2020 Balandžio 08 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Už Gitaną Nausėdą balsavo du trečdaliai tauragiškių

  • Įkelta: 2019-05-27

Lietuva turi naują prezidentą – juo užtikrintai tapo Gitanas Nausėda. Išankstiniais duomenimis, už kandidatą balsavo 65,86 proc. visų rinkėjų, palaikymo jis susilaukė visoje Lietuvoje, ne išimtis – ir Tauragė. Už G. Nausėdą balsavo 74,16 proc. į rinkimus atėjusių tauragiškių.

Nors pirmajame rinkimų ture kandidatai žengė koja kojon, abu surinko apylygiai – po 30 proc. rinkėjų balsų, o I. Šimonytė nedidele persvara G. Nausėdą galiausiai aplenkė, pakartotinis balsavimas pastarajam pelnė solidų palaikymą. I. Šimonytė surinktų balsų skaičiumi G. Nausėdą aplenkė tik Lietuvos atstovybėse užsienio šalyse. Visur kitur balsuota už G. Nausėdą, mažiausias skirtumas tarp kandidatų – Vilniaus ir Kauno miestuose, bet ir juose G. Nausėdos pergalė akivaizdi. Tauragės rajone už šį kandidatą balsavo du trečdaliai rinkėjų. 

Vakar taip pat vyko ir rinkimai į Europos Parlamentą, pirminiais duomenimis, daugiausia – 3 mandatus, juose iškovojo konservatoriai. Po du mandatus kliuvo Lietuvos socialdemokratų partijai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, po vieną Darbo partijai, Lietuvos liberalų sąjūdžiui, Visuomeniniam rinkimų komitetui „Aušros Maldeikienės traukinys“ ir „Valdemaro Tomaševskio blokui“ – Krikščioniškų šeimų sąjungos ir Rusų aljanso koalicijai.

Pagal pirmumo balsus į Europos Parlamentą pateko: TS-LKD – Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, LSDP – Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, LVŽS – Bronis Ropė, Šarūnas Marčiulionis, LRLS – Petras Auštrevičius, DP – Viktoras Uspaskichas, Valdemaras Tomaševskis, ir Aušra Maldeikienė.

Tauragiškiai daugiausia – 19,67 proc. balsų atidavė TS-LKD, antri Tauragėje – LSDP su 15,93 proc. balsų, treti – LVŽS (12,60 proc.), toliau rikiuojasi Darbo partija (9,04 proc.), Liberalų sąjūdis – 6,55 proc., Aušros Maldeikienės „Traukinys“ – 6,45 proc., už V. Tomaševskį balsavo 5,54 proc Tauragės rajono gyventojų.

Praėjusį šeštadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai prisijungė prie tarptautinės „Muziejų nakties“. Jos metu kiekvienas galėjo rasti būdą smagiai ir turiningai praleisti laiką, nes programoje buvo daug pramogų visiems skoniams: ne tik apžiūrėti ekspozicijas, bet ir dalyvauti ekskursijose, edukacijose, parodose, pasiklausyti muzikinės kompozicijos, „Slemo su ragais Nr. 2“, koncertų ir net pamatyti cirko pasirodymą. „Muziejų naktis“ susidraugavo“ ir su „Menų festu'19", tad visą vakarą Tauragės pilies kiemelyje vyko koncertai – klausytojų neišgąsdino net lietus.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas kartu su Tauragės vokiečių bičiulių draugijos nariais viešėjo Vokietijoje, kur dalyvavo oficialioje Partnerystės sutarčių tarp Rydštato miesto partnerių atnaujinimo šventėje.

Tauragės rajono savivaldybė vykdo atranką į savo kontroliuojamų įmonių valdybas. Į UAB Tauragės šilumos tinklų valdybą renkami visi 5 nariai, mat baigėsi jos kadencija. Kitoms trūksta po 1–2 narius. Pagrindinis reikalavimas pretendentams – būti nesusijusiems su įmonės veikla. Dokumentų teikimo terminai suėjo, kandidatų yra į visas valdybas, išskyrus UAB „Dunokai“. Šios įmonės valdybai trūksta 1 nario.  

Atgimimo aikštėje visu pajėgumu vyksta darbai – įrenginėjamas naujasis fontanas. Žadama, kad naujoji miesto puošmena bus išmani, su spalvotu apšvietimu ir muzika. Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius sako, kad darbai vyksta sparčiai, o tikslas vienas – fontanas turi būti įjungtas gegužės 31-osios vėlų vakarą, miesto šventės metu.

Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Tiesa, kituose miestuose jos dar brangesnės.