Kokių įvykių pažėrė nueinantys 2018-ieji?
Įkelta:
2018-12-31
Nuotrauka

Už 4 dienų pasitiksime Naujuosius, 2019-uosius metus. Astrologai juos žada ramius, tačiau kokie jie bus tauragiškiams, sužinosime tik metų pabaigoje. „Tauragės žinios“ kasmet rengia metų apžvalgą, į kurią patenka daugiausiai dėmesio sulaukę mūsų krašto žmonės ir įvykiai. Vieni jų pilni džiugesio, antri – liūdesio, treti verčia ironiškai šypsotis pasitinkant 2019-iuosius, Kiaulės metus.

Metų darbas

Šiais metais Tauragės rajono savivaldybė užbaigė ne vieną projektą, tačiau garsiausias jų – Meilės alėja, kuri skandalingai subyrėjo praėjus vos dvejiems metams po rekonstrukcijos. Populiari Jūros krantinė 2014 metais už 2,5 mln. litų atstatyta iš Europos Sąjungos lėšų. Tačiau šlaitui pradėjus slinkti jis pareikalavo 330 tūkst. eurų injekcijos. Ši istorija žiniasklaidos dėmesio sulaukė dėl įvairių aspektų. Vieni kritikavo dabartinę rajono administraciją, kad nepakankamai greitai sutvarkė griūvančią krantinę. Kiti liejo priekaištus buvusiam rajono merui Pranui Petrošiui ir jo kadencijos komandai. Esą jis „atsifutbolino“ nuo atsakomybės, o darbo broko kaštus padengti turės mokesčių mokėtojai.

Metų „chuliganas“

Skandalingasis Batakių pagrindinės mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius žiniasklaidos dėmesiu 2018 metais skųstis negalėjo. Tiesa, ne pedagoginiai nuopelnai jį labiausiai puošė. Batakiškis buvo lyginamas su prieštaringai Lietuvoje vertinamomis asmenybėms: „Sel“ lyderiu Egidijumi Dragūnu ir buvusia krepšinio žvaigžde Gintaru Einikiu. R. Varanavičius dar praėjusiais metais įkliuvo pareigūnams neblaivus prie vairo, dar seniau su teisėsauga konfliktavo po „taurelės“ viešoje vietoje. Šiemet mokyklos direktorius sulaukė kaltinimų smurtavus prieš nepilnametį. Dėl galimų smūgių į šoną ir galvą vaikui Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė R. Varanavičių atleisti. Vyras tikina, kad šį sprendimą skųs, tad veikiausiai buvusį mokyklos vadovą dar ne kartą išvysime spaudos puslapiuose.

Metų šviesulys

Smarkūs vėjai šiemet kaip reikiant supurtė tiek liuteronų, tiek katalikų bažnyčių varpines. Štai tauragiškis liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis redakcijai turėjo aiškintis, kur dingo pradanginti mecenato Kurto Vėliaus 290 tūkst. eurų. Permainų vėjai švilpavo ir Švč. Trejybės bažnyčioje. Vyskupo Kęstučio Kėvalo įsakymu tarnystę Tauragėje baigė kojų dorai apšilti nespėjęs Vytautas Gedvainis. Pastarąjį pakeitė iš Palangos atkeltas Marius Venskus. Tokį pokytį kaip „džiugų rūpestį“ įvertinęs klebonas netruko užsitikrinti tauragiškių simpatijų. Parapijiečiai kalba, kad su kunigo atvykimu bažnyčią lankyti pradėjo kur kas daugiau žmonių. Rečiau joje besilankantys pastebėjo, kad M. Venskaus pilna visuose miesto renginiuose. Pakviestas jis pasirodo beveik visur. Išskirtinis naujojo klebono požiūris – ne tik pasaulietiškas bendravimas su įvairių sluoksnių tauragiškiais. Jis aktyviai bendrauja socialiniame tinkle „Facebook“, kuriame ne tik skleidžia Dievo žodį, bet ir aktyviai dalinasi asmeninio gyvenimo akimirkomis.

Metų reforma

Tauragės rajono savivaldybės taryba rugsėjo mėnesį patvirtino naują Neformaliojo mokinių sporto ugdymo programą. Nauja reforma iš direktoriaus krėslo išvertė ilgametį Sporto mokyklos vadovą Audrių Bitiną, neretai kritikuotą, kad jo vadovaujamoje įstaigoje dirba daug sporto specialistų, kurie gauna atlyginimą, tačiau rezultatais pasigirti negali. Pagal naują strategiją pinigai keliaus paskui vaiką, o tai reikš, kad nuo to priklausys ir pedagogų atlygis. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė karatė treneris Gintaras Cemnalianskis, tai – žingsnis Europos link, kurioje tokia sistema jau funkcionuoja dešimtmečius. Futbolo mokyklos trenerio Andriaus Bendiko nuomone, pagaliau Sporto sistema tapo aiškesnė ir skaidresnė. Esą kiekvienas auklėtinio tėvas dabar žino, jog mokėdamas valstybei mokesčius turi 27 eurus, kuriuos gali išleisti vaiko sportiniam ugdymui.

Metų kūrinys

Tauragę puošia ne viena skulptūra, sukurta mūsų krašto menininkų. Žinoma, garsiausias jų – a. a. garbės pilietis skulptorius Regimantas Midvikis. Tačiau iš pastarojo estafetę gali perimti Kęstutis Plyskaitis, kurio rankose metalas virsta puikiais kūriniais. Rudenį jis „Versmės“ gimnazijos kiemą papuošė skulptūra-ekslibriu, skirtu tautos dainiaus Jono Mačiulio–Maironio atminimui. Tačiau didžiausio dėmesio sulaukė prie Pilies vartų stovintis Tauras, su kuriuo siejamas miesto vardas. Rugsėjo 1 dieną atidengta skulptūra sulaukė įvairių nuomonių. Esą ji panaši į karvę, kurio kaklas per ilgas, o ragai per ploni. Visgi istorikai tvirtina, jog pašiepiantys komentarai yra nieko verti.Tikrasis tauras išnyko XVII a. pradžioje. Archyvai byloja, jog šis gyvūnas užaugdavo iki 155–180 cm ūgio, o suaugusio patino svoris galėjo siekti 700 kg.  

Metų politikas

Daugelis apie tokią karjerą veikiausiai galėtų tik pasvajoti. Kopenhagoje mokslus baigęs o 2015 metais prie mero komandos prisijungęs Dovydas Kaminskas per 4 metus spėjo sukaupti didelį politinį svorį, kurio galią pamatysime artėjančiuose rinkimuose. Mero patarėjas perėmė skyriaus pirmininko postą, o rudenį buvo patvirtintas liberalų kandidatu į merus Tauragės rajone. Nors oponentai teigia, kad šiam politikui dar trūksta gyvenimiškos patirties, 30 metų D. Kaminskas itin populiarus socialiniuose tinkluose. Jis žinomas ir kaip sportininkas bei platformos „Globali Tauragė“ koordinatorius. Pernai jaunajam politikui garbingą apdovanojimą už tarptautinę patirtį, lemiančią pokyčius Lietuvos regionuose, įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Metų neišnaudota galimybė

Tikriausiai taip būtų galima pavadinti Tauragės rajono savivaldybės parengtą galimybę dalyvauti politikams posėdžiuose nuotoliniu būdu. Nors technologijas pasitarimuose vis dažniau naudoja tiek privačios bendrovės, tiek Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, tarybos nariams tokia galimybė buvo beveik nereikalinga. Šia daugiau nei 4000 eurų kainavusia nuotolinio ryšio sistema pasinaudojo tik vienintelis tarybos narys Tomas Arvasevičius. Komandiruotėje buvęs tauragiškis „Skype“ programėlės pagalba dalyvavo rajono Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.

