2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės įmones krečia FNTT

  • Įkelta: 2019-03-14

„Tauragės žinias“ pasiekė informacija, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai praėjusią savaitę lankėsi UAB „Gralis“, o vakar – P. Petrošiaus įmonėje „Rimtija“. Ko ir kokiu pagrindu jie ieškojo? Šių įmonių vadovai nekalbūs.

FNTT Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių specialistė Inga Mauricienė informaciją patvirtino, pareigūnai minėtose įmonėse tikrai lankėsi. Tačiau daugiau duomenų atskleisti teigė negalinti, esą tyrimas gali trukti apie mėnesį.

Paprašytas pakomentuoti, ko įmonėje ieškojo FNTT, P. Petrošiaus įmonės „Rimtija“ direktorius Darius Petrošius tai padaryti atsisakė. Pasak jo, šios informacijos jis negalįs nei patvirtinti, nei paneigti.

– Niekaip negaliu pakomentuoti, ypač apie tai, ką girdžiu iš jūsų. Tai tikrai politiniai dalykai, ieškojimas to, ko nėra. Aš į tuos dalykus nesiveliu, nepykit, – sakė jis.

Rekvizitai.lt duomenimis, UAB „Rimtija“ dirba 9 darbuotojai, sausio mėnesį vidutinis visų darbuotojų atlyginimas buvo 657,13 Eur neatskaičius mokesčių. Palyginus su 2018 m. gruodžio mėnesio vidutiniu atlyginimu (497,50 Eur), jis padidėjo 159,63 EUR (32,1 proc.).

 Atskleisti, kodėl finansinius nusikaltimus tiriantys pareigūnai lankėsi UAB „Gralis“, „Tauragės žinios“ paprašė ir šios įmonės vadovo Gedimino Maškausko. 

– O kodėl aš turiu komentuoti? Aš privatus asmuo ir jūs privatus asmuo, aš darau biznį ir jūs darot biznį. Ir viskas kainuoja pinigus, – toks buvo G. Maškausko atsakymas.

Rekvizitai.lt duomenimis, „Gralyje“ dirba 14 darbuotojų, vidutinis visų darbuotojų atlyginimas 2019 m. sausio mėnesį buvo 315,82 Eur neatskaičius mokesčių. Palyginus su 2018 m. gruodžio mėnesio vidutiniu atlyginimu (353,26 Eur), jis sumažėjo 37,44 Eur (-10,6 proc.)

Finansinių bėdų turinčią UAB „Gralis“ nemalonumai užgriūva jau ne pirmą kartą. „Tauragės žinios“ beveik prieš metus, pernai balandį, rašė, kad įmonės vadovui G. Maškauskui teko aiškintis Tauragės apylinkės teisme dėl VMI pateikto ieškinio ir prašymo iškelti bankroto bylą. Bėdų „Gralis“ turėjo ir dar anksčiau, 2009 m. Tada Tauragę apskriejo žinia, kad G. Maškausko įmonėje „Gralis“ Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai atliko patikrinimą. Neoficialiai buvo kalbama apie galimai įmonėje surastą „juodąją“ buhalteriją ir neapskaitytus pinigus. Tuokart  FNTT krėtė ne tik „Gralį“, bet ir kitas Tauragės įmones, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl apgaulingo apskaitos vedimo ir algų „vokeliuose“. Didžiausios nesumokėtų mokesčių sumos buvo išaiškintos įmonėse „Gralis“ ir „Lignesa“. Kaip skelbė FNTT, iš viso šios Tauragės bendrovės nuslėpė ir nesumokėjo 385 604 litų mokesčių, tačiau tyrimo metu atlygino valstybei padarytą žalą, todėl bylos buvo nutrauktos.

Antroje savaitės pusėje didesnių pasikeitimų nebus: dažnai varvės dangus, pūs gūsingas vėjas. Malonių permainų sulauksime sekmadienį, kuomet termometrų stulpeliai fiksuos pavasarišką šilumą.

Dviejų greičių regionas
  • Įkelta: 2019-03-14

Viena mažiausių pagal plotą ir mažiausia pagal gyventojų skaičių Tauragės apskritis į nacionalinės žiniasklaidos akiratį vis dar dažniau patenka dėl politinių intrigų ar kriminalų nei dėl pozityvių naujienų. Kitais kartais ji prisimenama lyginant apskričių bendrąjį vidaus produktą (BVP) vienam gyventojui, bet ir čia pasidžiaugti nelabai yra kuo – jos rodiklis pats mažiausias. Tačiau esama ir pragiedrulių. Pastaraisiais metais apskrities centras – Tauragė – pradėjo sulaukti dar nelabai gausių, bet užtikrintų pagyrų iš svarbių šalies institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Šiandien sutuoktinių skyrybos jau nebėra jokia retenybė, kaip ir nesutarimai ir nesugebėjimas priimti bendro sprendimo prieš ir po išsiskyrimo. Dažniausiai, sprendžiant įvairius turto, būsto bei vaikų likimo klausimus, neapsieinama be specialistų pagalbos: teisėjo, advokato, psichoterapeuto. Dažniausias skyrybų proceso dalyvis yra advokatas, kuris remiantis įstatymais padeda išspręsti šeimos turto klausimus ir jo dalybas.

Trečiadienį visoje Lietuvoje prasidėjo išankstinis savivaldybių merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragės rajono apygardoje dėl šio posto varžosi Liberalų sąjūdžio atstovas Dovydas Kaminskas ir socialdemokratas Darius Petrošius.

Po dviejų nesėkmingų bandymų trečiuoju konkursu Tauragės rajono savivaldybei pavyko rasti tinkamus elektrobusų tiekėjus. Skelbiama, kad jau kovo 18 dieną šalys pasirašys sutartį su dviem kompanijomis, kurios įsipareigos transporto priemones pagaminti ne ilgiau nei per 13 mėnesių. Jei šis planas išsipildys – Tauragė taps pirmuoju miestu Lietuvoje, kuriame keleivius vežios elektra varomi autobusai.