2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Pušelėje“ – permainų vėjai

  • Įkelta: 2018-11-02
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokykla „Pušelė“ sulaukė permainų – jau visai netrukus joje prasidės remontas. Jau kitą vasarą auklėtiniai galės džiaugtis renovuotomis patalpomis, grupės taps modernesnės, jose bus pastatyti nauji baldai, šiuolaikiška įranga.

Įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.1.3-CPVA-R-705 priemonę „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumo didinimas“ spalio 22 dieną Tauragės rajono savivaldybė su UAB RRST pasirašė Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ pirmojo korpuso vidaus patalpų remonto sutartį.

Prieš pasirašant sutartį buvo parengtas darželio pirmojo korpuso vidaus patalpų remonto projektas, suformuotos numatytų erdvių atnaujinimo gairės. Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ remonto darbai vyks pagal naują, modernų modelį.

Atliekant numatytus darbus bus modernizuotos pirmojo korpuso vidaus patalpos – suremontuotos 6 vaikų ugdymui skirtos grupės bei joms priskirtos patalpos, koridoriai, laiptinės, sutvarkyta elektros instaliacija, šildymo sistema, pakeisti sanitariniai mazgai, vandentiekio ir nuotekų sistemos, atnaujinamos vėdinimo bei šildymo sistemos, įrengiamos apsauginės ir gaisrinės signalizacijos, atliekami patalpų apdailos darbai. Pakeitus vidines pertvaras, grupės taps modernesnės, šiuolaikiškesnės, atitiks visus būtinus technologinius ir higienos reikalavimus. Grupėse bus pastatyti nauji baldai, integruotos spintos, moderni įranga. Šiuo projektu pastato fasadas nėra atnaujinamas – visi darbai bus vykdomi pastato patalpų viduje.

Remonto darbams, kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, skirta 590 692 Eur. ES lėšomis finansuojama dalis – 273 tūkst. Eur. Darbai, pasak jo, prasidės jau šį gruodį ir bus baigti 2019 liepą.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ Jovita Kiržgalvienė „Tauragės žinioms“ teigė besidžiaugianti, kad pagaliau sulaukė remonto – jo jau labai reikėjo. Patalpos buvo remontuojamos kasmet, tačiau tik kosmetiškai, todėl ir elektros instaliacija, ir vamzdynai, ir kitos sistemos jau gerokai susidėvėjusios. Norisi ir šiuolaikiškesnės apdailos, baldų, įrangos.

– Tiesa, teks šiek pasispausti, kol vyks remontas. Greičiausiai teks susiglausti antrajame korpuse. Kol kas laukiame atvykstančių rangovų, tarsimės su jais, kaip ir kada pradėsime atlaisvinti patalpas, – sakė J. Kiržgalvienė.

Direktorė sakė besitikinti, kad po vidaus darbų ateis eilė ir pastato išorei, ir antrajam korpusui.

Antroje savaitės pusėje danguje sukiosis didesni debesys, tačiau šiluma bus maloni. Penktadienį šalyje nuvilnis nedidelis lietus, bet atvėsti neskubės. Savaitgalio dienos bus šiek tiek vėsesnės. Šeštadienį daug kur palis, o sekmadienį vėl pasirodys saulė, vyraus ramūs orai. 

Besibaigiantis šilumos tinklų trasų renovavimo projektas gali atnešti nemenkų nuostolių bendrovei. Po daugiau nei metų bylinėjimosi su rangos konkurso nelaimėjusia įmone „Požeminiai darbai“, Šilumos tinklams vėl teks minti teismų slenksčius – bendrovė nesutinka su jai paskirta sankcija – 41 tūkst. eurų bauda.

Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis kapinėse mirga tūkstančiai žvakelių, ant sutvarkytų kapų sugula puokštės chrizantemų, kitokių gėlių. Pasirinkimas didžiulis: kaip visada prieš Vėlines, gėlėmis ir jų puokštėmis nukrauta viena pusė Vytauto gatvės tarp Bažnyčių ir Dariaus ir Girėno gatvių. Prekiaujama gėlėmis, puokštėmis ir kitais Vėlinių atributais ir prie Papušynės kapinių. Ką pasirinkti, kad kapai ilgai atrodytų gražiai? Geriau gyvos ar dirbtinės gėlės, o gal sausa puokštė? Gal ir keista, tačiau net ir kapinėse egzistuoja mados. Pasak gėlių salono „Žiedlapis“ savininkės floristės Vaidos Žalandauskienės, rinkdamiesi, kaip puošti kapus, žmonės atsižvelgia ir į oro sąlygas.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, jog Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienomis vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų eismas organizuojamas pagal specialų grafiką. Autobusai švenčių dienomis vyks:

Mokytojai spalį jau gavo algas, paskaičiuotas pagal naująjį etatinio apmokėjimo modelį „Medus“. Deja, žadėtu mokytojų profesijos prestižo didinimu, kurį turėjo atnešti reforma, nekvepia. Mokytojų profsąjungos pirmininkas Gediminas Marozas atviras – atlyginimai mokytojams nekilo. Patys pedagogai atvirauja, kad ir taip vargani skatikai tiesiog perdėliojami iš vienos kišenės į kitą.