Metų įmonė

Tauragės apskrityje veikia ne viena sėkminga bendrovė, kuri gali pasigirti ne tik sėkmingais pardavimais Lietuvos ir užsienio rinkose, bet ir puikiais atlyginimais ir nuolatine plėtra. Tarp jų galima išskirti didžiausią mūsų krašto investuotoją AB „Vilkyškių pieninė“, kuri ne tik kuria darbo vietas, bet ir remia įvairius renginius. „Tauragės žinių“ vertinimu, viena geriausių įmonių mūsų krašte galima pavadinti ir „valdišką“ įmonę – Tauragės šilumos tinklus. Bendrovės valdyba jos vadovui iškėlė tikslus, kurie leidžia šiandien gaminti beveik pigiausią šilumą visoje Lietuvoje. Turtinga įmonė šiemet daug investavo į trasų atnaujinimo darbus, naują katilą. Sotūs ir šios bendrovės darbuotojai, rekvizitai.lt duomenimis, – vidutinis atlyginimas Šilumos tinkluose lapkričio mėnesį siekė beveik 1000 eurų.

Metų sportininkas

Sausio 4 dieną paaiškės, kuris sportininkas, jį ugdęs treneris ar komanda 2018 metais gaus metų geriausiojo statulėlę. Šiame sąraše: boksininkė Rugilė Altaravičiūtė, svarsčių kilnojimo asai broliai Julius ir Justas Optai, futbolininkė Vestina Neverdauskaitė bei mažiau žinomi krepšininkai, badmintonininkai ir šachmatų sporto atstovai. Tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė devyniolikmetis Rokas Baciuška. Tauragiškis Europos ralio-kroso čempionate „S1600“ klasėje užėmė pirmąją vietą ir įrašė garbingą eilutę į Tauragės ir Lietuvos automobilių sporto istoriją. R. Baciuška yra vienintelis mūsų šalies lenktynininkas, galintis pasigirti pasiekęs tokią sporto karjeros viršūnę. „Tauragės žinių“ duomenimis, sportininkas jau ieško rėmėjų ir ruošiasi kitų metų startui. Ar išvysime tauragiškį kitų metų ralio-kroso trasose, sužinosime 2019-aisiais.

Metų netektys

2018 metus palydime prisimindami nusipelniusius mūsų krašto žmones, kurių šiemet netekome. Visus juos išvardinti sunku, ir kiekvienas savaip prisidėjo prie Tauragės krašto puoselėjimo. Šiemet į amžinybę palydėjome miesto garbės piliečius: pedagogą Marceliną Zelbą, Kazimierą Vaičiulį, medikus Vytautą Stripeiką, Simoną Sturonienę. 2018 metų kovo mėnesį Tauragės švietimo bendruomenė atsisveikino su ilgamečiu Tauragės politechnikumo direktoriumi Stanislovu Kušleika, kuris mirė, eidamas 82-uosius metus. Tarp didžiausių netekčių galima įvardinti į amžinybę išėjusią visuomenininkę Gražiną Agapovą, buvusį seniūną, ledo ritulio entuziastą Valių Grinių. Netektys palietė ir teisininkus: balandį kolegos atsisveikino su advokatu Kęstučiu Stankevičiumi, birželį eidamas 68-uosius mirė teisėjas, ilgus metus Tauragės apylinkės teismui vadovavęs Albinas Bazilius.

