2019 Birželio 20 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: trumpam užsuks žiema

  • Įkelta: 2019-03-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šią savaitę vyraus permainingi orai. Pirmomis savaitės dienomis orai bus vėsesni, sugrįš žiemiški akcentai: šaltis, sniegas. Antroje savaitės pusėje temperatūra palaipsniui kils, stiprės vėjas, tačiau bus šlapia.

Antradienio naktį debesys praretės, temperatūra nukris iki –5–0 laipsnių šalčio, bus slidu. Dieną vyraus permainingas debesuotumas, nedideli krituliai pasirodys tik kai kur. Išsilaikys žvarbokas vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune oras sušils iki 2 laipsnių. Šiauliuose, Panevėžyje ir pajūryje bus apie 1 laipsnį šilumos.

Trečiadienio naktį dangus vėl išsigiedrins, šaltis pasikandžios stipriau. Temperatūra svyruos tarp –7–1 laipsnio šalčio, kelius slidins plikledis. Dienos metu dangų niaukstys debesys, iš vakarų atkeliaus mišrūs krituliai. Pasisuks pietų krypties vėjas, gūsiai vietomis sieks 15 metrų per sekundę. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje oras sušils iki 4, Kaune iki 5 laipsnių. Prie jūros bus apie 3 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį jau bus šilčiau, tačiau vėl sulauksime kritulių. Nakties metu temperatūra svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną bus debesuota su pragiedruliais, po pietų numatomas lietus. Įsismarkaus pietų krypties vėjas, gūsiai sustiprės iki 13–17 metrų per sekundę. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 7 laipsnius šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 8, pajūryje iki 6 laipsnių.

Penktadienis bus lietingas ir vėjuotas. Nakties valandomis bus apie 0–3 laipsnius šilumos, vyraus nedideli krituliai. Dienos metu lietus bus intensyvesnis, pietų vėjas sustiprės iki 15–18 metrų per sekundę. Vilniuje oras šils iki 6, Kaune ir pajūryje iki 5 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 4 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, didesnių pokyčių nenumatoma, išsilaikys panaši temperatūra, prireiks skėčio.

Rengiantis antrajam rinkimų turui partijų stovyklose aktyviai vyksta sėkmės ir nesėkmės scenarijų modeliavimas. Dabartinę koaliciją sudarančios partijos – liberalai, konservatoriai ir „valstiečiai“, jeigu meru taptų Dovydas Kaminskas, neslepia sukirsiantys rankomis dėl koalicinės sutarties. Tuomet dešinieji vėl turėtų Taryboje vieno balso persvarą – 13 prieš 12 ir paliktų socialdemokratus dirbti opozicijoje. Tuo tarpu 4 mandatus iškovoję „nepartiniai“ muštis į krūtinę neskuba – palaikymo neišreiškė nė vienam iš kandidatų ir leidžia suprasti, jog stos į tą pusę, kur vėjas papūs, kitaip sakant, galimai šliesis prie tų, kieno bus meras, o kartu ir valdžia. Tuo tarpu viešumoje jų lyderis Vidas Bičkus kerta blynus būtent su vienu iš kandidatų. Pamėginkite atspėti, su kuriuo?

Šiųmečiai Tauragės rajono savivaldybių tarybų rinkimai iš politinės arenos eliminavo 2 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovus. Ši partija Tauragėje negavo nė vieno mandato. Po paaiškėjusių rezultatų „tvarkiečiai“ kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl balsų perskaičiavimo, paaiškėjo, jog iki mandato šiai politinei jėgai trūko vos keleto balsų. 

Remdamasi Lietuvoje neseniai atlikto tyrimo duomenimis, gyd. Dalia Vaitkevičiūtė tvirtina, kad devyniems iš dešimties lietuvių trūksta organizmui itin svarbios maistinės medžiagos vitamino D. Skaitydami toliau sužinosite, kodėl tai gali tapti problema.