2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Laimingų Naujųjų, arba kodėl verta skaityti „Tauragės žinias“

  • Įkelta: 2018-12-31
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Laikrodžiai jau skaičiuoja paskutines nueinančių, 2018-ųjų metų minutes. Žengiant į Naujuosius metus su nekantrumu laukiame, ką jie atneš, taigi, savotiškai tikimės pokyčių. Kad pasikeis ne tik data, su kuria pradėsime kasdienius darbus, bet ir kažkas neapčiuopiamo mumyse pačiuose. Ir, be abejo, tikimės, pokyčio į gera.

Senovės graikų išmintis byloja – nėra nieko pastovesnio už kaitą. Per praėjusius metus keitėmės mes – „Tauragės žinių“ kolektyvas, keitėtės ir Jūs – mūsų skaitytojai. Keitėsi mūsų visų gimtasis miestas – Tauragė. Aplinkoje kasdien daugėja technologijų, palengvinančių mūsų gyvenimą, tampame vis mobilesni. Modernėja kraštovaizdis, lavėja ir vis rafinuotesnis darosi mūsų skonis, į kasdienybę įsilieja iš didmiesčių ir svečių kraštų parsivežtos tradicijos, gyvenimo būdas, didėja ir mūsų lūkesčiai. Provincialumą keičia platesnė pasaulėžiūra, taigi ir iš aplinkos reikalaujame vis daugiau. Mažas regionas nebėra izoliuotas, iškyla jo konkurencingumo klausimas valstybės ir net pasaulio kontekste.

Šie metai buvo nepaprasti – minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Sąjūdžio trisdešimtmetį. Norisi tikėti, kad visų pokyčių akivaizdoje, tampame sąmoningesne, brandesne visuomene, tarsi medžiai, tiesiantys į aukštį savo šakas, tačiau ir tvirtai į gimtąją žemę leidžiantys šaknis. Kad keičiasi mūsų sąmonė, tampame pilietiškesni, tvirtėja mūsų ryšiai su artimaisiais – šeima, kaimynais, viso miesto bendruomene, savo šalimi. Su šaknimis raunamas abejingumas ir tolerancija neteisybei, o vietoje to auga savitarpio supratimas, bendri tikslai keisti ir keistis į gerą. Kad patys esame tas pokytis, kurį norime matyti aplink save.

O kas Jūsų kasdienybėje esame mes, žiniasklaidos atstovai? Mes esame tam, kad fiksuotume ir padėtume suvokti, atrodo, vis sparčiau besisukančio pasaulio kaitą. Fiksuotume Jūsų kasdienes pergales ir laimėjimus, kartu identifikuotume kasdienes problemas ir drauge ieškotume jų sprendimų, kad visus mus supantis pasaulis, mūsų gimtoji Tauragė keistųsi į gerą.

Dėkojame, kad buvote su mumis šiais metais, tikimės Jūsų dėmesio ir artėjančiais. Skaitykite mus, o mes savo ruožtu stengsimės pateisinti Jūsų lūkesčius. Laimingų Naujųjų, tauragiškiai!

Artėjant rinkimams pareigas palieka mero patarėjas Artūras Fetingis. „Tauragės žinių“ duomenimis, mero komandoje šiandien jis dirba paskutinę dieną.

​Už 4 dienų pasitiksime Naujuosius, 2019-uosius metus. Astrologai juos žada ramius, tačiau kokie jie bus tauragiškiams, sužinosime tik metų pabaigoje. „Tauragės žinios“ kasmet rengia metų apžvalgą, į kurią patenka daugiausiai dėmesio sulaukę mūsų krašto žmonės ir įvykiai. Vieni jų pilni džiugesio, antri – liūdesio, treti verčia ironiškai šypsotis pasitinkant 2019-iuosius, Kiaulės metus.

Nuo Naujųjų keičiasi eismas Martyno Mažvydo gatvėje. Nuo sausio 2-osios bus įrengti atitinkami kelio eismo ženklai, kurie važiuojantiems M. Mažvydo gatve nebesuteiks pirmumo teisės. Tokį sprendimą, remdamasi gyventojų pageidavimu, priėmė Tauragės rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija.

Antroje savaitės pusėje plūstelėjusi šiluma ir skystesnio pavidalo krituliai naikins baltą žiemos peizažą. Kils daugybė pavojų keliuose, tad atsargumas tikrai pravers. Iki kitos savaitės pradžios šalyje vyraus gerokai švelnesni ir drėgnesni orai.

Tauragės vizitinė kortelė – pilis. Jos bokštai, pastatai, erdvės – praeities liudininkai, išlikę ne kartą griautoje ir niokotoje Tauragėje. Pilies komplekse įgyvendinama keletas projektų. Vienas iš jų užbaigtas – pilies menių pritaikymas visuomenės poreikiams. Praėjusią savaitę į menių atidarymą sukviesti miestiečiai ir projekto įgyvendintojai, valdžios atstovai, naujai įrengtas erdves pašventino katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai. Tauragės pilies menių atidarymą vedė aktorė Virginija Kochanskytė, atskleidusi daugybę esamų ir galimų sąsajų su siena kaip valstybės riba (mes nuo seno gyvename prie sienos), su žmonių ryšiais, jausmais. Šventinę nuotaiką kūrė dainininkės Editos Leitaitės ir pianistės Beatos Vingraitės atlikti kūriniai.