Nuotrauka
Autobusu stotis
Įkelta:
prieš 15 valandų
Šiemet Tauragėje planuojama atnaujinti ir išplėsti miesto ir priemiesčio autobusų maršrutų ir stotelių tinklą. Kiekvienam autobuso maršrutui ketinama priskirti tam tikrą spalvą. Toks maršrutų žymėjimas būtinas kuo paprastesniam informacijos pateikimui autobusų stotelių švieslentėse, kurias mieste tikimasi įrengti jau šį rudenį. Gyventojų prašoma atkreipti dėmesį, ar toks maršrutų suskirstymas juos tenkina.
Nuotrauka
Savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 19 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytojo (vyriausiojo specialisto) pareigas pradėjo eiti Rūta Stasytienė.
Nuotrauka
vėliava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prie tilto per Jūrą jau netrukus iškils net 30 m aukščio stiebas, ant kurio suplevėsuos Lietuvos vėliava. Tai dar vienas gražus projektas Tauragei, prie kurio jau dirba grupė savivaldybės specialistų.
Nuotrauka
Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai
Įkelta:
prieš 1 dieną
2017 m. buvusio „Šaltinėlio“ patalpose įsikūrę Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai tarp tauragiškių išpopuliarėjo dėl galimybės pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuo kito mėnesio prie jau dirbančių trijų psichologių prisijungia psichologė iš Šilalės Alma Žiauberienė.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-18
Sudėtingesnės eismo sąlygos dėl snygio išlieka vakarinėje šalies dalyje. Tauragės gatvėse, nors dirba kelius valanti technika, eismo sąlygos sudėtingos.
Nuotrauka
Koliažas
Įkelta:
2021-01-18
Rugsėjį per visą šalį nuskambėjusi nelegalių šunų daugyklų istorija nesibaigia. Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl Gaurės gatvėje aptiktos nelegalios daugyklos, iš kurios paimti šunys buvo nualinti nuolatinio kergimo. Meldiklaukio kaime (Lauksargių sen.) aptiktos nelegalios daugyklos byla jau perduota Tauragės apylinkės teismui. O gyvūnų globos organizacijų savanoriai teigia, jog kova prieš šunų nepriežiūrą ir nelegalias šunų daugyklas dar nebaigta, priešingai, ji tik prasideda – šalyje fiksuojamos brangių veislių šunų vagystės.
Nuotrauka
Milgaudziai
Įkelta:
2021-01-18
Savaitės pradžioje šaltis palaipsniui švelnės, nors naktimis temperatūra dar daug kur kris iki –20 laipsnių, visgi, taip šalta, kaip savaitgalį jau nebus. Antroje savaitės pusėje sulauksime ryškesnių pokyčių – plūstels šiluma. 
Nuotrauka
saligatviai
Įkelta:
2021-01-18
Praėjusios savaitės pabaigoje gausiai pasnigus, o vėliau šalį ėmus kaustyti šalčiams kai kurių gatvių šaligatviai buvo užversti sniegu ar sušalusio sniego sankaupomis. Redakcija penktadienį sulaukė Jovarų gyventojo skambučio. Vyras teigė, jog dalies Jovarų šaligatviai nenuvalyti, klausė, ar seniūnija rengiasi juos valyti, o gal tai gyventojų darbas.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2021-01-18
Nuosavo būsto problema aktuali išlieka visoje Lietuvoje: ne visos jaunos šeimos dėl mažų pajamų gali tikėtis banko paskolos įsigyti būstą, kitiems nepavyksta sutaupyti lėšų būstui įsigyti, tad tenka jį nuomotis. Tačiau ką daryti, jeigu vos suduri galą su galu, o sumokėjus nuomą vargiai lieka pragyvenimui? Tam šalies savivaldybės perka ir už daug mažesnę nei rinkos kaina nuomoja nepasiturintiems gyventojams socialinius būstus. Tačiau juos gauti pretenduojančiųjų eilės skaičiuojamos šimtais.
Nuotrauka
snygis
Įkelta:
2021-01-16
Lietuvos automobilių kelių direkcija praneša, jog sudėtingiausios eismo sąlygos išlieka vakarų ir šiaurės vakarų Lietuvoje, čia dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos yra padengtos puraus arba prispausto sniego sluoksniu, daugelyje vietų provėžotos, slidžios.
