2020 Gegužės 28 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mugė: gėrybių daug, pirkėjų – nelabai

  • Įkelta: 2019-03-15

Pilies aikštėje, kiek pavėlavusi, pagaliau šurmuliuoja Kaziuko mugė – linksma, spalvinga šventė. Nors penktadienio rytas gana vėsus, o ir sinoptikai gąsdina lietumi, prekeivių čia sugužėjo iš tiesų daug. Susirinko jie iš visos Lietuvos, kiekvienas su savo grožybėmis ir skanėstais.

Visus užsukančius į aikštę pasitinka gausiai nukrauti prekystaliai. Ant jų gali rasti, ko tik širdis geidžia – nuo rankų darbo papuošalų, medinių ar molinių indų, šaukštų, siuvinių, mezginių, pirštinių, kojinių, šlepečių iki žaislų, kvepalų, muilo ar netgi augalų.

Kambariniais ir lauko augalais, gėlėmis, sukulentais, kaktusais, gėlių kompozicijomis prekiaujanti jauna šeima iš Jurbarko rajono, į mugė atkeliavusi su vaikeliu, pasakojo, kad tai tik trečia jų mugė, verslas dar tik įsibėgėja, o šįkart atsivežė tokius augalus, kurie ne tokie lepūs ir šaltesnių orų nebijo.

Mediniais šaukštais, lėkštėmis, mentelėmis, pagamintomis iš įvairiausios medienos, prekystalį nukrovusi moteris prisipažino... grįžusi į namus. Nors, pasak jos, namų čia nebėra, Tauragė – jos gimtasis miestas, o medį drožinėja ir įvairias grožybes iš jo kuria Kelmėje.

Kita medžio dirbiniais ir iš vytelių pintais krepšiais prekiaujanti moteris pasakojo atkeliavusi iš kito Lietuvos pakraščio – iš Molėtų.

– Antrą nakties kėlėmės... O būsim tik vieną dieną – šiandien, nes šunį vieną namie palikom, – sakė ji.

Nuostabiais rankų darbo papuošalais prekiaujanti Rita iš Kauno prisipažino, kad dalyvavo mugėje mūsų mieste rudenį. Prekiauti Tauragėje jai sekėsi, tad atvyko ir vėl. Išties originalios jos iš odos, metalo, karoliukų sukurtos apyrankės, vėriniai ir sagės traukė ne vienos moters akis.

Moliniais indais ir interjero detalėmis prekiaujantis vyriškis pasakojo atvykęs iš Panevėžio. Rankų darbo natūralių medžiagų skulptūrėlės, angeliukai, indai su ant krašto pasodintais žmogeliukais ar paukščiukais tokie mieli, kad sunku atsispirti jų nepalietus.

Jei nesate nusiteikęs rimtesniems pirkiniams, gal susigundysite paragauti ko nors skanaus. Juo labiau, kad praeiti nuo skanumynus bus išties sunku: dešros, sūdyti lašiniai, rūkyta žuvis, įvairiausių rūšių naminė duona, bandelės, pyragai, saldainiai, chalva, vaistažolių arbatos, prieskoniai, vaisiai taip ir vilioja gardžiais kvapais.

Štai prie įvairiausiais rūkytos mėsos gaminiais nukrautų prekystalio, už kurio stovi iš Raseinių atvykęs vaikinas, nusidriekė visa eilė pirkėjų. Vaikinas negailėdamas siūlo ragauti savo parduodamų dešrų, kumpių, lašinių ir pasakoja savaitgaliais prekiaujantis Rietave, o štai į Tauragę visada atsivežantis visko, tačiau daugiausia – keptų kraujinių vėdarų, esą tauragiškiai juos labai perka. O jie nepigūs: kilogramas – 5 eurai.

