2020 Vasario 27 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmosios lietuviškos braškės – jau ant prekystalių

  • Įkelta: 2019-05-24

Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Tiesa, kituose miestuose jos dar brangesnės.

Ūkininkų šiltnamiuose jau sirpsta pirmosios braškės. Sakoma, kad pavasarinės uogos turi daug vitaminų, kurių taip trūksta po žiemos, tad dažniausiai jų perkama vaikams ar ligoniams. Vis dėlto Tauragės turgelyje prie prekystalio, ant kurio puikuojasi gražuolės pirmosios lietuviškos braškės, pirkėjų eilės nesidriekia. Atbaido kaina – už kilogramą uogų prašoma 6 eurų. Vis dėlto tai kur kas pigiau nei kitur – skelbiama, kad didžiuosiuose miestuose pirmųjų lietuviškų uogų kaina siekė 10 ar net 12 eurų.

Braškėmis prekiaujanti aukštupiškė Sigita teigė, jog šeštadienį didžiajame turguje uogų kaina buvo 7 eurai už kilogramą, o praėjusį sekmadienį Rietave jų kaina siekė ir visus 12 eurų.

– Tačiau kainos sparčiai kris, kadangi uogos sirpsta tiesiog akyse, tačiau greit baigiasi, – sakė Sigita.

Tiesa, braškių, pasak jos, šiemet bus nelabai daug. Jos uogos auga šiltnamyje, tad šalnos jų nepalietė, nors šiltnamis ir nešildomas. Lauke – dar 6 arai braškių, ten pirmosios uogos šalnų neatlaikė.

– Vėliau uogų bus, nušalo tik pirmosios, – pasakojo Sigita.

Paklausta, kokia galėtų būti žemiausia uogų kaina, moteris sakė, kad prognozuoti sunku. Pernai žemiausia kaina buvo 2 eurai už kilogramą, šiemet ji tikriausiai bus didesnė.

– Dažniausiai visi laukia, kada uogos bus pigesnės, kol jų nebelieka, – svarstė braškių augintoja. Tiek prekybos centruose, tiek turguje galima įsigyti iš užsienio šalių atvežtų uogų, kurios yra kur kas pigesnės. Tauragės turgelyje prekybininkai siūlo įsigyti graikiškų braškių. Šių kilogramas kainuoja apie 4 eurus.

Paklausti apie lenkiškas, prekybininkai tikina, kad jų kol kas dar neatsiveža – per anksti. Kaip praneša Lenkijos žiniasklaida, balandžio mėnesį prasidėjusi sausra padarė savo darbą – braškių augintojai, kurių Lenkijoje gausu, jau skundžiasi, kad ši pelninga kultūra didesniuose nelaistomuose plotuose dėl drėgmės stygiaus žūsta bemaž akyse – džiūsta vos pradėti krauti žiedai. Jau nelabai tikimasi, kad braškes dar išgelbės gegužės lietūs. Dirbtinis drėkinimas įrengtas tik labai nedidelėje dalyje braškynų. Lenkijos žemės ūkio rinkos ekspertai prognozuoja, kad tokia situacija negali neturėti įtakos būsimam braškių derliui bei jų kainoms. Kokios gali būti žemiausios braškių kainos – kol kas niekas neprognozuoja.

Specialistai tikina, kad dėl to šiais metais braškės gali būti brangios visą sezoną.

 

Prezidento gatvėje įsikūręs ir beveik dvejus metus veikęs modernus europietiškas restoranas, pavadinimui panaudojęs tiesiog savo adresą, keičia verslo kryptį ir netgi pavadinimą. Šiandien duris atveriantis restoranas vadinsis „Holivudas“ ir bus, pasak jo savininkų, labiau kasdieniškas, nedideliam miestui tinkamas laisvo stiliaus restoranas.

Šiandien visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto aikštės rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų.

Nebereikalingus tekstilės gaminius tauragiškiai galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės atliekų surinkimo konteinerius. Tauragės rajone pastatyti pirmieji 18 konteinerių.

Šiandien daugumoje Tauragės rajono gimnazijų abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tauragės rajone su mokykla atsisveikina beveik dešimtadaliu jaunuolių mažiau nei pernai – 446.

Šią savaitę elektroniniuose dienynuose būsimų moksleivių tėveliai gavo džiugią žinią – mokyklinėmis priemonėmis jiems rūpintis nereikės. Kiek iš viso moksleivių pravers mokyklų duris rugsėjo pirmąją bei kiek savivaldybei atsieis visus juos aprūpinti būtiniausių priemonių krepšeliu, skaitykite „Tauragės žiniose“. Laikraštyje kaip paprastai rasite daug sporto naujienų, sužinosite, kiek kainuoja pirmosios lietuviškos braškės bei kuri maitinimo įstaiga keičia meniu bei koncepciją. Šiame numeryje nemažai kriminalų – Šilinės miškų padegėjas sulaukė bausmės, pagautas degalinių įsilaužėlis ir nelegali kriptovaliutų ferma. Kultūros rubrikose pasigėrėsite dviejų grandiozinių savaitgalio renginių akimirkomis bei sužinosite, ką paruošė jau už savaitės vyksiančios miesto šventės organizatoriai. Taip pat išsamiai, kodėl verta „pakelti bulvę nuo sofos“ ir sekmadienį ateiti prie balsadėžių rinkti Prezidento ir Europos Parlamento narių.