Nuotrauka
rogutes
Įkelta:
2021-01-15
Savaitgalį pasnigus tauragiškiai suskubo į parduotuves pirkti rogučių. Deja, ne visur jų įsigyti pavyks. O ten, kur jų yra, šios paklausios prekės kaina  siekia ir 50 eurų.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2021-01-14
Kad šiais laikais galima apsipirkti neišeinant iš namų – ne naujiena. Internetinė prekyba ypač pagyvėjo užklupus pandemijai – saugodami sveikatą, žmonės vis dažniau apsiperka  internetu. Vis dėlto iki šiol tai daugiausia buvo prekybos milžinų kovos laukas. Tačiau imtis ryžtingų sprendimų gyvenimas verčia ir smulkiuosius prekybininkus: drąsiausieji irgi jau kelia koją į internetą: internetinę parduotuvę atidarė du mažas maisto krautuvėles turinti verslininkė, o prekiaujantieji drabužiais, pristatydami savo prekes, rengia gyvas vaizdo transliacijas.
Nuotrauka
upė Jūra.
Įkelta:
2021-01-14
Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.  
Nuotrauka
kelias
Įkelta:
2021-01-14
Neseniai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo informacija apie šalyje planuojamus įrengti greičio matavimo įrenginius. Tauragės prieigose, ruože nuo Papušynės kaimo iki Mažonų, planuojama įrengti vidutinio greičio kontrolės ruožą.
Nuotrauka
poliklinika
Įkelta:
2021-01-14
Šiandien Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centrą pasiekė 72 vakcinos nuo COVID-19, artėjantį pirmadienį – dar 180. Kaip „Tauragės žinioms“ teigė Donatas Petrošius, Tauragės PSPC direktorius, pirmiausia bus skiepijami slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninių darbuotojai.
Nuotrauka
namas
Įkelta:
2021-01-13
Praėjusios Kalėdos dešimčiai Adakavo socialinių paslaugų namų gyventojų atnešė patį tikriausią stebuklą – jie įsikūrė naujutėlaičiuose, specialiai jiems pastatytuose grupinio gyvenimo namuose. Po daugybės įstaigoje praleistų metų pagaliau jie džiaugiasi ramybe ir mokosi savarankiškumo. Namas Norkaičiuose pastatytas įgyvendinant globos namų institucinę pertvarką. Tai jau antras toks namas Tauragėje, o netrukus bus pradėti statyti dar du tokie namai Skaudvilėje, vėliau dar du – Tauragėje.
Nuotrauka
rukymas
Įkelta:
2021-01-13
Nuo šių metų įsigaliojo pernai seimo įteisintas draudimas rūkyti balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas.
Nuotrauka
ugniagesių cisterna
Įkelta:
2021-01-13
Vakar, apie 19.50 val., Pajūralio kaime (Šilalės r.) kilus gaisrui sudegė tuo metu savo lovoje buvusi 80 m. senjora.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-01-12
Antradienį šalį pasiekusi pūga ir snygis sukėlė sumaištį Šiaurės ir Vakarų Lietuvoje. Pranešama apie eismo įvykius, ekstremalias sąlygas. Kelininkai barsto kelius, bet sako, kad esant tokioms oro sąlygoms jų darbas didelės naudos neduoda.
Nuotrauka
Vytauto Butkaus nuotraukos
Vytauto Butkaus nuotraukos
Įkelta:
2021-01-12
Sausio 13-osios istorija – tai įvykiai, kuriuos patyrė dabar gyvenanti, kurianti šalies karta. Sausio įvykiai, taip staiga ir netikėtai sukrėtę visuomenę, įrėžė gilų randą Lietuvos žmonių širdyse. Tiems, kuriems likimas lėmė juos išgyventi, to nepamirš niekada. Žmonės, ištisomis paromis nemiegoję, sušalę, kantriai saugojo neseniai iškovotą Laisvę. Tai buvo ypatingo susikaupimo ir vienybės laikotarpis. Tauragiškis Seimo narys Romualdas Vaitkus, tuomet Žemės ūkio akademijos studentas, kartu su bendramoksliais, tarp kurių buvo ir jo žmona Edita, tomis rūsčiomis sausio dienomis saugojęs Juragių retransliacijos stotį, sako, kad tų dienų prisiminimai ir dabar kelia jaudulį.