Dviejų greičių regionas
Įkelta:
2019-03-14
Nuotrauka
,
Nuotrauka
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Viena mažiausių pagal plotą ir mažiausia pagal gyventojų skaičių Tauragės apskritis į nacionalinės žiniasklaidos akiratį vis dar dažniau patenka dėl politinių intrigų ar kriminalų nei dėl pozityvių naujienų. Kitais kartais ji prisimenama lyginant apskričių bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, bet ir čia pasidžiaugti nelabai yra kuo – jos rodiklis pats mažiausias. Tačiau esama ir pragiedrulių. Pastaraisiais metais apskrities centras – Tauragė – pradėjo sulaukti dar nelabai gausių, bet užtikrintų pagyrų iš svarbių šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Vilniaus politikos analizės instituto sudarytame Savivaldybių gerovės indekse Tauragės rajono savivaldybė užima palyginti aukštą 20 vietą. Dar geresnėje vietoje ji atsidūrė Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) savivaldybių indekse. Iš 54 mažųjų savivaldybių Tauragės rajonas dalijasi 9–11 vietas.

Daug pagyrų už pažangą Tauragė sulaukia dėl požiūrio į ekonomiką. Jis buvo įvertintas ir šalies mastu – 2017 m. agentūra „Versli Lietuva“ Tauragės savivaldybę paskelbė viena iš keturių versliausių savivaldybių.

Net ir minėtas BVP gyventojui rodiklis gali kiek nudžiuginti tauragiškius – Tauragės apskrities pridėtinė vertė, tenkanti vienam gyventojui, nuo 2004 m. augo reikšmingai sparčiau nei Lietuvos vidurkis. „Tai sudaro sąlygas Tauragės apskrities gyventojų gyvenimo lygio atsilikimui nuo Lietuvos vidurkio mažėti. 2004–2016 m. darbo našumas Tauragės apskrityje augo sparčiausiai Lietuvoje. Nemažą vaidmenį tokiai našumo raidai darė Tauragės apskrities ekonomikos transformacija – mažėjo žemės ūkio svarba, augo pramonės ir paslaugų sektoriai“, – pabrėžė Lietuvos banko Makroekonomikos ir prognozavimo skyriaus vyresnysis ekonomistas Darius Imbrasas.

Vienas didžiausių rajono išskirtinumų – efektyvus valdymas. Čia 2017 m. biudžeto skola buvo mažesnė nei vidutinė (22,3 proc., palyginti su 32 proc. šalies vidurkiu), o savivaldybės administracijai išlaikyti buvo skirta palyginti nedidelė dalis nuo patvirtinto biudžeto – 6,4 proc. (šalies vidurkis – 8,1 proc.). „Nauji savivaldybės vadovai atėjo iš verslo, todėl į savivaldą atnešė kitokį požiūrį. Sprendimai buvo priimami pritaikant verslo vadybos patirtį. Atsirado naujas požiūris į investicijų pritraukimą, smulkiojo verslo skatinimas“, – taip pokyčius Tauragės savivaldybėje aiškina mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Apskritis yra viena iš penkių, neturinčių laisvosios ekonominės zonos (LEZ), tad sunkiau pritraukti didelių užsienio investuotojų. Tačiau Tauragėje įkurtas privatus industrinis parkas (TIP) stengiasi atlikti šią funkciją ir jau turi daugiau investuotojų nei kai kurios šalies LEZ. Jame esančios įmonės sukūrė apie tūkstantį darbo vietų ir sumoka apie milijoną eurų mokesčių į savivaldybės biudžetą.

TIP verslo plėtros direktorius Darius Stankus pabrėžė, kad investuotojų atėjimą lemia požiūris: „Svarbu greitas sprendimų priėmimas, dėmesys investuotojui. Visa tai apima įvairaus lygio investicijas. Smulkiajam ir vidutiniam verslui egzistuoja kompensavimo tvarka, parama tiek įmonei steigti, tiek plėtoti. Kai kurioms veikloms, kurios nėra labai populiarios, sumažinta verslo liudijimų kaina.“

Pramonės gamintojams privilioti tvarkyta ir kita infrastruktūra: lietaus nuotekų sistemos, investuota į šaligatvių paruošimą, gatves, aikšteles. Savivaldybei padedant, į Tauragę 2016 m. pabaigoje buvo atvesta dujų atšaka. Taip ji tapo 42-ąja dujotifikuota Lietuvos savivaldybe. Naudos turi ne tik pramonė – prie tinklo gali prisijungti ir gyventojai.

