2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: baltos žiemos pabaiga – sniegas sparčiai nyks, tykos pavojai

  • Įkelta: 2018-12-28
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antroje savaitės pusėje plūstelėjusi šiluma ir skystesnio pavidalo krituliai naikins baltą žiemos peizažą. Kils daugybė pavojų keliuose, tad atsargumas tikrai pravers. Iki kitos savaitės pradžios šalyje vyraus gerokai švelnesni ir drėgnesni orai.

Šiandien šalyje dangų niaukstys debesys, kurie atneš kritulių, daugiausiai lietaus. Tik kraštiniuose rytiniuose šalies rajonuose dar pabirs snaigės. Pūs nestiprus pietvakarių, pietų krypties vėjas. Daug kur formuosis plikledis, lijundra, kai kur matomumą keliuose mažins rūkas. Vilniuje dieną bus apie 1, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie 2 laipsnius šilumos. Prie jūros termometrai fiksuos 5–6 laipsnius šilumos.

Penktadienį bus šilčiau. Nakties valandomis daugelyje rajonų numatomas lietus, šlapdriba, tai intensyviai naikins taip visų lauktą sniegą. Pavojų keliuose kels ne tik plikledis, lijundra, bet ir rūkas. Rytiniuose šalies rajonuose bus apie nulį, likusioje šalies dalyje temperatūra svyruos tarp 1–4 laipsnių šilumos. Dienos metu kritulių bus mažiau, tačiau vietomis dar palis ar įsimaišys šlapios snaigės. Suksis juntamesnis šiaurės, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje bus apie 1, Kaune apie 3 laipsnius šilumos. Šiaulių ir Panevėžio apylinkėse oras šils iki 2, pajūryje iki 5 laipsnių.

Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį šalyje išsilaikys labai panašūs orai. Naktimis spustels nedidelis šaltukas, tad keliai bus slidūs. Pasisaugoti derėtų tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems.

Šeštadienio naktį  temperatūra svyruos nuo –3–2 laipsnių šalčio šalies rytuose iki 4 laipsnių prie jūros. Numatomas plikledis, vietomis rūkas. Dieną protarpiais pasirodys nedideli krituliai: šlapios snaigės, lietus. Temperatūra žymiai nesiskirs nuo penktadienio reikšmių: Vilniuje vyraus 1, Kaune 3 laipsnių šiluma. Šiauliuose ir Panevėžyje oras šils iki 2, prie jūros iki 5 laipsnių.

Sekmadienį galime sulaukti gausesnių mišrių kritulių. Pūs gūsingas nepastovios krypties vėjas. Temperatūra naktį svyruos apie nulį, kelius slidins plikledis. Dieną temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, ateinančios savaitės pradžioje, paskutiniąją šių metų dieną, tikėtina, kad į šalį plūstels šaltesni orai.

Tauragės vizitinė kortelė – pilis. Jos bokštai, pastatai, erdvės – praeities liudininkai, išlikę ne kartą griautoje ir niokotoje Tauragėje. Pilies komplekse įgyvendinama keletas projektų. Vienas iš jų užbaigtas – pilies menių pritaikymas visuomenės poreikiams. Praėjusią savaitę į menių atidarymą sukviesti miestiečiai ir projekto įgyvendintojai, valdžios atstovai, naujai įrengtas erdves pašventino katalikų ir evangelikų liuteronų kunigai. Tauragės pilies menių atidarymą vedė aktorė Virginija Kochanskytė, atskleidusi daugybę esamų ir galimų sąsajų su siena kaip valstybės riba (mes nuo seno gyvename prie sienos), su žmonių ryšiais, jausmais. Šventinę nuotaiką kūrė dainininkės Editos Leitaitės ir pianistės Beatos Vingraitės atlikti kūriniai.

Naujųjų metų sutikimas turėtų būti viena laukiamiausių akimirkų metuose, bet dažnai ši tema tampa tikru galvos skausmu. Juk sakoma – kaip sutiksi Naujuosius metus, tokie jie ir bus. Vieni renkasi komfortišką ir jaukią šventę namuose, artimųjų apsuptyje, kiti – kelionę su draugais ar nutrūktgalvišką vakarėlį mieste. Deja, įsilieti šventinį šurmulį Tauragėje, ko gero,  nepavyks – mieste nežadama jokio šurmulio. Ko gero, tradicija švęsti naujuosius kavinėse ir restoranuose nyksta – vietų, kur galima audringai ir turiningai išlydėti senuosius metus ir pasitikti Naujuosius, Tauragės rajone vos dvi. Šventinius Naujųjų metų vakarus su programa, atlikėjais ir šventinėmis vaišėmis organizuoja Tauragės rajone įsikūrusios kaimo turizmo sodybos „Požerūnų malūnas“ ir „Griežpelkiai“. Visos kitos viešojo maitinimo įstaigos arba dirbs kaip įprastą dieną, arba šventinį vakarą apskritai bus uždarytos.   

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, jog iš gyvūnų krematoriumo Zoliškių k. pavogtos betoninių šunų skulptūros. Policija ieško įvykio liudininkų.

Ankstyvą Kalėdų rytą policijos pareigūnams neblaivus už vairo įkliuvo pasienietis. Vyras uždarytas į areštinę, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Laikinai Tauragės šilumos tinklų direktoriaus pareigas einančio Audriaus Arcišausko teigimu, gerų rezultatų šiais metais bendrovė pasiekė dėl valdybos ir akcininkės (savivaldybės) numatytos strategijos. Vasarą investavusi į biokuro atsargas ir sukaupusi žaliavos rezervą, žiemą bendrovė gali pasidžiaugti gaminanti šilumą, kuri yra viena pigiausių Lietuvoje. A. Arcišausko tvirtinimu, 2018 metais bendrovė įgyvendino svarbius projektus, o tai – svarbus Šilumos tinklų darbuotojų komandos pasiekimas.