2019 Gruodžio 14 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ugnis pasiglemžė šeimos namus: reikia pagalbos

  • Įkelta: 2019-01-11

Šiąnakt skaudi nelaimė ištiko Gaurės seniūnijos Girgždų kaime gyvenančią šeimą – vidury nakties kilęs gaisras pasiglemžė visą šeimos turtą. Visa šeima liko kaip stovi. Vos sužinoję apie nelaimę, neabejingi žmonės jau siūlo savo pagalbą. 

„Facebook“ paskyroje žinia apie nelaimę pasidalinęs Kunigiškių bendruomenės pirmininkas Mindaugas Lukošaitis rašo: „Šiąnakt skaudi nelaimė ištiko mūsų bendruomenės Rimkų šeimą, gyvenančią Girgždų kaime. Reikalinga visokeriopa pagalba, nes žmonės liko be nieko. Reikia rūbų: mergytėm 75–89 cm, batukai 23dydis, 120cm, batukai 31 dydis, moteriškų xs, s dydis, batai 38, 39, vyriškų m dydis, batai 42, 43.
Norintys paremti šeimą finansiškai susisiekite su bendruomenės pirmininku Mindaugu Lukošaičiu tel. 8 650 62 118. Nelikime abejingi!!“

Ugniagesiai pranešė, kad šiąnakt buvo gautas pranešimas, kad Gaurės sen., Girgždų k. dega namas. „Atvykus namas degė atvira liepsna. 3.32 val. darbą pradėjo KOAA gr. Gyvenamasis namas medinis, 6x10 m, 1 a., apkaltas lentelėmis, stogas dvišlaitis, dengtas skarda. Gaisro metu apgadintas šalia stovėjęs lengvasis automobilis „Audi A6“, pagamintas 2005 m. Apsilydė kairės pusės galinis ir priekinis žibintai, bamperis, veidrodėlis, nuo karščio išdužo priekinis stiklas. Iki atvykstant PGP iš namo patys išėjo 3 suaugusieji ir 3 vaikai. Gaisro metu išdegė pastato vidus, sudegė namų apyvokos daiktai, apdegė rąstinė išorė, liko pastato karkasas“.

„Tauragės žinių“ pakalbintas M. Lukošaitis kaip buvo nuvykęs pas nelaimės ištiktą šeimą, apsistojusią pas artimuosius Tauragėje. Pasak jo, po 3 val. nakties atsibudusi namo šeimininkė Aleksandra Rimkienė pajuto, kad viskas traška viršuj, puolė susirinkti drabužių, bet atidarė į koridorių duris, o ten – ugnis. Ji jau buvo visus pažadinusi: sūnų Svajūną, jo žmoną ir jųdviejų šešerių ir metų ir dviejų mėnesių dukreles ir 17-metį kito sūnaus vaiką. Vos spėjo visi per langą iššokinėti, ir užgriuvo lubos. Žmonės liko kaip stovi. Svajūnas net nespėjo pasiimti automobilio raktelių, todėl negalėjo jo patraukti. 

M. Lukošaitis mano, kad gaisras kilo nuo kamino, nes ugnis ėmė plisti nuo antrojo aukšto. Ugnis išplito labai greitai, tad ugniagesiai nieko nebeišgelbėjo.

Pasak jo, dabar šeima ištikta šoko, jiems sunku atsigauti po patirtų išgyvenimų.

Vis dėlto, pasak M. Lukošaičio, džiugu, kad žmonės labai jautriai reaguoja, siūlo pagalbą. Vienas kaimo gyventojas, kaip tik pardavinėjantis butą, siūlė eiti į jį ir gyventi.

– Manau, kad ir savivaldybė padės, ir seniūnija, ir mes, bendruomenė, kažkiek pinigėlių surinksim, be pagalbos tikrai neliks, – teigė M. Lukošaitis. – O kol kas žmonės sakė, kad galiu paviešinti adresą, kur jie apsistoję, – Ateities takas 16–3, bet kad neprivežtų net visko tiek, kad nebebus kur dėti, gal geriau skambinti man.

Tauragėje – nauja laisvalaikio praleidimo galimybė ir mažam ir dideliam, draugų kompanijai ar šeimai: Gedimino gatvėje nuo metų pradžios veikia kompiuterinių žaidimų kambarys, kuriame kiekvienas, atsisėdęs patogioje kėdėje, galės pasinerti į virtualią realybę, žaisti individualų ar porinį žaidimą ar netgi atšvęsti gimtadienį. Investavęs užsienyje uždirbtus pinigus, jį atidarė į gimtinę grįžęs vaikinas.

90 metų. Tokią garbingą sukaktį praėjusią savaitę paminėjo tauragiškis Juozas Auryla. Skaičius išties solidus, o ir kiek visko per tiek metų būta! Darbų, vargų, išgyvenimų, žinoma, ir džiaugsmo. Sveikata vyras nesiskundžia ir dabar, jau 30 metų dainuoja chore, iki šiol vairuoja automobilį ir sako, kad geriausias jo gyvenimo laikas – dabar.

 

Šią savaitę Lietuva 28-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Atmintinai dienai įprasminti visą šią savaitę vyksta įvairūs renginiai, jie suintensyvės savaitgalį. Sausio 11-ąją vyksiančios Atminties akcijos mūsų tautos didvyriams pagerbti metu skambės bažnyčių varpai ir mokyklų skambučiai, 1 minutei bus sustabdytas eismas. Atminties akciją vainikuos patriotinės dainos Pilies aikštėje. Šventiniai Laisvės gynėjų dienos renginiai, organizuojami visame rajone, suburs tauragiškius pagerbti žuvusiųjų atminimą ir pasidžiaugti nepalaužiama tautos stiprybe.

Kandidatas į merus Dovydas Kaminskas bei jo vedamas Liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius trečiadienį surinko VRK nustatytą parašų kiekį, leidžiantį dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose. Būtiną skaičių – 300 rėmėjų parašų reikia pristatyti iki sausio 17 dienos.

Į redakciją kreipėsi penkių vaikų mama Ona, gyvenanti iš savivaldybės nuomojamame socialiniame būste Tauragės dvare. Moteris skundėsi, jog nuo lapkričio mėnesio būste neveikia centrinis šildymas. Ji ir mažamečiai vaikai gyvena priplėkusiose, pelėsio apimtose patalpose, kuriose žiemos metu šildosi tik elektriniais oro šildytuvais. „Tauragės žinių“ žurnalistė aiškinosi, dėl ko susidarė ir kada bus išspręsta situacija, apsunkinusi daugiavaikės šeimos buitį.