2019 Birželio 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Advokatų vaidmuo skyrybose

  • Įkelta: 2019-03-13

Šiandien sutuoktinių skyrybos jau nebėra jokia retenybė, kaip ir nesutarimai ir nesugebėjimas priimti bendro sprendimo prieš ir po išsiskyrimo. Dažniausiai, sprendžiant įvairius turto, būsto bei vaikų likimo klausimus, neapsieinama be specialistų pagalbos: teisėjo, advokato, psichoterapeuto. Dažniausias skyrybų proceso dalyvis yra advokatas, kuris remiantis įstatymais padeda išspręsti šeimos turto klausimus ir jo dalybas.

Teikiamos paslaugos

Kada kalbame apie santuokos nutraukimą ir apie vyksiančius procesus skyrybų metu, be teisinių žinių išmanymo tiesiog neapsieisi. Dviem asmenims nusprendus išsiskirti, santuokos nutraukimas tik sąrašo viršuje esantis vienas punktas, tačiau po jo seka visa eilė kitų teisinių klausimų, kuriais ir konsultuoja bei juos sprendžia advokatas. Tiesa, skyrybų procesas nėra paprastas net ir tada, kai abi pusės abiejų sutarimu priima sprendimą, o ką jau klabėti kai skyrybų reikalauja tik viena iš pusių.

Advokatas konsultuoja teisės klausimais bei teikia paslaugas dėl santuokos nutraukimo, santuokos metu įgyto turto padalijimo, vaikų gyvenamosios vietos klausimų sprendimo, jų išlaikymo, bendravimo ir kitų iškylančių klausimų dėl šeimos teisinių santykių.

Taigi susitikus su advokatu, pirmiausia aptariamas visas skyrybų procesas, lūkesčiai ir pageidavimai. Tolimesnėje eigoje, advokatas rūpinasi reikalingų dokumentų teisingu rengimu, vėliau tarpininkauja su kitu sutuoktiniu bei atstovauja teismuose.

Kaip žinia, nepaisant visų priežasčių ir aplinkybių, santuokos nutraukimas vyksta teismo tvarka. Viena pagrindinių priežasčių yra ta, kad skyrybos sukelia padarinius ne tik abiem priėmusioms sprendimą pusėms, bet ir kitiems asmenims (vaikams, bankams, kreditoriams ir pan.). Dėl šios priežasties be teismo priežiūros neapsieinama.

Privalu žinoti, kad teisnius padarinius sukelia tik pagal įstatymą įteisintos skyrybos. Priešingu atveju, skyrybų neįforminus teismo tvarka, teisiniai padariniai nesukeliami.

Svarbu žinios ir kompetencija

Skyrybų procesas yra vienas iš sunkiausių ir labiausiai sukrečiančių momentų žmogaus gyvenime. Tad nešališkas asmuo, tokiuose reikaluose yra tiesiog būtinybė. Advokatas tokiais atvejais išlaikydamas darbo etiką ir pasitelkdamas sukauptą patirtį bei žinias, siekia vesti derybas su antrąja puse, kadangi pasiekus susitarimą likusi skyrybų eiga nebūtų tokia sudėtinga. Advokatai siekia skyrybų procesą padaryti kuo paprastesnį, greitesnį bei pigesnį.

Kvalifikuoti specialistai remdamiesi savo patirtimi, naudoja strategijas, kurioms pasitvirtinus sklandžiai sprendžiami finansiniai klausimai, taip sumažinamas emocinis spaudimas.

Tokiais atvejais, kuomet bendro susitarimo pasiekti neįmanoma, teisės profesionalai imasi visų įmanomų teisinių priemonių, pasiekti savo klientui kuo palankesnę baigtį.

Kada skiriamasi dėl kito sutuoktinio kaltės, skyrybų procesas pats brangiausias, tačiau profesionalus specialistas pats reikalingiausias. Tik su puikiomis kompetencijomis pasižyminčio advokato pagalba, galėsite pasiekti savo tikslus bei lengviau išgyvensite visą procesą.

Visai nesvarbu, sprendimas nutraukti santuoką priimtas abipusiu susitarimu ar ne, dėl teisinių žinių stokos ir nesikonsultuojant su specialistu, gali kilti dar daugiau nesutarimų ir konfliktų.

Užs. Nr. 23

 

 

 


 

Po dviejų nesėkmingų bandymų trečiuoju konkursu Tauragės rajono savivaldybei pavyko rasti tinkamus elektrobusų tiekėjus. Skelbiama, kad jau kovo 18 dieną šalys pasirašys sutartį su dviem kompanijomis, kurios įsipareigos transporto priemones pagaminti ne ilgiau nei per 13 mėnesių. Jei šis planas išsipildys – Tauragė taps pirmuoju miestu Lietuvoje, kuriame keleivius vežios elektra varomi autobusai. 

Apie 10 valandą Dariaus ir Girėno ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje į eismo įvykį pateko trys automobiliai. Kas kaltas dėl apgadintų transporto priemonių, aiškinasi policija.

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?