Be abejonės, prie miesto atnaujinimo prisidėjo ir ES fondai. Savivaldybės skaičiavimais, 2007–2020 m. Tauragės rajonas iš ES bus gavęs iš viso apie 85 mln. eurų.

Stambūs maitina smulkius

Tauragė sovietmečiu buvo pramonės miestas. Čia veikė statybinių medžiagų gamybinis susivienijimas, grūdų produktų, vaisių ir daržovių perdirbimo, mėsos kombinatai, skaičiavimo mašinų elementų gamykla. Nors šiandien pramonės paveikslas pasikeitęs, patirtis niekur nedingo ir gamyba vis dar išlieka prioritetine sritimi. Didesnės pramonės produkcija dažniausiai orientuota į eksportą Vakarų kryptimi.

Devynios Tauragės apskrities įmonės patenka tarp 1000 didžiausių Lietuvos bendrovių. Pačiame Tauragės rajone jų veikia šešios. Tai vėjo jėgainių korpusus gaminantis „Tauraplastas“ (19 mln. eurų apyvarta 2017 m.), pramoninių žvejybos tinklų įmonė „Egersund Net“ (14,7 mln. eurų), grindlenčių gamintoja „F. B. Production“ (13,4 mln. eurų), „Vilkyškių pieninei“ priklausanti pieno perdirbimo įmonė „Modest“ (13 mln. eurų) ir cheminių apsaugos priemonių gamyba užsiimantis „Ansell Protective Solutions“ (9,153 mln. eurų). Sąrašą užbaigia žemės ūkio kooperatyvas „Dobilo lapas“, 2017 m. gavęs 7,8 mln. eurų pajamų.

Nors ir pasižymi mažesne apyvarta, vienos didžiausių darbdavių yra kepyklą valdanti įmonė „Molupis ir KO“, automobilių prekyba užsiimanti GBY ir baldų gamintoja „Kristensen& Kristensen“.

Lietuvos banko duomenimis, iš 1103 Tauragės rajone veikiančių įmonių 63 proc. turi iki keturių darbuotojų. Dar 17,5 proc. dirba nuo 5 iki 9 žmonių.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė sakė, kad regiono plėtrai svarbus tiek stambusis, tiek smulkusis verslas: „Tauragėje yra gilios šeimos ir smulkiojo verslo tradicijos. Nors tiesioginės užsienio investicijos ir nedidėja, kaip norėtųsi, aktyviai investuoja vietos smulkusis, paslaugų verslas. Aišku, jis kuriasi ten, kur yra pramonės investicijos.“

Savivaldybių verslai neturėtų augti chaotiškai, todėl visi šalies rajonai pastaraisiais metais stengiasi atsirinkti savo specializaciją. Be tradicinių savo stiprybių, Tauragė norėtų plėtoti išmaniąją gamybą ir pritraukti greentech – žaliąsias technologijas gaminančią arba šią sritį aptarnaujančią pramonę.

Šia veikla jau užsiima vėjo jėgainių detalių gamintojas „Tauraplastas“, be to, čia įsikūręs ir startuolis iš Italijos, siekiantis gaminti buitines vėjo jėgaines. Viliamasi, kad ateityje tai gali tapti pagrindu klasteriui įkurti.

Strategija nėra atsitiktinė. Rajonas yra paskelbęs tikslą tapti žaliausia šalies savivaldybe. Apskrityje veikia ir didžiausias vėjo jėgainių parkas Baltijos šalyse, o Tauragės rajone vėjo jėgainių galia jau siekia 52,54 MW. Pasak savivaldybės atstovų, 98 proc. šilumos energijos Tauragėje pagaminama iš biomasės. Į šį paveikslą įsipaišys ir nauji elektriniai autobusai – savivaldybė neseniai gavo 680 tūkst. eurų ES paramą trims tokioms transporto priemonėms įsigyti.

