2020 Balandžio 07 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vietoj „Prezidento 50“ šiandien duris atveria labiau kasdieniškas „Holivudas“

  • Įkelta: 2019-05-24

Prezidento gatvėje įsikūręs ir beveik dvejus metus veikęs modernus europietiškas restoranas, pavadinimui panaudojęs tiesiog savo adresą, keičia verslo kryptį ir netgi pavadinimą. Šiandien duris atveriantis restoranas vadinsis „Holivudas“ ir bus, pasak jo savininkų, labiau kasdieniškas, nedideliam miestui tinkamas laisvo stiliaus restoranas.

2018 m. rugpjūtį Prezidento gatvėje, 50 numeriu pažymėtame name, atidarytas modernus europietiškos virtuvės restoranas „Prezidento 50“ buvo, kaip tada teigė jo savininkai Justė ir Rokas Varškiai, ilgai brandintas projektas. Tikėtasi, kad restorane tauragiškiai ir miesto svečiai jausis kaip namuose. Namų aplinka alsuojantis restoranas įsikūrė nuomojamose 100 kv. m patalpose ir siūlė išskirtinį požiūrį į maistą: kiekvienas patiekalo kąsnis turi teikti malonumą, priversti stabtelėti šią akimirką ir pasimėgauti ja.

Prabėgo nepilni dveji metai, ir restoranas savo klientus gerokai nustebino pranešdamas, kad nuo gegužės 20-osios nebedirbs. „Žinome, kad dalis jūsų tikrai dėl to liūdės, tačiau šis konceptas mums neleido tobulėti ir augti. Ačiū klientams, kurie mus palaikė ir įvertino mūsų pastangas. Tačiau patalpos ilgai nebus tuščios ir jau gegužės 24 d. (penktadienį) duris atvers laisvo stiliaus restoranėlis „Holivudas“. Daugiau informacijos paskelbsime vėliau“, – tokia žinutė buvo paskelbta „Facebook“ paskyroje „Prezidento 50“.

Žinia sulaukė nemažai komentarų su apgailestavimo gaidele: „Kiekvieną kartą apsilankius jūsų restorane, mokėdavote nustebinti tiek skoniu, tiek idėjomis. Buvote išskirtiniai! Labai gaila“.

„Gaila, kad neturėsim tokios puikios išskirtinės, inteligentiškos, skanios, malonios vietelės pietums ir tiesiog susitikimams“. „O dangau, liūdna. Geriausia vieta mieste, kodėl???“

„Tauragės žinių“ pakalbinta restorano savininkė Justė Varškienė papasakojo, kokios priežastys privertė ryžtis pokyčiams.

– Restoranas yra tokia verslo koncepcija, kad ji turi atitikti rinkos poreikius, o rinka Tauragėje yra truputėlį maža ir užkerta kelią tobulėjimui. Norėtųsi judėti į priekį, tobulėti, kad kuo daugiau žmonių galėtų ateiti, pasimėgauti. Tiesiog nusprendėm keisti kryptį ir palengvinti tą visą konceptą, padaryti tokį labiau kasdienišką, kur galima ateiti su draugais, su šeima, su vaikais. Vėlgi vaikų zoną sugrąžinom, kuri prieš tai buvo sumažinta. Kad tai būtų vieta, tinkama pavalgyti už prieinamą kainą kiekvieną dieną. Toks konceptas truputėlį labiau tinkamas mažesniam miestui, tokiam kaip Tauragė. Nes vis tiek norisi, kad kuo daugiau žmonių galėtų ateiti, pasimėgauti, kad visiems tai būtų prieinama, – sakė ji.

Paklausta, kodėl keičiamas ir restorano pavadinimas, verslininkė sakė, kad pavadinimas yra įvaizdžio dalis, jis suderintas su koncepcija. Pasak jos, restoranų versle įprasta, kad gana ryškiai keičiant veiklos kryptį keičiama viskas, taip pat ir pavadinimas.

– Ankstesnysis pavadinimas neša asociacijas su buvusiu restoranu, o naujai pradžiai reikia ir naujo, šiek tiek lengvesnio pavadinimo, – paaiškino J. Varškienė.

„Holivudas“ jau turi ir „Facebook“ paskyrą, pavadintą „Holivudas Restoranėlis“. Joje jau galima susipažinti su naujojo restorano meniu. Jis gana gausus: užkandžiai, salotos, karštieji patiekalai, picos, desertai, gėrimai. Patiekalų kainos panašios, kaip ir kitose Tauragės maitinimo įstaigose.  Pavyzdžiui, Cezario salotos su vištiena atsieis 5,8 Eur, salotos su traškiomis krevetėmis ir pesto padažu – 6,9 Eur, kumpio užkandis – 7,8 Eur, kreminė daržovių sriuba – 3,9 Eur, kiaulienos šonkauliai – 7,8 Eur, vištienos pica – 6,5 Eur, midijos su šafrano padažu – 7,9 Eur, belgiškas vaflis su ledais ir karamele – 3,9 Eur.

Paklausta, ar restorane dirbti lieka tie patys žmonės, J. Varškienė sakė, kad komanda plečiama:

– Anksčiau, kaip ir daugelis restoranų, kai kuriomis savaitės dienomis nedirbdavom, labiau orientavomės į savaitgalį, o dabar dirbsime visomis dienomis, nuo ryto iki pakankamai vėlaus vakaro, taigi darbuotojų bus dvigubai daugiau.

Restorano savininkė patvirtino, kad atidaromas „Holivudas“ šiandien, 14 valandą.

Šiandien visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto aikštės rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų.

Nebereikalingus tekstilės gaminius tauragiškiai galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės atliekų surinkimo konteinerius. Tauragės rajone pastatyti pirmieji 18 konteinerių.

Šiandien daugumoje Tauragės rajono gimnazijų abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tauragės rajone su mokykla atsisveikina beveik dešimtadaliu jaunuolių mažiau nei pernai – 446.

Šią savaitę elektroniniuose dienynuose būsimų moksleivių tėveliai gavo džiugią žinią – mokyklinėmis priemonėmis jiems rūpintis nereikės. Kiek iš viso moksleivių pravers mokyklų duris rugsėjo pirmąją bei kiek savivaldybei atsieis visus juos aprūpinti būtiniausių priemonių krepšeliu, skaitykite „Tauragės žiniose“. Laikraštyje kaip paprastai rasite daug sporto naujienų, sužinosite, kiek kainuoja pirmosios lietuviškos braškės bei kuri maitinimo įstaiga keičia meniu bei koncepciją. Šiame numeryje nemažai kriminalų – Šilinės miškų padegėjas sulaukė bausmės, pagautas degalinių įsilaužėlis ir nelegali kriptovaliutų ferma. Kultūros rubrikose pasigėrėsite dviejų grandiozinių savaitgalio renginių akimirkomis bei sužinosite, ką paruošė jau už savaitės vyksiančios miesto šventės organizatoriai. Taip pat išsamiai, kodėl verta „pakelti bulvę nuo sofos“ ir sekmadienį ateiti prie balsadėžių rinkti Prezidento ir Europos Parlamento narių.  

Europos Parlamento (EP) rinkimams sukurtas europiečių bendrumo jausmu paremtas filmas „Pasirink savo ateitį“ sulaukė precedento neturinčio dėmesio – beveik 75 mln. peržiūrų. Jautrus vaizdo įrašas kviečia nelikti abejingiems ir ateiti į Europos Parlamento rinkimus, kurie Lietuvoje vyks kartu su Prezidento rinkimų antruoju turu, sekmadienį, gegužės 26 dieną.