2020 Spalio 24 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mugė: gėrybių daug, pirkėjų – nelabai

  • Įkelta: 2019-03-15

Pilies aikštėje, kiek pavėlavusi, pagaliau šurmuliuoja Kaziuko mugė – linksma, spalvinga šventė. Nors penktadienio rytas gana vėsus, o ir sinoptikai gąsdina lietumi, prekeivių čia sugužėjo iš tiesų daug. Susirinko jie iš visos Lietuvos, kiekvienas su savo grožybėmis ir skanėstais.

Visus užsukančius į aikštę pasitinka gausiai nukrauti prekystaliai. Ant jų gali rasti, ko tik širdis geidžia – nuo rankų darbo papuošalų, medinių ar molinių indų, šaukštų, siuvinių, mezginių, pirštinių, kojinių, šlepečių iki žaislų, kvepalų, muilo ar netgi augalų.

Kambariniais ir lauko augalais, gėlėmis, sukulentais, kaktusais, gėlių kompozicijomis prekiaujanti jauna šeima iš Jurbarko rajono, į mugė atkeliavusi su vaikeliu, pasakojo, kad tai tik trečia jų mugė, verslas dar tik įsibėgėja, o šįkart atsivežė tokius augalus, kurie ne tokie lepūs ir šaltesnių orų nebijo.

Mediniais šaukštais, lėkštėmis, mentelėmis, pagamintomis iš įvairiausios medienos, prekystalį nukrovusi moteris prisipažino... grįžusi į namus. Nors, pasak jos, namų čia nebėra, Tauragė – jos gimtasis miestas, o medį drožinėja ir įvairias grožybes iš jo kuria Kelmėje.

Kita medžio dirbiniais ir iš vytelių pintais krepšiais prekiaujanti moteris pasakojo atkeliavusi iš kito Lietuvos pakraščio – iš Molėtų.

– Antrą nakties kėlėmės... O būsim tik vieną dieną – šiandien, nes šunį vieną namie palikom, – sakė ji.

Nuostabiais rankų darbo papuošalais prekiaujanti Rita iš Kauno prisipažino, kad dalyvavo mugėje mūsų mieste rudenį. Prekiauti Tauragėje jai sekėsi, tad atvyko ir vėl. Išties originalios jos iš odos, metalo, karoliukų sukurtos apyrankės, vėriniai ir sagės traukė ne vienos moters akis.

Moliniais indais ir interjero detalėmis prekiaujantis vyriškis pasakojo atvykęs iš Panevėžio. Rankų darbo natūralių medžiagų skulptūrėlės, angeliukai, indai su ant krašto pasodintais žmogeliukais ar paukščiukais tokie mieli, kad sunku atsispirti jų nepalietus.

Jei nesate nusiteikęs rimtesniems pirkiniams, gal susigundysite paragauti ko nors skanaus. Juo labiau, kad praeiti nuo skanumynus bus išties sunku: dešros, sūdyti lašiniai, rūkyta žuvis, įvairiausių rūšių naminė duona, bandelės, pyragai, saldainiai, chalva, vaistažolių arbatos, prieskoniai, vaisiai taip ir vilioja gardžiais kvapais.

Štai prie įvairiausiais rūkytos mėsos gaminiais nukrautų prekystalio, už kurio stovi iš Raseinių atvykęs vaikinas, nusidriekė visa eilė pirkėjų. Vaikinas negailėdamas siūlo ragauti savo parduodamų dešrų, kumpių, lašinių ir pasakoja savaitgaliais prekiaujantis Rietave, o štai į Tauragę visada atsivežantis visko, tačiau daugiausia – keptų kraujinių vėdarų, esą tauragiškiai juos labai perka. O jie nepigūs: kilogramas – 5 eurai.

Tradiciniu lietuvišku skanėstu – šakočiu prekiaujantis vyrukas, atvykęs iš Užliedžių Kauno rajone, tikina, kas jo šakočiai – „tie tikrieji“, patys skaniausi, gaminami iš natūralios grietinės ir sviesto. Sako, kas paragauja, ypač vyresni žmonės, tvirtina, kad tai jų vaikystės skonis, esą dabar šakočiai visai ne tokie.

Kas be ko, kiekvienas savo prekę giria – čia gi mugė. O įsitikinti, kaip yra iš tiesų – reikia pačiupinėti  ar paragauti. Taigi pirmyn į aikštę – nepatingėkite ir nesibaiminkite sušalti! Kad prekeiviai ir pirkėjai nesužvarbtų, pasirūpino Kultūros centras. Jau visai netrukus scenoje pasirodysiantys muzikantai, dainininkai ir šokėjai kvies pajudėti kartu – scena jau ruošiama. Linksmybės čia netils iki pat vakaro – šokis keis  dainą, vieną kolektyvą –kitas. Koncertuos Mažonų kultūros namų vokalinis ansamblis, Tauragės kultūros centro folkloro kolektyvai „Radasta“, bandonininkų ansamblis ir vokalinė grupė, vokalinis ansamblis „Dar pabūkim“, liaudiškų šokių kolektyvas „Spietlius“, vokalinė grupė, Tarailių pagrindinės mokyklos vaikų dainavimo studija, M. Mažvydo progimnazijos vaikų dainavimo studija, „Šaltinio“ progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas. Dainos ir šokiai  tęsis ir šeštadienį – mugės dalyvius ir lankytojus linksmins Kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ kapela, vaikų šokių studija, dauglaukiškių vokalinis ansamblis „Lakštutė“, vaitimėniškių liaudiška kapela, sartininkiškių kapela „Kamana“, baltrušaitiškių kapela, vokaliniai ansambliai „Miražas“ iš Kunigiškių ir „Traka“ iš Kęsčių, pavieniai atlikėjai – „Tramtatulio“ konkurso laureatai.

