2019 Kovo 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vienija mokyklų savivaldas

  • Įkelta: 2018-11-09

Tauragėje bręsta aktyvi ir pilietiška jaunoji karta. Puikus to pavyzdys – Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės rajono mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas Nedas Tamašauskas, su užsidegimu pasakojantis apie organizacijos veiklą. Moksleiviai ne šiaip sau gvildena jiems aktualias problemas – kad galėtų efektyviai jas spręsti, būtų išgirsti valstybės institucijų, jie vienijasi į organizacijas, kurios turi savo valdymo organus bei dirba aktyvų atstovaujamąjį darbą.

Šį penktadienį Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės rajono mokinių savivaldų informavimo centras (LMS TMSIC) švenčia vienerių metų sukaktį. Centro pirmininkas, Lietuvos moksleivių sąjungos valdybos narys, vienuoliktokas Nedas Tamašauskas „Tauragės žinioms“ sakė, jog pagrindinė organizacijos misija – moksleivių parlamentų vienijimas ir mokinių nuomonės atstovavimas.

– Mes jungiamės, padedam spręstume aktualias problemas, tiek rajone, tiek nacionaliniu lygmeniu. Iškeliam problemą, paklausiam mokinių, ką jie mano, ir tokiu būdu atstovaujam, – teigė jaunuolis.  

Paklaustas, kokios gi problemos šiuolaikinius moksleivius slegia, pirmininkas vardijo mokymo proceso organizavimo ir kitus mokyklų gyvenimo klausimus.  

– Keliam tokias problemas, kaip: ar reikalingos uniformos, ar reikalingos, tarkime, pilietiškumo pamokos, ar yra tokių pamokų, kurios visiškai neaktualios. Taip pat moksleiviai pareiškė norą, kad būtų aktyviau renovuojami stadionai, ketiname kalbėtis šia tema su valdžia. Keliam klausimus nacionaliniu lygmeniu, pateikiame ŠMM, kartu stengiamės išaiškinti problemą, deramės, kaip ją išspręsti. Taip pat skatinam kuo labiau mokyklų savivaldas, kad jos būtų aktyvesnės, kad dirbtų, organizuotų renginius, padėtų mokytojams, – kalbėjo N. Tamašauskas.

Anot vaikino, šiuo metu Moksleivių sąjungos Tauragės atstovybė vienija 11 mokyklų, stengiasi prijungti likusias, taip pat jai priklauso viena mokykla iš Pagėgių rajono – tai Vilkyskių mokykla. Kas mėnesį rengia susirinkimus, organizacijai padeda virš 40 savanorių. Pirmininkas teigė, jog savanoriaudamas LMS TMSIC, jaunimas įgauna naujos patirties, praplečia pažinčių ratą, pasisemia žinių ir gali save realizuoti prasmingai leisdamas laiką.

Moksleiviai yra pasiskirstę į komitetus, kurių kiekvienas dirba savo srityje – vienas atstovauja mokykloms tam tikrais klausimais, kitas padeda organizuoti renginius, trečias tariasi su rėmėjais. Pasak N. Tamašausko, kiekvienas naujas narys ateina su ugnele, su noru dirbti ir atstovauti savo mokyklos moksleiviams.

Organizacijos nariai dažniausiai susiburia po Tauragės atviros jaunimo erdvės stogu. Tačiau šį penktadienį, 16.30 gimtadienio šventę rengia neseniai atidarytuose Bendruomenių namuose Vytauto g. 141. Į renginį kviečiami vis moksleiviai, taip pat visos nevyriausybinės jaunimo organizacijos, jaunimo ambasadoriai bei visas aktyvus Tauragės jaunimas, siekiantis prisidėti prie pokyčių savo aplinkoje ir pasaulyje.

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse dar du pralaimėjimus patyrė Tauragės krepšinio klubas. Vos tris pergales iškovojusi komanda rikiuojasi turnyrinės lentelės apačioje.

Nuo liepos 1-osios įsigaliojo nauja vaiko teisių apsaugos sistema, kuri teoriškai turėjo užkirsti kelią smurtui prieš vaikus šeimose. Tačiau šalies mastu viena po kitos viešinamos istorijos, kai vaikai iš šeimų paimami už menkus prasižengimus. Ginčytini atvejai privertė žmones abejoti vaiko teisių specialistų kompetencija ir rinktis į mitingus, platinamą peticiją, reikalaujant apginti šeimas ir vaikus nuo tarnybų smurto, pasirašė keliolika tūkstančių žmonių. Kokia situacija Tauragės apskrityje, kaip sekasi dirbti reformuotai vaiko teisų apsaugos tarnybai, kiek vaikų paimta iš šeimų, domisi „Tauragės žinios“.

Kasmet Kalėdų laukimas prasideda vis anksčiau – šiemet jau gruodžio 1-ąją žaliaskares įžiebs didieji Lietuvos miestai – Vilnius ir Kaunas, gruodžio 2-ąją – Klaipėda. Neatsilieka ir Tauragė. „Tauragės žinių“ duomenimis, gruodžio 1-ąją Pilies aikštėje vyksiančios šventės idėjos jau subrandintos. Šiemet tauragiškiai Kalėdų laukimą pradės mėgaudamiesi pirmo ryškumo šou žvaigždės – Donato Montvydo koncertu.

Šiandien rajono Taryba svarsto 34 darbotvarkės klausimus. Į posėdį atvyko Kauno kolegijos Tauragės skyriaus vadovė Diana Vaitiekienė su keliolika studentų, mat vienas iš parengtų sprendimo projektų liečia savivaldybės paramą studijuojantiems Tauragėje.