Nuotrauka

ES pinigai ir fontanai

2018 m. paskelbtas savivaldybių atvirumo ES investicijoms indeksas, sudarytas bendrovei „Spinter tyrimai“ apklausus daugiau nei 4,5 tūkst. respondentų iš visų 60 šalies savivaldybių. Jame pabrėžiama, kad, gyventojų nuomone, ES investicijoms atviriausia būtent Tauragės rajono savivaldybė.

Apklausos duomenimis, 55 proc. tauragiškių gana gerai informuoti apie ES investicijų projektus, 66 proc. naudojasi šių projektų rezultatais, 72 proc. mato šių investicijų naudą gyvenimo kokybei.

ES iš tiesų padėjo Tauragei pakilti. Skaičiuojama, kad 2007–2013 m. finansavimo etapu Tauragės rajonas gavo apie 50 mln. eurų, o 2014–2020 m. turėtų gauti dar apie 35 mln. eurų.

Tiek iš šių, tiek iš savivaldybės lėšų mieste įgyvendinti viešieji projektai. Nors po krizės po kadenciją valdė dvi skirtingos valdžios, 40 tūkst. gyventojų turintis rajonas buvo nuosekliai atnaujinamas. Per pastarąjį dešimtmetį remontuotos pagrindinės gatvės, miesto centre esanti Tauragės pilis ir joje įsikūręs muziejus, stadionas, daug kitų viešųjų pastatų. Verslo iniciatyva atsirado ir naujų pramogų, tokių kaip kartodromas ar vandenlenčių parkas.

Didžiausios artimiausios ateities naujienos – kino teatras ir daugiafunkcė sporto arena. Tiesa, dėl jos finansavimo kyla klausimų, nes laikas prašyti ES paramos sporto infrastruktūrai jau praėjo. „Dabar projektuojame ir tikimės palaikymo. Manome, kad areną galima įrengti už 5–6 mln. eurų. Savivaldybė planuoja prisidėti milijonu, o paskui ketiname bandyti ieškoti valstybės pagalbos, nes patiems toks projektas būtų per didelis“, – sakė D. Kaminskas.

Lietuvos regionuose jau tampa tarsi įprasta pasistatyti po baseiną, todėl ir Tauragėje kyla 2,1 mln. eurų kainavęs objektas. Jis turėtų duris atverti kovo mėnesį.

Tiesa, ne visi nauji Tauragės pirkiniai itin praktiški – skelbiama, kad miestas rengiasi įsigyti 175 tūkst. eurų kainuosiantį išmanųjį šviečiantį ir grojantį fontaną.

Kur jūs, tauragiškiai?

Tauragė yra toliau nuo pagrindinių magistralių ir jos geografinė vieta investicijoms gali atrodyti gana nepalanki. Pranašumas, kad ji yra šalia Rusijos sienos, jau išnykęs dėl politinių priežasčių, nors juo buvo aktyviai naudojamasi anksčiau. Artimiausi oro uostai – daugiau nei už 100 kilometrų.

Vis dėlto negalima sakyti, kad į rajoną vilioti investuotojų nesiseka. D. Stankus atskleidžia, kad esami ir nauji TIP investuotojai domisi plėtros galimybėmis. Vietos žiniasklaidai šių metų pavasarį jis prasitarė, jog dar keturios bendrovės planuoja įsikurti rajone ir joms gali reikėti 500–600 naujų darbuotojų.

Nors tai ir gera žinia gyventojams, darbo jėgos problema išlieka aktuali. Tauragėje potencialių darbuotojų dar tikrai yra. Pernai gruodį nedarbas siekė 9,8 proc., be to, galima naudotis ir aplinkinių Jurbarko, Pagėgių, Šilalės rajonų darbo jėga. Atstumai nuo Tauragės iki šių rajonų centrų yra apie 30–40 kilometrų.