Lankytojams duris prieš porą mėnesių atvėrusios Pilies menės – tai ne tik istorija alsuojančios sienos ir baldai. Muziejininkų dėka į Tauragės paveikslą šios erdvės įsiliejo su labai rimta pretenzija tapti traukos centru miestelėnams, miesto svečiams ir inicijuoti kūrybinius procesus ir kultūrinius virsmus. Pilies menėse startuoja kultūrinis projektas „Kultūros muitinė“, kuriam finansavimą skyrė Kultūros taryba, vyksiantis net septynis mėnesius. Projekto renginių idėjinė amplitudė siekia nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų, pateisinsiančių „Kultūros muitinės“ vardą. 

Taurų parke be priežiūros besibastantys ir eibes krečiantys Tauragės dvaro, liaudyje vadinamo „gorodoku“, vaikai – ne naujiena. Paskutinis kantrybės lašas parko šeimininkams buvo, kai mažamečiai vidury baltos dienos nudžiovė kasos aparatą. Įžūliai besielgiantys paaugliai nuotykių parkui pridaro nemažai nuostolių. Kas gali juos sutramdyti – atsakymo nėra, institucijos į šią problemą žiūri formaliai. „Tauragės žinių“ žurnalistams pavyko išsiaiškinti, jog mažieji chuliganai lanko Taurų dienos centrą. Pasak jo vadovės, bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkės Lijanos Jurevičienės, dienos centro darbuotojų rankos surištos – nors šeimoms teikiama visokeriopa pagalba, vaikai gali išeiti kada nori, o ką jie veikia už centro ribų, sukontroliuoti nebe jų valioje.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

Antroje savaitės pusėje didesnių pasikeitimų nebus: dažnai varvės dangus, pūs gūsingas vėjas. Malonių permainų sulauksime sekmadienį, kuomet termometrų stulpeliai fiksuos pavasarišką šilumą.

Dviejų greičių regionas
  • Įkelta: 2019-03-14

Viena mažiausių pagal plotą ir mažiausia pagal gyventojų skaičių Tauragės apskritis į nacionalinės žiniasklaidos akiratį vis dar dažniau patenka dėl politinių intrigų ar kriminalų nei dėl pozityvių naujienų. Kitais kartais ji prisimenama lyginant apskričių bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, bet ir čia pasidžiaugti nelabai yra kuo – jos rodiklis pats mažiausias. Tačiau esama ir pragiedrulių. Pastaraisiais metais apskrities centras – Tauragė – pradėjo sulaukti dar nelabai gausių, bet užtikrintų pagyrų iš svarbių šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Šiandien sutuoktinių skyrybos jau nebėra jokia retenybė, kaip ir nesutarimai ir nesugebėjimas priimti bendro sprendimo prieš ir po išsiskyrimo. Dažniausiai, sprendžiant įvairius turto, būsto bei vaikų likimo klausimus, neapsieinama be specialistų pagalbos: teisėjo, advokato, psichoterapeuto. Dažniausias skyrybų proceso dalyvis yra advokatas, kuris remiantis įstatymais padeda išspręsti šeimos turto klausimus ir jo dalybas.

Trečiadienį visoje Lietuvoje prasidėjo išankstinis savivaldybių merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragės rajono apygardoje dėl šio posto varžosi Liberalų sąjūdžio atstovas Dovydas Kaminskas ir socialdemokratas Darius Petrošius.

Po dviejų nesėkmingų bandymų trečiuoju konkursu Tauragės rajono savivaldybei pavyko rasti tinkamus elektrobusų tiekėjus. Skelbiama, kad jau kovo 18 dieną šalys pasirašys sutartį su dviem kompanijomis, kurios įsipareigos transporto priemones pagaminti ne ilgiau nei per 13 mėnesių. Jei šis planas išsipildys – Tauragė taps pirmuoju miestu Lietuvoje, kuriame keleivius vežios elektra varomi autobusai. 

Apie 10 valandą Dariaus ir Girėno ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje į eismo įvykį pateko trys automobiliai. Kas kaltas dėl apgadintų transporto priemonių, aiškinasi policija.

