2020 Balandžio 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Gegužės 24-osios anonsas: mokyklines priemones ant suolų ras visi mokiniai

  • Įkelta: 2019-05-23

Šią savaitę elektroniniuose dienynuose būsimų moksleivių tėveliai gavo džiugią žinią – mokyklinėmis priemonėmis jiems rūpintis nereikės. Kiek iš viso moksleivių pravers mokyklų duris rugsėjo pirmąją bei kiek savivaldybei atsieis visus juos aprūpinti būtiniausių priemonių krepšeliu, skaitykite „Tauragės žiniose“. Laikraštyje kaip paprastai rasite daug sporto naujienų, sužinosite, kiek kainuoja pirmosios lietuviškos braškės bei kuri maitinimo įstaiga keičia meniu bei koncepciją. Šiame numeryje nemažai kriminalų – Šilinės miškų padegėjas sulaukė bausmės, pagautas degalinių įsilaužėlis ir nelegali kriptovaliutų ferma. Kultūros rubrikose pasigėrėsite dviejų grandiozinių savaitgalio renginių akimirkomis bei sužinosite, ką paruošė jau už savaitės vyksiančios miesto šventės organizatoriai. Taip pat išsamiai, kodėl verta „pakelti bulvę nuo sofos“ ir sekmadienį ateiti prie balsadėžių rinkti Prezidento ir Europos Parlamento narių.  

Kiek tauragiškių ketina balsuoti?  Šį sekmadienį visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų. „Tauragės žinios“ domėjosi, ar tauragiškiai ketina eiti į rinkimus.

Nuosprendis už miškų padeginėjimą – pusė milijono eurų. Pernai Šilinės girininkijos miškus padeginėjęs vyras sulaukė griežto teismo nuosprendžio. 2018-ųjų gegužės–birželio mėnesiais ugniagesius šokdinęs buvęs kariškis turės atlyginti 420 tūkst. eurų žalą gamtai. Kokie teismo motyvai, sužinosite atsivertę kriminalų puslapį.

Savivaldybės UAB‘ų valdybose – permainos. Tauragės rajono savivaldybė vykdo atranką į savo kontroliuojamų įmonių valdybas. Į UAB Tauragės šilumos tinklų valdybą renkami visi 5 nariai, mat baigėsi jos kadencija. Kitoms trūksta po 1–2 narius. Į kurios įmonės valdybą neatsirado nė vieno pretendento, skaitykite laikraštyje.

Abiturientų kasmet vis mažiau. Savaitės antrojoje pusėje Lietuvos mokyklose abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigia 23,7 tūkst. abiturientų. O kiek jų atsisveikinasu mokykla Tauragės rajone? Skaitykite apie tai ir informaciją, kada vyks paskutinio skambučio šventės mokyklose. 

Fontano statyba: darbus žadama baigti laiku. Atgimimo aikštėje visu pajėgumu vyksta darbai – įrenginėjamas naujasis fontanas. Žadama, kad naujoji miesto puošmena bus išmani, su spalvotu apšvietimu ir muzika. Kada planuojama įjungti fontaną domėjosi žurnalistai.

Pirmosios lietuviškos braškės – jau ant prekystalių. Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Kiek teks pakloti už pavasariu kvepiančias gražuoles? Skaitykite verslo puslapyje.

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo rubrikose du grandioziniai praėjusio savaitgalio renginiai:

Projekte „Ir kas gi mus nugalės“Kariuomenė stiprino ryšius su tauragiškiais. Šeštadienio vidurdienį Tauragės miesto centre Garbės sargybos kuopos parodomąja programa, lydima NATO Oro policijos misiją atliekančių Vengrijos naikintuvų skrydžio virš miesto, atidaryta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Į miesto centre esantį skverą atvyko kelios dešimtys karinės technikos vienetų, daugybė ginkluotės ir karinės įrangos, kurią gausiai susirinkusiems žiūrovams pristatė Lietuvos ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai. Pasigėrėkite renginio akimirkomis.

„Praverkime krašto lobių skrynią“ rubrikoje – „Muziejų naktis“ laužo stereotipus. Jos metu kiekvienas galėjo rasti būdą smagiai ir turiningai praleisti laiką, nes programoje buvo daug pramogų visiems skoniams: ne tik apžiūrėti ekspozicijas, bet ir dalyvauti ekskursijose, edukacijose, parodose, pasiklausyti muzikinės kompozicijos, „Slemo su ragais Nr. 2“, koncertų ir net pamatyti cirko pasirodymą. Apie šias įdomybes skaitykite laikraštyje.

Vandenlenčių sezonas grįžta su trenksmu. Vasaros pramogų oazė „Liberty beach“ skelbia sezono startą. Miesto šventės metu pramogos bus nemokamos, pagalbą kiekvienam teiks instruktoriai, o kokios jos bus ir kokia populiari Lietuvos grupė koncertuos atidarymo vakarą, sužinosite „Tauragės žiniose“.

Laikraštyje rasite detalią artėjančios miesto šventės programą – juk ji jau už savaitės. Ar laukiate?

Europos Parlamento (EP) rinkimams sukurtas europiečių bendrumo jausmu paremtas filmas „Pasirink savo ateitį“ sulaukė precedento neturinčio dėmesio – beveik 75 mln. peržiūrų. Jautrus vaizdo įrašas kviečia nelikti abejingiems ir ateiti į Europos Parlamento rinkimus, kurie Lietuvoje vyks kartu su Prezidento rinkimų antruoju turu, sekmadienį, gegužės 26 dieną. 

Estetinės chirurgijos paslaugos yra populiarios visame pasaulyje. Nemažai procedūrų yra atliekamos norint pagerinti gyvenimo kokybę, labiau pasitikėti savimi, siekiant pašalinti sveikatos problemas, patyrus įvairias traumas bei dėl kitų priežasčių.

Tauragės rajono savivaldybės taryba trečiadienį sušauktame posėdyje nusprendė suteikti Tauragės rajono garbės piliečio vardus kultūrininkui Jonui Liorančui ir Tauragės bičiulių draugijos Rydštate pirmininkui Klausui Norbertui Minteriui. Anksčiau posėdžiavusi  komisija svarstė keturias kandidatūras.

Pavakare Tauragės pakraštyje kilo gaisras – buvo matyti atvira liepsna, dangų temdė dūmai. Gavę pranešimą, kad laužyne dega senas autobusas, ugniagesiai išvyko jo gesinti.

Kadenciją pradedančios rajono Tarybos nariai kibo į darbus ir vieni kitiems į atlapus. Praėjusios savaitės posėdyje politikai formavo ketveriems metams darbo grupes – skirstėsi vietas komitetuose. Dėl pagrindinių trijų komitetų sudėties pasiektas konsensusas, tačiau Tarybos Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūra užvirė tikrą velniavą. Į pagal įstatymą opozicijai priklausančias pareigas socdemai pasiūlė buvusį Šilumos tinklų direktorių Vaclovą Karbauskį. Su tuo valdantieji, švelniai tariant, nesutiko – ėmė traukti į dienos šviesą senas politiko nuodėmes.