2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Negavęs mandato S. Statkus tikina gyvensiąs ramiai

  • Įkelta: 2019-03-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiųmečiai Tauragės rajono savivaldybių tarybų rinkimai iš politinės arenos eliminavo 2 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus. Ši partija Tauragėje negavo nė vieno mandato. Po paaiškėjusių rezultatų „tvarkiečiai“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl balsų perskaičiavimo, paaiškėjo, jog iki mandato šiai politinei jėgai trūko vos keleto balsų.  

Partija „Tvarka ir teisingumas“ šiuose savivaldybių tarybų rinkimuose surinko 688 balsus arba 3,92 proc. nuo visų balsavusiųjų. Iš sąrašo didžiausio pasitikėjimo sulaukė S. Statkus (229 pirmumo balsai), Vidas Riepšas (194), Kęstutis Petkus (197), Laimonas Norvilis (147) ir Edita Vaitkutė-Zinkė (131). Tokio rezultato nepakako, kad šiuose rinkimuose jie gautų bent vieną Tarybos nario mandatą. Redakcijoje apsilankęs Tauragės skyriaus pirmininkas S. Statkus teigė, jog trūko vos keleto balsų. Dėl esą didelio skaičiaus negaliojančių biuletenių jie kreipėsi į Tauragės apygardos rinkimų komisiją.

Komisijos pirmininkė G. Rakauskienė patvirtino, jog partijos „Tvarkos ir teisingumas“ atstovai prašė perskaičiuoti visus balsus dėl neva didelio negaliojančių biuletenių skaičiaus. Trečiadienį komisija apsvarstė šį prašymą.

– Po rinkimų mes atlikome privalomą balsų perskaičiavimo procedūrą, skaičiai sutapo. Buvo vienas neatitikimo atvejis tik dėl pirmumo balso kandidatų reitingavime. Komisija apsvarstė ir atmetė partijos „Tvarka ir teisingumas“ prašymą. Nė vienas stebėtojas pastabų rinkimuose neturėjo, vertinant negaliojančių biuletenių skaičių – jis net mažesnis nei 2015 metais. Pagal šį kriterijų Tauragės rajonas atitinka šalies vidurkį, – „Tauragės žinioms“ teigė G. Rakauskienė.

Tarybos nariu S. Statkus buvo 2003–2007 m., 2007–2011 m. ir 2011–2019 m. kadencijose. 2015 metų rinkimuose „tvarkiečiai“ iškovojo dvi vietas taryboje, partijai atstovavo jos lyderis Tauragėje ir Kęstutis Petkus.  

Likęs be mandato S. Statkus „Tauragės žinioms“ teigė dabar gyvensiąs ramiau. Vyras kovo 13 dieną Tauragės krašto muziejaus parodų salėje pristato savo ir žmonos dekoratyvinių dramblių kolekciją. Tokią parodą politikas jau rengė 2014 metais. 

 

Remdamasi Lietuvoje neseniai atlikto tyrimo duomenimis, gyd. Dalia Vaitkevičiūtė tvirtina, kad devyniems iš dešimties lietuvių trūksta organizmui itin svarbios maistinės medžiagos vitamino D. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl tai gali tapti problema.

Studentai kviečia tauragiškius Kovo 11-ąją švęsti sekant Nepriklausomybės pėdsakais. Organizuojamos visoje šalyje populiarios orientacinės varžybos, kuriose susibūrusios komandos, sekdamos užuominomis, pažins istorijos labirintus.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje 24 tauragiškiai rašė Nacionalinį diktantą. Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas sukurtas būtent kovo 8-osios progai, šįkart jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. 
 

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?

Prasidėjus pavasariui, „Tele2“ paruošė viliojančių pasiūlymų populiariesiems „Samsung“ ir „iPhone“ telefonams įsigyti. Nuolaidos siekia net iki 45 proc., o jomis pasinaudoti galima visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.