Šią savaitę vyraus permainingi orai. Pirmomis savaitės dienomis orai bus vėsesni, sugrįš žiemiški akcentai: šaltis, sniegas. Antroje savaitės pusėje temperatūra palaipsniui kils, stiprės vėjas, tačiau bus šlapia.

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?

Šiųmečiai Tauragės rajono savivaldybių tarybų rinkimai iš politinės arenos eliminavo 2 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus. Ši partija Tauragėje negavo nė vieno mandato. Po paaiškėjusių rezultatų „tvarkiečiai“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl balsų perskaičiavimo, paaiškėjo, jog iki mandato šiai politinei jėgai trūko vos keleto balsų. 

Remdamasi Lietuvoje neseniai atlikto tyrimo duomenimis, gyd. Dalia Vaitkevičiūtė tvirtina, kad devyniems iš dešimties lietuvių trūksta organizmui itin svarbios maistinės medžiagos vitamino D. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl tai gali tapti problema.

Studentai kviečia tauragiškius Kovo 11-ąją švęsti sekant Nepriklausomybės pėdsakais. Organizuojamos visoje šalyje populiarios orientacinės varžybos, kuriose susibūrusios komandos, sekdamos užuominomis, pažins istorijos labirintus.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje 24 tauragiškiai rašė Nacionalinį diktantą. Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas sukurtas būtent kovo 8-osios progai, šįkart jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. 
 

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?

Prasidėjus pavasariui, „Tele2“ paruošė viliojančių pasiūlymų populiariesiems „Samsung“ ir „iPhone“ telefonams įsigyti. Nuolaidos siekia net iki 45 proc., o jomis pasinaudoti galima visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išplėtė šių metų pradžioje atliktų interneto spartos matavimų teritoriją – ji buvo papildyta šalies rytuose esančiais keliais ir miestais. Paaiškėjo, kad ir šioje Lietuvos dalyje sparčiausiu internetu naudojasi „Tele2“ klientai.

Šiandien neeilinio Tarybos posėdžio metu patvirtintos dviejų Tauragės švietimo įstaigų vadovės. Nuo šiandien „Versmės“ gimnazijai oficialiai vadovaus Dalia Pukelienė, o vaikų lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“ – Viktorija Paulauskienė.

Multifunkcinio sporto centro-arenos statybų idėją prieš pat rinkimus politikai mėto tarsi karštą bulvę. Planai Tauragėje pastatyti didžiausią sporto ir kultūros centrą regione užfiksuoti bent kelių partijų programose, taigi ne nuostabu, kad tai tapo karščiausiu diskusijų objektu politiniuose debatuose. Rinkėjams areną žadėjo liberalai ir konservatoriai, tuo tarpu jų oponentai – vieni atsargiau, kiti tiesmukai, laikosi priešingos nuomonės. Esą toks objektas mieste nėra prioritetinis, nes neaišku, iš kieno kišenės jis būtų statomas. Preliminariai arenos statybos galėtų atsieiti apie 6 milijonus eurų. 

Kaip ir kasmet lietuvių kalbos mylėtojai kviečiami vieningai rašyti nacionalinį diktantą. Tai puiki proga ne tik pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, bet ir atiduoti pagarbą gimtajai kalbai Nepriklausomybės dienos – Kovo 11-osios išvakarėse. Nacionalinį diktantą šiemet tauragiškiai tradiciškai kviečiami rašyti savivaldybės didžiojoje salėje, jau šį penktadienį.

Iš Vilniaus pirmąjį pavasario šeštadienį laurų prisiskynusios parvyko keturios Tauragės dainorėlės. Tarptautinio vokalinio konkurso SPACE pirmosios vietos ir Grand Prix laimėtoja savo amžiaus grupėje tapo Viltė Kirstukaitė, 1-ąją vietą ir du diplomus „Už geriausią sceninį įvaizdį“ ir „Už artistiškumą“ pelnė Meidė Šlamaitė. Prizines vietas parsivežė ir abi Atėnės.

Projekto „Kino teatrų ir kino rodymo vietų skaitmeninimas“ duomenimis, Lietuvoje 40 proc. gyventojų neturi galimybės savo savivaldybėje žiūrėti kino, rodomo profesionalia skaitmenine įranga. Statistikoje skelbiama, kad iš viso veikia 29 kino teatrai, įsikūrę didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tauragė yra nutolusi nuo pagrindinių šiuolaikinę įrangą turinčių kino salių vidutiniškai per 100 kilometrų. Tačiau situacija gali pasikeisti, kaip informavo Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis, profesionali kino teatro įranga mūsų miestą galbūt pasieks dar šiais metais.

Šią savaitę vyraus itin permainingi orai. Šiltesnį orą keis vėsesnis, lietų keis sniegas ir atvirkščiai, o kelius slidins plikledis. Vienas reiškinys išsilaikys iki pat savaitės pabaigos – pūs gūsingas vėjas. Savaitei baigiantis galime sulaukti ir didesnės šilumos, kuomet temperatūra persisvers per 10 laipsnių ribą, tačiau tokia šiluma ilgai neužsibus.