2020 Kovo 30 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: trumpam prireiks skėčių, tačiau šiluma pabėgti neskubės

  • Įkelta: 2018-11-02
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje danguje sukiosis didesni debesys, tačiau šiluma bus maloni. Penktadienį šalyje nuvilnis nedidelis lietus, bet atvėsti neskubės. Savaitgalio dienos bus šiek tiek vėsesnės. Šeštadienį daug kur palis, o sekmadienį vėl pasirodys saulė, vyraus ramūs orai. 

Penktadienio naktį be žymesnių kritulių, kai kur suboluos rūkas. Temperatūra šalyje svyruos tarp 7–12 laipsnių šilumos. Dienos metu pūs nesmarkus pietų, pietvakarių krypties vėjas, vyraus permainingas debesuotumas, daug kur protarpiais palis. Vilniuje bus apie 14, Kaune apie 15 laipsnių šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse bei prie jūros vyraus 13 laipsnių šiluma.

Šeštadienio naktį kritulių nenumatoma, daug kur tvyros rūkas. Rytiniuose šalies rajonuose išsilaikys 8–11 laipsnių šiluma, tolstant į vakarus temperatūra pasiskirstys tarp 3–7 laipsnių, vėsiausia bus šiaurės vakaruose. Pajūryje temperatūra svyruos apie 8–10 laipsnių šilumos. Paryčiais iš pietų, pietryčių plūstels lietus. Dieną šilumos jau bus mažiau nei penktadienį. Daug kur trumpai palis, numatomas vakarinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 10, Kaune ir pajūryje apie 11 laipsnių šilumos. Šiauliuose temperatūra sieks 9 laipsnius šilumos.

Sekmadienį orai bus malonūs: skėčių neprireiks, vyraus nedidelis debesuotumas, pūs nesmarkus vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Nakties valandomis šalyje vyraus 0–5, pajūryje 8 laipsnių šiluma. Dieną Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 9–10, Kaune ir prie jūros apie 11 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje toliau mėgausimės ramiais ir sausais orais. Naktys bus žvarbokos, vietomis vyraus silpnai neigiama temperatūra, tačiau dienomis saulės spinduliai orą dar sušildys iki 8–12 laipsnių. Vyraus nesmarkus pietryčių krypties vėjas.  

Besibaigiantis šilumos tinklų trasų renovavimo projektas gali atnešti nemenkų nuostolių bendrovei. Po daugiau nei metų bylinėjimosi su rangos konkurso nelaimėjusia įmone „Požeminiai darbai“, Šilumos tinklams vėl teks minti teismų slenksčius – bendrovė nesutinka su jai paskirta sankcija – 41 tūkst. eurų bauda.

Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis kapinėse mirga tūkstančiai žvakelių, ant sutvarkytų kapų sugula puokštės chrizantemų, kitokių gėlių. Pasirinkimas didžiulis: kaip visada prieš Vėlines, gėlėmis ir jų puokštėmis nukrauta viena pusė Vytauto gatvės tarp Bažnyčių ir Dariaus ir Girėno gatvių. Prekiaujama gėlėmis, puokštėmis ir kitais Vėlinių atributais ir prie Papušynės kapinių. Ką pasirinkti, kad kapai ilgai atrodytų gražiai? Geriau gyvos ar dirbtinės gėlės, o gal sausa puokštė? Gal ir keista, tačiau net ir kapinėse egzistuoja mados. Pasak gėlių salono „Žiedlapis“ savininkės floristės Vaidos Žalandauskienės, rinkdamiesi, kaip puošti kapus, žmonės atsižvelgia ir į oro sąlygas.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, jog Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų eismas organizuojamas pagal specialų grafiką. Autobusai švenčių dienomis vyks:

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.

Visoje Lietuvoje išgarsėjęs Dauglaukio „Siaubo kambarys“ keičia lokaciją. Tūkstančius žmonių pritraukiantis dviejų dienų renginys šiemet įsikurs Tauragės viešbučio rūsyje. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė projekto organizatorius Vidas Metrikis, įrengti „Siaubo kambarį“ mieste pageidavo lankytojai. Esą taip bus patogiau nepilnamečiams, neturintiems galimybių nuvažiuoti į užmiestį.