Tačiau demografinė situacija išlieka niūroka – gyventojų mažėja ir jie sensta. Vis dar nepavyksta suvaldyti emigracijos. Per penkerius metus Tauragės rajono tarptautinė migracija išliko neigiama, nors per 2018 m. sumažėjo perpus. Gausiau nei į užsienį tauragiškiai migruoja į kitas Lietuvos vietas. 2017 m. dėl to rajonas neteko 800 gyventojų.

Tauragės atstovai tikisi dalį jų susigrąžinti. Vykdomos įvairios iniciatyvos, mezgami ryšiai su užsienyje ir didmiesčiuose gyvenančiais buvusiais tauragiškiais. Kartais nusišypso sėkmė. „Iš tūkstančio darbuotojų, kurie dabar dirba industriniame parke, 150 yra grįžę iš emigracijos. Jaučiame signalus, kad dalis žmonių iš Skandinavijos ir Anglijos vis labiau tuo domisi. Sakyčiau, kad grįžtančių tauragiškių yra daugiau, nei dirbti atvykstančių užsieniečių“, – sakė D. Stankus.

G. Stulginskienė pabrėžė, kad tiek plėtros, tiek priklausomybės nuo darbo jėgos mažinimo strategijų yra įvairių. „Darbuotojų trūkumas jaučiamas, bet kas moka orų atlyginimą, tas randa. Didesnis trūkumas specializuotų darbuotojų, bet tai gal daugiau visos Lietuvos problema. Tačiau plėtra nevyksta vien matuojant darbuotojų skaičiumi – pavyzdžiui, TIP vienas cechas jau investavo į robotizacijos sprendimus“, – teigė ji.

Vis dėlto atrodo, kad regiono verslininkai kiek mažiau optimistiški. Tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ 2017 m. gruodį atliktoje apklausoje daugiau nei pusė dalyvavusių Tauragės apskrities verslininkų emigraciją įvardijo kaip didžiausią grėsmę. Apskrities verslininkai dažniau nei kitų apskričių įmonių vadovai pabrėžė ir darbuotojų trūkumo problemą (67 proc. respondentų).

Žiūrėti plačiau

Optimistinių gaidų Tauragės rajone girdima kur kas daugiau nei apskrityje, tačiau, norint gyventi geriau, reikės labiau pasitempti visoms jos savivaldybėms.

Apskričiai šiandien tenka mažiausiai tiesioginių užsienio investicijų (TUI) Lietuvoje – 302 eurai gyventojui. Jų pasiskirstymas nėra proporcingas. 96 proc. TUI sutelkta būtent Tauragėje, ir jos siekia 711 eurų gyventojui. Pagėgių gyventojui tenka 8 eurai, o Šilalės savivaldybės – vos 2 eurai TUI.

Tačiau ir pati Tauragės savivaldybė gerai atrodo tik savo kieme. „Tauragės TUI augimas nėra didelis, bet vis dėlto tai yra augimas, nes ne visos savivaldybės sugeba auginti investicijas. Investicijų yra, tik, palyginti su Lietuvos vidurkiu ir mažųjų savivaldybių vidurkiu, mažiau nei vidutiniškai“, – teigė LLRI analitikas, Savivaldybių indekso sudarytojas Martynas Tininis.

Pašnekovas pabrėžė, kad nereikėtų dairytis į aplinkines savivaldybes. Palyginti su labiau nuo didmiesčių nutolusiomis savivaldybėmis, Tauragės atvejis neatrodo toks išskirtinis. Pavyzdžiui, Švenčionių rajone vienam gyventojui tenka 2724 eurai TUI, o Utenoje – beveik 3900 eurų.

Kitas ekspertų pasiūlymas Tauragės apskričiai – atsiplėšti nuo žagrės. „Tauragės apskritis tebėra viena labiausiai nuo žemės ūkio sektoriaus priklausančių apskričių. Šiame sektoriuje sukuriama 11 proc. apskrities pridėtinės vertės, o jame dirbantys asmenys sudaro vos ne trečdalį visų užimtųjų. Tai nepalanku, nes žemės ūkio sektoriaus darbo našumas yra apie tris kartus mažesnis nei pramonės, statybos ar paslaugų sektoriaus“, – pabrėžė D. Imbrasas.

