2020 Gegužės 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nepriklausomybės dieną – orientacinės varžybos

  • Įkelta: 2019-03-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Studentai kviečia tauragiškius Kovo 11-ąją švęsti sekant Nepriklausomybės pėdsakais. Organizuojamos visoje šalyje populiarios orientacinės varžybos, kuriose susibūrusios komandos, sekdamos užuominomis, pažins istorijos labirintus.

Žaidimas „Paskui Nepriklausomybę“ – tai galimybė sekant užuominomis susipažinti su istorinėmis miesto vietomis, Lietuvos asmenybėmis, negirdėtais istoriniais įvykiais bei išmėginti savo orientavimosi gebėjimus. Vis dėlto, išsigąsti neverta – kasmet prie žaidimo maršruto sudarymo darbuojasi gausi studentų komanda, pasirengusi paruošti įdomų, tačiau kiekvienam dalyviui įkandamą žaidimą.

Šeštus metus skaičiuojantis Kovo 11-ajai paminėti skirtas orientacinis žaidimas „Paskui Nepriklausomybę“ kasmet siekia suburti bendruomenę ir paminėti šią valstybinę šventę intelektualiai bei turiningai. Žaidimas gimė sostinėje, kai jėgas apjungusios Vilniaus Universiteto studentų korporacijos pirmą kartą surengė orientacines žaidynes ir šios susilaukė nemažai susidomėjimo. Orientacinių žaidimų tradicija išplito ir į kitus Lietuvos miestus – praėjusiais metais žaidimas buvo organizuojamas Marijampolėje, Ukmergėje bei Alytuje, kur susilaukė aktyvaus bendruomenės įsitraukimo. Šie metai yra paskelbti Žemaitijos metais, tad iniciatyva keliasi į Tauragę ir skatina pažinti šį Lietuvos regioną.

Visi norintys dalyvauti žaidime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kviečiami burtis į komandas iki 6 žmonių ir registruotis elektroniniu paštu paskui.nepriklausomybe@gmail.com. Laiške būtina nurodyti miestą, kuriame dalyvausite, komandos pavadinimą, komandos narių skaičių ir atstovo kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą). Žaidimo pradžia – Kovo 11 d., 12 val., prie Tauragės „Versmės“ gimnazijos.

Žadimą organizuoja Vilniaus universiteto studentų korporacijos „RePublica“ ir „Tilia“. Nugalėtojų komandos bus apdovanotos rėmėjų įsteigtais prizais.

Daugiau informacijos – socialiniame tinkle Facebook, įvykyje „Orientacinis žaidimas „Paskui Nepriklausomybę“ Tauragėje“.

Šiandien Tauragės rajono savivaldybėje 24 tauragiškiai rašė Nacionalinį diktantą. Marijaus Žiedo įgarsintas tekstas sukurtas būtent kovo 8-osios progai, šįkart jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. 
 

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?

Prasidėjus pavasariui, „Tele2“ paruošė viliojančių pasiūlymų populiariesiems „Samsung“ ir „iPhone“ telefonams įsigyti. Nuolaidos siekia net iki 45 proc., o jomis pasinaudoti galima visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išplėtė šių metų pradžioje atliktų interneto spartos matavimų teritoriją – ji buvo papildyta šalies rytuose esančiais keliais ir miestais. Paaiškėjo, kad ir šioje Lietuvos dalyje sparčiausiu internetu naudojasi „Tele2“ klientai.

Šiandien neeilinio Tarybos posėdžio metu patvirtintos dviejų Tauragės švietimo įstaigų vadovės. Nuo šiandien „Versmės“ gimnazijai oficialiai vadovaus Dalia Pukelienė, o vaikų lopšeliui-darželiui „Ąžuoliukas“ – Viktorija Paulauskienė.