2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Dovydas Kaminskas tęsia bendradarbiavimo su Rydštatu tradicijas

  • Įkelta: 2019-05-24
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas kartu su Tauragės vokiečių bičiulių draugijos nariais viešėjo Vokietijoje, kur dalyvavo oficialioje Partnerystės sutarčių tarp Rydštato miesto partnerių atnaujinimo šventėje.

Šventinio renginio metu bus pasirašomi atnaujinti Rydštato miesto ir svečių partnerystės dokumentai: 25 metų partnerystės su Taurage, 25 metų – su Sortino miestu Italijoje ir 40 metų sutartis su Brienne-le-Chateau Prancūzijoje. Į Vokietiją su D. Kaminsku išvyko kadenciją baigęs Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, Vokietijos bičiulių draugijos Tauragėje pirmininkas Vilius Petrauskas, Irma Jurkšienė ir Regina Gudjonienė.

Iki sekmadienio trukusio vizito Vokietijoje metu Tauragės rajono delegacija dalyvavo šventiniuose renginiuose Rydštate – susitiko su jaunimo parlamento atstovais, dalyvavo diskusijose, Europos forume, aplankė parodas ir muziejus.

Draugystė tarp Tauragės ir Rydštato tęsiasi jau ketvirtį amžiaus. 1993 m. birželio 17 d. Rydštate ir 1994 m. liepos 17 d. Tauragėje buvo pasirašyta Partnerystės sutartis tarp Rydštato bendruomenės ir Tauragės rajono savivaldybės. Anot Tauragės rajono mero D. Kaminsko, tai buvo humanitarinės pagalbos ženklas, labai svarbus Tauragės gyventojams pirmaisiais Nepriklausomybės metais.

Per 25 metus tauragiškių ir Rydštato gyventojų bendradarbiavimas reiškėsi įvairiose srityse – teikiama humanitarine pagalba, praktikantų tarpininkavimu žemės ūkyje, įsidarbinimu pagal Au-Pair programą, vaikų ir jaunuolių apsilankymais Rydštate, mokinių delegacijų pasikeitimais.

– Noriu išreikšti viltį, kad su nueinančia karta ilgai besitęsianti draugystė nenutrūks, kad ją tęs vaikai ir vaikaičiai tų, kurie 1993 metais suprato, kad draugystė ir pagalba yra svarbūs gyvenimo varikliai. Norisi tikėti, kad puoselėjama draugystė, besidriekianti už savo šalies sienų, gyvuos, išliks tokia pat nuoširdi, glaudi. Savo partneryste mes norime parodyti, kad siekiame ilgalaikių, taikių ir prasmingų santykių tarp skirtingų tautų, kuriose gausu patirties ir naujų idėjų, kurios paverčia Europą nuostabiu kraštu, – prieš išvykdamas „Tauragės žinioms“ sakė Tauragės rajono meras D. Kaminskas.

D. Kaminskas pakvies Vokietijos bičiulius atvykti į Tauragės miesto šventę, vyksiančią gegužės 31 d.– birželio 2 dienomis. Penktadienį, gegužės 31 d., 18 val.  numatoma atnaujintos bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ceremonija Pilies menėse. Rydštato bičiulių draugijos pirmininkui Klausui Minteriui miesto šventės metu bus suteiktas Tauragės garbės piliečio vardas.

Tauragės rajono savivaldybė vykdo atranką į savo kontroliuojamų įmonių valdybas. Į UAB Tauragės šilumos tinklų valdybą renkami visi 5 nariai, mat baigėsi jos kadencija. Kitoms trūksta po 1–2 narius. Pagrindinis reikalavimas pretendentams – būti nesusijusiems su įmonės veikla. Dokumentų teikimo terminai suėjo, kandidatų yra į visas valdybas, išskyrus UAB „Dunokai“. Šios įmonės valdybai trūksta 1 nario.  

Atgimimo aikštėje visu pajėgumu vyksta darbai – įrenginėjamas naujasis fontanas. Žadama, kad naujoji miesto puošmena bus išmani, su spalvotu apšvietimu ir muzika. Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius sako, kad darbai vyksta sparčiai, o tikslas vienas – fontanas turi būti įjungtas gegužės 31-osios vėlų vakarą, miesto šventės metu.

Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Tiesa, kituose miestuose jos dar brangesnės.

Prezidento gatvėje įsikūręs ir beveik dvejus metus veikęs modernus europietiškas restoranas, pavadinimui panaudojęs tiesiog savo adresą, keičia verslo kryptį ir netgi pavadinimą. Šiandien duris atveriantis restoranas vadinsis „Holivudas“ ir bus, pasak jo savininkų, labiau kasdieniškas, nedideliam miestui tinkamas laisvo stiliaus restoranas.

Šiandien visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto aikštės rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų.