2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Akmenos ir Jūros santakos grožį leis pamatyti apžvalgos bokštas

  • Įkelta: 2019-05-17

Planuojama, kad jau kitais metais prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, kur Akmena įteka į Jūros upę, bus pastatytas apžvalgos bokštas.

Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybės taryba nusprendė leisti Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos teisės aktų nustatyta tvarka vykdyti kitos paskirties inžinerinio statinio – apžvalgos bokšto ir jam funkcionuoti būtinų statinių – projektavimo ir statybos darbus Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje žemės sklypo dalyje Mažonų seniūnijos Ringių kaime.

Nors sprendimas priimtas tik dabar, realiai darbai jau vyksta, „Tauragės žinioms“ patvirtino l.e.p. Pagramančio regioninio parko vadovo pareigas S. Mėlinavičius ir papasakojo apie originalią idėją plačiau.

Tauragės rajone, gražiausioje Pagramančio regioninio parko vietoje, visai šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro, iškils 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas ir nuo skardžio besitiesianti apžvalgos aikštelė. Apžvalgos aikštelė bus pritaikyta ir judėjimo negalią turintiems asmenims. Lankytojams nuo jos atsivers nuostabi Akmenos ir Jūros upių santakos panorama.  Konstrukcija bus dviejų aukštų – kartu ir apžvalgos aikštelė, ir apžvalgos bokštas.
Žemesnioji dalis tiesis nuo šlaito Jūros upės link.

– Jau iš jos labai neblogai matysis visas grožis, – teigė S. Mėlinavičius.

Antroji dalis – nuo šlaito į 15 metrų aukštį kylantis bokštas, į jį ves laipteliai. Kadangi Jūros upe mėgsta plaukti baidarininkai, pagalvota ir apie juos. Nuo bokšto upės link ves laipteliai, tad tiek bokšto lankytojai galės nusileisti arčiau vandens, tiek plaukiantieji upe čia galės patogiai sustoti, užlipti į viršų, pasigėrėti ir plaukti toliau.
– Norime, kad žmonės iš aukščiau pamatytų šios santakos grožį. Ji – mūsų širdis ir net viena priežasčių, dėl ko buvo įsteigtas parkas. Tai mūsų vertybė, – sakė Regioninio parko vadovas.

Pasak jo, ši idėja kilo regioninio parko darbuotojams, ji brendo jau penkerius metus, tik vis nebūdavo tai lėšų, tai galimybių ją įgyvendinti.

Parko vadovas sakė, kad buvo aktualus ir žemės klausimas, mat pati geriausia vieta pamatyti, kur išsiskleidžia santaka, buvo privati žemė. Savininkas ją parkui dovanojo, bet kol buvo sutvarkyti žemės dokumentai, kol atsirado finansavimas, prabėgo nemažai laiko.

Paklaustas, kiek kainuos įgyvendinti šį projektą, S. Mėlinavičius sakė:

– Kai bus projektas, tada ir bus žinoma kaina, iš anksto sunku pasakyti. Grubiai – apie pusę milijono eurų. Projektas bus įgyvendinamas iš Europos Sąjungos lėšų. 

– Statybos darbai turėtų prasidėti kitais metais, jei viskas gerai, tais pačiais metais ir pasibaigs. Sunku viską numatyti, nes darbai sudėtingi: šlaitas, nemažas aukštis, privažiavimo nėra, tarp medžių teks statyti. Nebus lengva, – sakė regioninio parko vadovas.

 

Gegužės 10-ąją, iškart po Europos dienos, Tauragės Žalgirių gimnazijoje surengta „Žvaigždžių diena“, skirta pagerbti gimnazijos vardą garsinantiems olimpiadų, konkursų, varžybų prizininkams. Žvaigždžių diena gimnazijoje prasidėjo iš pat ryto, kiemelyje visiems kartu apkabinant žodį ŽALGIRIAI. Gimnazijos erdvėse skambėjo daug juoko, nusirito gyva žalgiriečių „banga“. Po pietų gimnazijos bendruomenė bei svečiai – Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas ir „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė rinkosi į šauniausiųjų apdovanojimus.

38 kartai – tiek išaugo afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Lietuvoje, pernai metų rezultatus lyginant su 2014-ųjų, kai šalyje užfiksuotas pirmasis ligos protrūkis. Skaičiai išties grėsmingi, tad kol nėra vakcinos nuo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai įspėja: būtina griežtai laikytis biologinės saugos taisyklų. Tik taip bus apsaugoti kiaulių ūkiai, liga neužsikrės šernai, o AKM plitimą pavyks prislopinti ir netgi sustabdyti.

Slapto balsavimo metu Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus postas dar kartą patikėtas Liberalų sąjūdžio atstovui Modestui Petraičiui. Trečia pagal hierarchiją rajono „galva“ sulaukė ne tik koalicijos partnerių, bet ir kitų frakcijų atstovų pasitikėjimo.  

Kadenciją pradedančios rajono Tarybos nariai kibo į darbus ir vieni kitiems į atlapus. Trečiadienio posėdyje politikai formavo ketveriems metams darbo grupes – skirstėsi vietas komitetuose. Dėl pagrindinių trijų komitetų sudėties pasiektas konsensusas, tačiau Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūra užvirė tikrą velniavą. Į pagal įstatymą opozicijai priklausančias pareigas socdemai pasiūlė buvusį Šilumos tinklų direktorių Vaclovą Karbauskį. Su tuo valdantieji, švelniai tariant, nesutiko – ėmė traukti į dienos šviesą senas politiko nuodėmes.

Gegužės 18-ąją. Tauragėje rengiama Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė. Todėl miesto gatvėse bus ribojamas eismas.