Apie Europos Sąjungos aktualijas – regionų žiniasklaidai
Įkelta:
2019-04-19
Nuotrauka

Balandžio 12–13 dienomis Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos Parlamento biuras į seminarą  „Lietuva Europos Sąjungoje: pasiekimai ir perspektyvos“ sukvietė regionų žiniasklaidą. Lietuvos žiniasklaidos ir komunikacijos elito moderuojamose diskusijose dalyvavo ir „Tauragės žinių“ redaktorė Eglė Červinskaitė.

Renginio organizatoriai neslėpė, jog seminaras regioninei žiniasklaidai surengtas dėl to, kad ji yra arčiausiai Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenančių žmonių. Diskusijose ne kartą skambėjo naratyvas, jog regioninės žiniasklaidos svarba žmonėms ne sumažėjo, o atvirkščiai, dar labiau auga. Skaitytojai labiau pasitiki rajoniniais laikraščiais, nei nacionalinėmis medijomis, nes jų skelbiamą informaciją gali patikrinti savo patirtimi.

Seminaras surengtas siekiant įkvėpti periferijos žurnalistus kelti diskusijas apie Europos Sąjungos svarbą kiekvieno lietuvio gyvenime. Juk artėja svarbus įvykis – gegužės 26 dieną vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, todėl svarbu apmąstyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia Lietuvos narystė Europos Sąjungoje ir aktyviai dalyvauti rinkimuose, kad išsirinktume geriausius Lietuvos atstovus Europos Parlamente.

– Man Europos Sąjunga pirmiausia reiškia laisvę, –  teigė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, pastaruoju metu pamėgęs lankytis Tauragėje. Praėjusią savaitę Atviroje Jaunimo Erdvėje viešėjęs A. Pranckevičius seminaro metu, kalbėdamas apie regionų perspektyvas, ne kartą geru žodžiu minėjo Tauragę, kaip gerosios patirties pavyzdį.

– Be galo svarbu ateiti balsuoti, ir ne tik balsuoti, bet domėtis, kuo užsiima Europos Parlamentas. Lietuvai svarbu turėti stiprią nuomonę apie Europos ateitį ir aktyviai, kūrybingai tos ateities kūrime dalyvauti, – kalbėjo A. Pranckevičius.

Anot Daivos Jakaitės, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovės, Europos Parlamentas po Lisabonos sutarties yra tapęs labai svarbia institucija, vienas svarbiausių sprendimų priėmėjų kartu su valstybėmis ir vyriausybėmis – ir dėl biudžeto, ir dėl visų tarptautinių sutarčių. Klaidingai manoma, jog 11 Lietuvos atstovų Europos Parlamente negali nieko nulemti.

– Per penkerius metus EP buvo priimta apie 400 sprendimų, kurių rezultatą nulėmė 3–4 balsai. O mes turime 11. Todėl mums labai svarbu, ką mes išrinksim. Kitas dalykas, kokiais klausimais užsiims mūsų išrinkti Europos Parlamento nariai. Mes jau dabar turime žiūrėti, kokie yra jų pajėgumai, nes vienuolika, tai turi būti pačių geriausių. Kad jie išmanytų įvairiausius dalykus – nuo užsienio politikos iki vidaus rinkos, nuo migracijos, iki aplinkosaugos. Vėlgi, norėčiau pasiremti nesenais pavyzdžiais, labai verkia – plastiko direktyva. O tai kur buvo verslas ir interesų grupės, kai ta direktyva buvo pasiūlyta? Noriu pasakyti, kad Lietuvos interesų grupės per mažai domisi, kas vyksta Europos Sąjungos mastu, per mažai siekia daryti įtakos tiek Europos Parlamento nariams, tiek Lietuvos institucijų vadovams, vykstantiems į posėdžius, – kalbėjo D. Jakaitė.

Diskusijoje „Europa kryžkelėje: ar neiškrisime iš vežimo?“ buvo kalbama ir apie turbūt karščiausią europinę aktualiją šiuo metu – Brexit procesą. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius sakė, kad situacija tapo tragikomiška.

– Aš manau, kad Viljamas Šekspyras šiuo metu vartosi kape ir galvoja, kokia jo drama visgi įsigyvendins šio skausmingo proceso pabaigoje. Ar tai bus „Hamletas“ – pasirinkimas būti ar nebūti ir labai tragiška pabaiga, ar tai bus „Audra“, kuri viską nuneš ir pasiliks tik tie, kurie stipriausi, ar tai bus „Daug triukšmo dėl nieko“ – patriukšmausim 3 metus ir nieko neįvyks. Tai turbūt viskas dar yra įmanoma, – sarkastiškai kalbėjo A. Pranckevičius, teigdamas, kad Jungtinė Karalystė dar turi galimybę bet kurią minutę, net ir šiandien atšaukti Brexit procesą. – Ir nors diskusijos yra labai aštrios, aš džiaugiuosi, kad jos vyksta Europoje, nes Europa yra ne biurokratinis, o gyvas projektas, kuris kas dieną mus veikia. Ir per plastiko direktyvą, ir per duomenų apsaugos reglamentą, per mobilumo paketą ir per daugelį kitų  labai konkrečių aspektų. Tai tuos, kurie jums sako, kad Europos Parlamentas nieko neveikia, ar kad nėra svarbus institutas, pasiųskite juos kuo toliau, nes tai nėra tiesa.

Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES yra numatytos 2 galutinės datos – arba spalio 30 diena, arba birželio 1–oji, jeigu Didžioji Britanija nesugebėtų surengti Europos Parlamento rinkimų. Pirmuoju atveju tikimasi, jog iki to laiko, per 6 mėnesius Didžiosios Britanijos parlamentas sugebės susitarti dėl dvejus metus rengto „Skyrybų“ dokumento, kuris, anot A. Pranckevičiaus, yra svarbus tiek piliečiams, tiek dėl finansinių įsipareigojimų.

Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala, neseniai viešėjęs Tauragėje ir pristatęs savo knygą „Europa?“ teigė esąs maloniai nustebintas keliaudamas po regionus. Pasak jo, knygos pristatymuose diskusijos apie Europos Sąjungą virte verda.  Žmonės aktyviai domisi Europos Sąjungos istorija ir perspektyvomis, taip pat – šiandien ES kamuojančiomis migracijos, Jungtinės Karalystės išstojimo, saugumo, finansinio netikrumo problemomis.

– Mums tai yra įdomu, ir vis labiau įdomu. Dingsta tas supratimas, kad yra Europos Sąjunga ir čia yra greta to Lietuva. Mes vis labiau matome save kaip integralią to dalį. O jeigu esi viduje, nori ir kuo geriau suprasti vidinio žaidimo taisykles ir galbūt sužinoti, ką tie 11 Europos Parlamento narių iš tikrųjų galėtų nuveikti, kad padarytų kiekvieno iš mūsų gyvenimą geresnį. Manau, kad yra daug pozityvių ženklų, – kalbėjo L. Kojala.

Kitose seminaro diskusijose apie žiniasklaidos vartojimą informacinio triukšmo pasaulyje kalbėjo BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis ir komunikacijos specialistas Arijus Katauskas, apie Lietuvos regionų išgyvenimo strategiją – Tautvydas Marčiulaitis, Vilniaus universiteto partnerystės docentas, viešųjų ryšių specialistas Aidas Puklevičius pristatė knygą „Žmonės, kurie saugo Europą“.

 

 