Atviresnis kitų savivaldybių požiūris į verslą galėtų apskričiai padėti bent kiek pakilti, nes biurokratiniai užkardai išsiskiria net ir Lietuvos kontekste. Štai banko „Citadele“ skelbiamame verslo kliūčių žemėlapyje 2017 m. prasčiausiai įvertintos buvo likusios trys apskrities savivaldybės. Visų jų verslo laisvės indeksas nesiekė 70 proc. Tiesa, čia matyti ir prošvaisčių – pernai atnaujintame 2018 m. indekse Jurbarko ir Šilutės savivaldybės sugebėjo padidinti savo įvertinimą ir perlipti šią ribą. Vis dėlto Pagėgiai lieka daugiausia kliūčių verslui turinčia savivaldybe šalyje.

Mero patarėjas D. Kaminskas teigė, kad kiti regiono merai mato šias problemas. Deramasi dėl planų, kurie galėtų padėti glaudžiau bendradarbiauti: „Galvojame apie antro lygio savivaldą, kai keturios savivaldybės turėtų vieną integruotą autobusų parką. Reikėtų bendradarbiauti ir kitose srityse, pavyzdžiui, savęs pristatymo – pristatinėti ne tik savivaldybę, bet ir visą apskritį, regioną. Juk konkuruojame ne tik su Kaunu ar Klaipėda, bet ir globaliai, su visu pasauliu.“

* Kiek savivaldybių administracijose dirbančių asmenų yra susiję giminystės ryšiais.

