2020 Sausio 18 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmieji paramą užsitikrino liberalai

  • Įkelta: 2019-01-11
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Kandidatas į merus Dovydas Kaminskas bei jo vedamas Liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius trečiadienį surinko VRK nustatytą parašų kiekį, leidžiantį dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose. Būtiną skaičių – 300 rėmėjų parašų reikia pristatyti iki sausio 17 dienos.

„Jaučiame stiprų tauragiškių palaikymą, esame pirmieji Tauragėje surinkę reikiamus 300 parašų elektroniniu būdu. Mūsų komanda yra energinga ir ryžtinga, tauragiškiai mus palaiko, todėl surinkti parašus pavyko gana greitai. Tai rodo, kad esame pasiruošę ir toliau sąžiningai ir atsakingai dirbti Tauragės žmonėms. Dėkoju visiems, kurie pasirašė ir palaikė“, – teigė D. Kaminskas.

Tauragės liberalų kandidato į merus teigimu, šiuose rinkimuose dalyvaus 50 kandidatų sąrašas. Pirmąjį dešimtuką sudarys dabartiniai Tauragės rajono savivaldybės Tarybos nariai, taip pat šokių kolektyvo „Amadeus dance“ vadovė Vilija Krūgelienė. Liberalų lyderių trejetuke – D. Kaminskas, dabartinis meras Sigitas Mičiulis ir administracijos direktorius Modestas Petraitis.

Tauragės rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkės Gintarės Rakauskienės teigimu, iki ketvirtadienio, popierinių parašų lapų kol kas nė vienas politinės kampanijos dalyvis nepristatė. Kandidatai dar turi laiko iki sausio 17 dienos.

Rinkėjo puslapyje nurodoma, kad elektroninių balsų reikiamą kiekį surinko jau minėti liberalai (314). Komiteto „Nepartinė Tauragė“ kraitis – 47, socialdemokratų – 45, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų – 44.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjūdį parėmė 25 asmenys, tik 3 – „Tvarką ir teisingumą“, nė vieno rėmėjo elektroninių būdu neturi Darbo partijos Tauragės skyrius.

Anot Apygardos rinkimų komisijos pirmininkės G. Rakauskienės, iki sausio 14 dienos yra teikiami kandidatai į apylinkių komisijas. Iki vasario 1 dienos rinkimų kampanijos dalyviams bus išduodami pažymėjimai.

– Smulkių pažeidimų yra, daugiausiai dėl reklamos žymėjimo, tokie nepiktybiniai. Čia labiau liečia interneto sritį, ypač „Facebook“, – apie įsibėgėjusią rinkimų kampanijos kovą kalbėjo G. Rakauskienė.

VRK informuoja, kad sausio 18 dieną 10 val. bus traukiami partijų numeriai. Tiesioginiai mero ir savivaldybių tarybų rinkimai Lietuvoje vyks kovo 3 dieną.  

Į redakciją kreipėsi penkių vaikų mama Ona, gyvenanti iš savivaldybės nuomojamame socialiniame būste Tauragės dvare. Moteris skundėsi, jog nuo lapkričio mėnesio būste neveikia centrinis šildymas. Ji ir mažamečiai vaikai gyvena priplėkusiose, pelėsio apimtose patalpose, kuriose žiemos metu šildosi tik elektriniais oro šildytuvais. „Tauragės žinių“ žurnalistė aiškinosi, dėl ko susidarė ir kada bus išspręsta situacija, apsunkinusi daugiavaikės šeimos buitį.

Paskutinė praėjusių metų diena tapo paskutine Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos gyvavimo diena. Valdybos, kaip juridinio asmens, veikla iškilmingai uždaryta, Tauragės apskrities vėliavą pakeitė Tauragės miesto vėliava. Tauragės apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba prijungta prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, o jos vadovai vidaus tarnybos pulkininkai Mindaugas Mikutavičius ir Gražvydas Mileris atsisveikino su tarnyba.

Trečiadienį priešpiet prie Tauragėje esančio banko „Luminor“ (buvusio DNB) pastato sukinėjosi vyriškis, ant kaklo pasikabinęs plakatą su užrašu: „DNB-Luminor aferistai grąžinkit ką pavogėt“.