konkurso laimėtoju buvo pripažintas mūsų rajono ūkininkas Rokas Macaitis, kuriam 22 metai. Jis su žmona Ingrida puoselėja mišrų ūkį, iš viso dirba 177 ha žemės, laiko 100 galvijų (iš jų 60 melžiamų karvių). Jaunąjį ūkininką pasveikino Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir įteikė kvietimą apsilankyti Europos Parlamente.

Konkurse šiemet dalyvavo 401 ūkis iš 38 savivaldybių, o nugalėtojais tapo 115 ūkių.  

Šiemet Lietuvai minint 100-metį, konkursas „Metų ūkis“ mini 25-metį. Kaip teigia renginio organizatoriai, jau ketvirtį amžiaus Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamas konkursas prisideda prie šalies žemės ūkio tobulinimo. Jo tikslas – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti geriausius savivaldybėje. Esminiai konkurso principai – pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą.

 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė kasmetinį savivaldybių indeksą. Tauragės rajono savivaldybė mažųjų savivaldybių  reitinge iš 12–13 vietų pakilo į 9–11 vietas.

Šimtmečio tauragiškių pavardės bus įamžintos ant Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirtoje baigiamo statyti pastato betoninės tvoros – tokį sprendimą trečiadienį priėmė komisija. „TOC“ vadovui Laurynui Jaručiui priklausantis verslo centras, vadinamas skambiu vardu „Šimtmetis“, nuspręsta, labiausiai tam tinkama vieta. Tačiau planuojama atsiklausti sąraše esančių žmonių, ar šie pageidauja būti įamžinti

Tauragė – vienas iš nedaugelio Lietuvos miestų, kurie gali pasigirti bemaž centre neršiančiomis lašišomis. Anot prisiekusio muselininko ir gamtos mylėtojo Edgaro Jurgilo, lašiša – neįkainojamas gamtos turtas, ir ypač skaudu, kad neršto metu Jūros pakrantėse netrūksta nesąmoningų žvejų, bandančių lašišas gaudyti, tiesiai šviesiai sakant – brakonieriauti.

Tabletės nuo smurto nėra
  • Įkelta: 2018-11-16

Panašu, kad anglų patarlė „Mano namai – mano tvirtovė“ vis labiau praranda savo prasmę: šiais laikais tikimybė patirti smurtą namuose yra didesnė nei gatvėje tamsiu paros metu. Mažinti smurtą artimoje aplinkoje galima pradedant kurti žmogiškesnį santykį su pažeidžiamomis visuomenės grupėmis ir netgi su pačiais smurtautojais. Probacijos tarnybos, nuo šio rugsėjo sujungtos į vieną juridinį asmenį, specialistai įgyvendina kelias elgesio pataisos, motyvacines bei intervencines programas. Viena jų skirta smurtautojams šeimoje. Specialistai įsitikinę: nuoširdžiai dirbant – smurtautojų elgesys keičiasi.

Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras įsteigė skubios medicinos pagalbos kabinetą, kuriame nuo lapkričio 2-osios dirba šeimos gydytojas Ignas Sinkevičius. Nors pirmosiomis darbo dienomis pacientų eilės prie jo nesidriekia, gydytojas įsitikinęs, kad toks kabinetas buvo reikalingas ir gerokai palengvins šeimos gydytojų darbo krūvį.