2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Fontano statyba: darbus žadama baigti laiku

  • Įkelta: 2019-05-24

Atgimimo aikštėje visu pajėgumu vyksta darbai – įrenginėjamas naujasis fontanas. Žadama, kad naujoji miesto puošmena bus išmani, su spalvotu apšvietimu ir muzika. Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius sako, kad darbai vyksta sparčiai, o tikslas vienas – fontanas turi būti įjungtas gegužės 31-osios vėlų vakarą, miesto šventės metu.

Šiuo metu Atgimimo aikštėje pluša darbininkai, o būsimo fontano vietą juosia tvora su informacine lenta. Miestelėnai nekantrauja – kada gi darbai bus baigti?

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius informuoja, kad požeminiai darbai jau atlikti.

– Fontaną įjungti planuojama miesto šventės metu – toks yra pagrindinis tikslas. Galiu pasakyti, kad visi dirba labai sparčiai. Nors net ir žiemą darbai nesustojo – buvo gaminama reikalinga įranga, dabar dirbama visu pajėgumu, – pasakojo seniūnas.

Pasak V. Žiliaus, visa aparatūra suvežta, sudėta, dabar ji montuojama.

– Jau pradėjo ir plokštėmis kloti, purkštukus montuoti. Darbai tikrai sudėtingi. Juos turi kiekvieną primatuoti. Mašinų skyriuje atitinkami darbai vyksta, išorėj plokštes kloja. Dirba visi – akmens pjovėjai, klojėjai, montuotojų brigada iš Šiaulių. Matėt, palapinę užsidėjo, kad ir per lietų galėtų dirbti, – pasakojo seniūnas. – Labai stipriai „įsirėminom“ į terminus, nuolat kalbuosi su rangovais, subrangovais – jie žada, kad viskas vyksta pagal planą ir darbai bus baigti laiku.
Skelbiama, kad fontanas bus su 16 purkštukų, grojantis ir šviečiantis – vandens čiurkšles puoš spalvotas apšvietimas ir muzika.

Jau esame rašę, kad naujojo fontano įrengimas Tauragei atsieis 175 tūkst. eurų. Fontano įrengia konkursą laimėjusi Vilniaus rajono UAB „Optika ir technologijos“.

Miesto šventės programoje skelbiama, jog fontanas bus atidarytas gegužės 31-sios naktį.

 

Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Tiesa, kituose miestuose jos dar brangesnės.

Prezidento gatvėje įsikūręs ir beveik dvejus metus veikęs modernus europietiškas restoranas, pavadinimui panaudojęs tiesiog savo adresą, keičia verslo kryptį ir netgi pavadinimą. Šiandien duris atveriantis restoranas vadinsis „Holivudas“ ir bus, pasak jo savininkų, labiau kasdieniškas, nedideliam miestui tinkamas laisvo stiliaus restoranas.

Šiandien visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto aikštės rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų.

Nebereikalingus tekstilės gaminius tauragiškiai galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės atliekų surinkimo konteinerius. Tauragės rajone pastatyti pirmieji 18 konteinerių.

Šiandien daugumoje Tauragės rajono gimnazijų abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tauragės rajone su mokykla atsisveikina beveik dešimtadaliu jaunuolių mažiau nei pernai – 446.