Šaltiniai: STT, BETA, Statistikos departamentas

Nuotrauka
tesimas
www.karjerastau.lt nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Teisininko profesija itin populiari, šią studijų kryptį kelintus kelerius metus iš eilės absolventai renkasi noriai. Kaip vyksta darbas teisme ir kaip tampama teisėju Tauragės Mažvydo progimnazijos aštuntokai balandžio 9 d. sužinojo lankydamiesi Tauragės  miesto apylinkės teisme.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2024-04-16
Artėjant Respublikos Prezidento rinkimams, Referendumui dėl pilietybės išsaugojimo, rinkimams į Europos Parlamentą bei Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijuoja pilietinę akciją „Aš Balsuosiu" ir kviečia rinkėjus įsitraukti ir parodyti apsisprendimą dalyvauti artėjančiuose rinkimuose.
Nuotrauka
caritas
Renaldas Malychas nuotraukos
Įkelta:
2024-04-15
Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ Tauragėje veikia jau pusantrų metų. Net iki trijų darbuotojų išaugęs skyrius kartu su vietinių savanorių pagalba nuveikia didelius ir svarbius darbus – maistu remia beveik 3 tūkst. nepasiturinčių Tauragės rajono gyventojų, per mėnesį vien iš prekybos centrų nuo išmetimo išgelbėja virš 5 tonų gero maisto, o socialinėje valgykloje karštą valgį iš „Maisto banko“ komandos rankų gauna daugiau nei 100 skurdžiausiai gyvenančių tauragiškių. 
Nuotrauka
paeliai
Įkelta:
2024-04-15
Nuo šiandien, balandžio 15 d., ūkininkai gali elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas, kurias patvirtinti bus galima iškart, kai tik bus gautas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano keitimų.
Nuotrauka
Miskasodis
Įkelta:
2024-04-15
Valstybinių miškų urėdija, Aplinkos ministerija ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kviečia į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“ – kelių dešimčių metų tradicija tapusią medžių sodinimo šventę, suburiančią visus – suaugusius, vaikus, bendruomenes, įmones ir organizacijas. Šiais metais miškasodis kviečia švęsti Lietuvos dainų šventės šimtmetį ir pasodinti medžius 100-e Lietuvos girių
Nuotrauka
Tarp egz
Įkelta:
2024-04-12
Šių metų tarpinių patikrinimų sesija bus laikoma pilotine, vienuoliktokų šiemet pasiekti rezultatai bus neprivalomi ir tik jų pačių pageidavimu galės būti įskaityti į galutinį valstybinio brandos egzamino vertinimą. Likusieji trys tarpiniai vyks – į juos galės ateiti norintieji mokiniai. Apie tai šiandien pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.
Nuotrauka
Defibliristorius
Įkelta:
2024-04-11
Siekiant užtikrinti, kad kritinių sveikatos sutrikimų atvejais kaip galima greičiau ir kokybiškiau būtų suteikiama pirmoji medicinos pagalba, Tauragės rajono savivaldybė įsigijo 16 automatinių defibriliatorių, kurie įrengti ugdymo įstaigose.
Nuotrauka
Namai
Tauragės rajono savivaldybės nuotraukos
Įkelta:
2024-04-11
Vakar atidaryti bendruomeniniai vaikų globos namai, esantys Veterinarijos g. 10. Čia vaikams sukurta gyvenimui šeimoje artima aplinka – jie turi savo kambarius, kuriuose gyvena po du vaikus. Artimesniam bendravimui naujųjų namų gyventojai gali susirinkti į svetainę kurioje yra televizorius, minkštasuoliai, laisvalaikiui skirti žaidimai.
Nuotrauka
smurtas
Tauragės apskrities policijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-10
Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandžio mėnesį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į seksualinio pobūdžio nusikaltimus ir kviečiama nebijoti kreiptis pagalbos. 77 proc. Lietuvos gyventojų yra patyrę seksualinį priekabiavimą. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo 2023 m. atliktas tyrimas.* Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-09
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) balandžio 9 d. priėmė sprendimus registruoti likusius 5 kandidatus dalyvauti gegužę vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose. Antradienį sprendimai priimti dėl Giedrimo Jeglinsko, Andriaus Mazuronio, Eduardo Vaitkaus, Igno Vėgėlės ir Remigijaus Žemaitaičio. Jie visi įregistruoti kandidatais šiuose rinkimuose.
Nuotrauka
pratybos
Įkelta:
2024-04-09
Balandžio 11–12 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų bataliono (toliau – LDKK PB) padaliniai vykdys orientacinį žygį Tauragės ir Jurbarko savivaldybėms priklausančiose teritorijose.
Nuotrauka
dega
Įkelta:
2024-04-05
Įsivyraujant sausiems ir šiltiems orams, daugėja iškvietimų į gaisrus atvirose teritorijose, kuriose dega sausa pernykštė žolė, miško paklotė.  Siekiant sumažinti jų kiekį, buvo vykdoma gaisrų prevencijos akcija „Nedegink žolės“.
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2024-04-05
Balandžio 4 d. vyko respublikinis seminaras “Atnaujinto ugdymo turinio praktiniai aspektai, patirtys ir sėkmės“. Susitikimo pradžioje visus pasveikino centro direktorius Rolandas Beišys, pakvietė pedagogus atsakingai pažvelgti į aktualias temas ir pasisemti kuo daugiau žinių bei praktinės patirties dirbant su mokiniais.
Nuotrauka
nzt
Įkelta:
2024-04-02
Siekdama padidinti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) paslaugų prieinamumą, nuo 2024 m. balandžio 2 d. NŽT atnaujina asmenų aptarnavimą rajonuose, buvusiose NŽT patalpose. Gyventojai gyvai bus priimami kiekvieną antradienį 46-iuose padaliniuose.
Nuotrauka
siuksles
Įkelta:
2024-04-02
Informuojame, kad 2024 metų balandžio 6, 13, 20; gegužės 4, 11, 18; rugsėjo 7, 14, 21; spalio 5, 12, 19 dienomis, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajono savivaldybės seniūnijose vykdys didžiųjų atliekų (seni baldai, čiužiniai, kilimai, langų rėmai, durys, dviračiai, vežimėliai) buityje susidarančių pavojingų atliekų (t. y., baterijos, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktų, dažų, lakų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užteršta pakuotė, tepalų filtrai, panaudoti tepalai ir kitos naftos produktų atliekos, dienos šviesos lempos ir kitos atliekos, kuriose yra gyvsidabrio) bei elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą apvažiavimo būdu.
Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
2024-03-28
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!