Tradiciniu lietuvišku skanėstu – šakočiu prekiaujantis vyrukas, atvykęs iš Užliedžių Kauno rajone, tikina, kas jo šakočiai – „tie tikrieji“, patys skaniausi, gaminami iš natūralios grietinės ir sviesto. Sako, kas paragauja, ypač vyresni žmonės, tvirtina, kad tai jų vaikystės skonis, esą dabar šakočiai visai ne tokie.

Kas be ko, kiekvienas savo prekę giria – čia gi mugė. O įsitikinti, kaip yra iš tiesų – reikia pačiupinėti  ar paragauti. Taigi pirmyn į aikštę – nepatingėkite ir nesibaiminkite sušalti! Kad prekeiviai ir pirkėjai nesužvarbtų, pasirūpino Kultūros centras. Jau visai netrukus scenoje pasirodysiantys muzikantai, dainininkai ir šokėjai kvies pajudėti kartu – scena jau ruošiama. Linksmybės čia netils iki pat vakaro – šokis keis  dainą, vieną kolektyvą –kitas. Koncertuos Mažonų kultūros namų vokalinis ansamblis, Tauragės kultūros centro folkloro kolektyvai „Radasta“, bandonininkų ansamblis ir vokalinė grupė, vokalinis ansamblis „Dar pabūkim“, liaudiškų šokių kolektyvas „Spietlius“, vokalinė grupė, Tarailių pagrindinės mokyklos vaikų dainavimo studija, M. Mažvydo progimnazijos vaikų dainavimo studija, „Šaltinio“ progimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas. Dainos ir šokiai  tęsis ir šeštadienį – mugės dalyvius ir lankytojus linksmins Kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ kapela, vaikų šokių studija, dauglaukiškių vokalinis ansamblis „Lakštutė“, vaitimėniškių liaudiška kapela, sartininkiškių kapela „Kamana“, baltrušaitiškių kapela, vokaliniai ansambliai „Miražas“ iš Kunigiškių ir „Traka“ iš Kęsčių, pavieniai atlikėjai – „Tramtatulio“ konkurso laureatai.

Lankytojams duris prieš porą mėnesių atvėrusios Pilies menės – tai ne tik istorija alsuojančios sienos ir baldai. Muziejininkų dėka į Tauragės paveikslą šios erdvės įsiliejo su labai rimta pretenzija tapti traukos centru miestelėnams, miesto svečiams ir inicijuoti kūrybinius procesus ir kultūrinius virsmus. Pilies menėse startuoja kultūrinis projektas „Kultūros muitinė“, kuriam finansavimą skyrė Kultūros taryba, vyksiantis net septynis mėnesius. Projekto renginių idėjinė amplitudė siekia nuo kulinarinio paveldo tyrinėjimų iki perkusijos meistrų improvizacijų, teatralizuotų, žiūrovus įtraukiančių istorinių performansų, pateisinsiančių „Kultūros muitinės“ vardą. 

Taurų parke be priežiūros besibastantys ir eibes krečiantys Tauragės dvaro, liaudyje vadinamo „gorodoku“, vaikai – ne naujiena. Paskutinis kantrybės lašas parko šeimininkams buvo, kai mažamečiai vidury baltos dienos nudžiovė kasos aparatą. Įžūliai besielgiantys paaugliai nuotykių parkui pridaro nemažai nuostolių. Kas gali juos sutramdyti – atsakymo nėra, institucijos į šią problemą žiūri formaliai. „Tauragės žinių“ žurnalistams pavyko išsiaiškinti, jog mažieji chuliganai lanko Taurų dienos centrą. Pasak jo vadovės, bendruomenės „Taurų žiburys“ pirmininkės Lijanos Jurevičienės, dienos centro darbuotojų rankos surištos – nors šeimoms teikiama visokeriopa pagalba, vaikai gali išeiti kada nori, o ką jie veikia už centro ribų, sukontroliuoti nebe jų valioje.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

Antroje savaitės pusėje didesnių pasikeitimų nebus: dažnai varvės dangus, pūs gūsingas vėjas. Malonių permainų sulauksime sekmadienį, kuomet termometrų stulpeliai fiksuos pavasarišką šilumą.