Nuotrauka
tesimas
Įkelta:
prieš 8 valandas
Artėjant Šv. Velykoms Tauragės apylinkės teismo kolektyvas prisijungė prie Tauragės Carito  2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. kovo 22 d. organizuotos iniciatyvos „Pasidalinimo krepšelis“. Akcijos metu darbuotojai dalinosi ilgo galiojimo maisto produktais su vargstančiais. Nepamiršti buvo ir mažieji. Pasirūpinta, kad ir jie pajustų saldesnį Šv. Velykų stalą bei galėtų pasmaližiauti saldumynais.
Nuotrauka
rotary
Linos Buchlickajos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-26
Šeštadienį, Tauragėje vyko vienas svarbiausių Rotary Lithuania D1462 Apygardos renginių - Asamblėja ir Išrinktųjų prezidentų bei jų komandų mokymai. Jų tikslas uždegti, motyvuoti bendruomenę drauge kurti prasmingus pokyčius ir visapusiškai augti!
Nuotrauka
aikštynas
Įkelta:
2024-03-26
Prasidėjo dvi savaites truksiantis balsavimas už labiausiai patikusias dalyvaujamojo biudžeto idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Susipažinti su projektais ir atiduoti savo balsus už labiausiai patikusias idėjas gyventojai galės iki balandžio 8 dienos, internetinėje svetainėje.
Nuotrauka
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-25
Kovo 29 d. penktadienį nuo 11 iki 16 valandos prie Tauragės pilies bus renkama parama Ukrainos kariams .
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-03-21
Žvelgdami į mums artimus senjorus – tėvus ar senelius – neretai pamirštame, kad ir jie kažkada buvo jauni, ištroškę nuotykių ir kupini svajonių, o šiandien daugelį patirtų istorijų tyliai saugoja savo prisiminimuose. Pokalbiai tarp skirtingų kartų gali leisti geriau pažinti vieni kitus bei atrasti, kad su brandaus amžiaus žmonėmis, kiekvienas iš mūsų turi daugiau bendrumų nei skirtumų.
Nuotrauka
šiluma
Įkelta:
2024-03-21
Kaip informuoja Tauragės šilumos tinklai, šilumos kaina Tauragėje kovo mėnesį išliko žemesnė už vidutinę šilumos kainą Lietuvoje. Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikoma 6,70 ct/kWh (be PVM) kaina. 2023 metais Tauragės šilumos tinklų vartotojams kovo mėnesį taikyta 8,12 ct/kWh (be PVM) kaina, 2022 m. – 5,90 ct/kWh (be PVM).
Nuotrauka
Pratybos
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-20
Kaip informuoja Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, kovo 23–24 dienomis Sakalinės miškuose (Jūravos girininkija) planuojamos sprogdinimo darbų pratybos.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-19
Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie nedirba dar ir samdomo darbo ir nėra draudžiami sveikatos draudimu valstybės lėšomis, kiekvieną mėnesį turi sumokėti minimalią privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką – 6,98 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA). To reikia tam, kad prireikus žmonės galėtų pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis, gauti kompensuojamuosius vaistus ir kitas paslaugas.
Nuotrauka
klimato
Įkelta:
2024-03-19
Tauragės misija tapti klimatui neutraliu ir išmaniu miestu įgauna pagreitį. Praeitą savaitę, kovo 14 dieną įvyko pirmasis susitikimas su bendruomene. Renginio tikslas - supažindinti susirinkusius gyventojus, verslo ir įstaigų atstovus bei suinteresuotus asmenis su misija ir vykstančiu procesu, bei pakviesti diskusijai.
Nuotrauka
caritas
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 15 d. Tauragėje, atidarytas Užimtumo tarnybos regioninis karjeros centras.  Taip pat atidarytos naujos socialinės dirbtuvės žmonėms su negalia – Tauragės Švč. Trejybės parapijos Carito socialinės dirbtuvės „Draugų kiemelis“. Šių visuomenei svarbių įstaigų atidaryme  dalyvavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 
Nuotrauka
Maisto bankas
Įkelta:
2024-03-14
Jau šį penktadienį ir šeštadienį visoje Lietuvoje vyks tradicinė „Maisto banko“ akcija, kurios metu daugelyje šalies parduotuvių budės savanoriai, kviesiantys stokojantiems paaukoti ilgiau negendančių maisto produktų. Šiais metais „Maisto banko“ akcija vyks 74 Lietuvos miestuose ir miesteliuose, 379 parduotuvėse, akcijoje dalyvaus 256 skirtingos nevyriausybinės organizacijos, prie „Maisto banko“ akcijos šį pavasarį jungiasi rekordinis daugiau nei 7400 savanorių būrys. Labiausiai prašoma aukoti aliejaus, taip pat mėsos ar žuvies konservų.
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-03-14
Daugiau nei 120 tūkstančių senatvės pensijos ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjų toliau dirba, o dirbdami kaupia stažą ir pensijų apskaitos vienetus. Dėl to daugumai jų pensijos kasmet padidėja. 2023 metais dirbusiems pensijų gavėjams šiemet atnaujintos pensijos pradedamos mokėti nuo kovo. Dalį gavėjų jos pasieks jau šį mėnesį, kitus – vėlesniais mėnesiais. Visos dirbančiųjų pensijų gavėjų pensijos bus perskaičiuotos iki liepos.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-03-14
Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad 2024 m. kovo 18 d., pirmadienį, valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinių pratybų metu vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) patikrinimas.
Nuotrauka
vyskupai
Įkelta:
2024-03-14
2024 m. kovo 13 dieną įvyko tradicinis Telšių vyskupo Algirdo Jurevičiaus susitikimas su savivaldos vadovais – merais. Telšių vyskupijos teritorija pagal civilinį administracinį paskirstymą siejasi su penkiolikos savivaldybių administracinėmis teritorijomis. Merus į susitikimą su vyskupu atlydėjo tų vietovių dekanai arba klebonai.
Nuotrauka
masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad netrukus beveik 260 gyventojų ir 100 įmonių, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo kyla klausimų, pasieks informaciniai pranešimai. Pranešimus gavę asmenys raginami įvertinti įformintą pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaracijose deklaruoti tikrąją transporto priemonių pardavimo kainą.
Nuotrauka
aplinkosauga
Įkelta:
2024-03-13
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Administracinių nusižengimų kodekso ir Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma baudas diferencijuoti pagal pažeidimo mastą, daromą neigiamą poveikį aplinkai, griežtinti baudas fiziniams asmenims ir nustatyti atsakomybę juridiniams asmenims už pažeidimus gyvosios gamtos srityje, ūkinės ir kitos veiklos vykdymą nesilaikant aplinkosauginių reikalavimų.