2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Globalūs tauragiškiai rinksis jaukiai pasibūti Pilies kiemelyje

  • Įkelta: 2019-06-02
Tauragės krašto muziejaus albumo nuotrauka

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, šiandien, 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę!

Rita Matemaitienė „Globalios Tauragės“ koordinatorė, „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad registracijos į renginį nėra – taip nuspręsta, nes tai kartais atbaido.

– Sugrįžtantys ir patys pareiškė tokį pageidavimą, kad jie nori ne konferencijų, seminarų, o tiesiog paprasto, šilto, jaukaus pasibuvimo, tokio tarsi giminės susitikimo. O jam reikia tik vedėjo, užkandžių ir geros nuotaikos, – sakė R. Matemaitienė.

Pasak koordinatorės, būtų smagu, jog ateidami į pikniką, dalyviai pasipuoštų šalies ar miesto, kuriame šiuo metus gyvena, simboliu.

Sugrįžę iš tolimų ar artimesnių šalių ar kitų Lietuvos miestų kraštiečiai vaišinsis „Mėsos taško“ vietoje kepamais įvairiausias kepsniais ir kitais užkandžiais. Jiems koncertuos Rasa Levickaitė-Šerpytienė, bus žaidimų, prisistatymų, susirinkusieji galės papasakoti, kodėl ir kur išvyko. Renginį moderuos Laimonas Rimkus, jam padės ir Rasa, ir „Globalios Tauragės“ atstovai.

Šiuo metu Tauragė turi 14 Garbės ambasadorių iš dešimties pasaulio šalių. Artimiausiame tarybos posėdyje, šaukiamame birželio pradžioje, bus tvirtinamas jau penkioliktas sutikimas tapti Garbės ambasadore (daugiau informacijos puslapyje http://globali.taurage.lt/). Ja taps Rūta Lukošiūnaitė (Danija).

Šiuo metu Tauragės ambasadoriai yra Giedrius Šteimantas (Kopenhaga, Danija), Monika Lionaitė

(Stokholmas, Švedija), Laura Grinevičiūtė (Tbilisis, Gruzija), Gabija J. Vecci (Charlotte, Jungtinės Amerikos Valstijos), Greta Petrošiūtė (Kopenhaga, Danija), Sigita Šimkuvienė (New Haven,  (Jungtinės Amerikos Valstijos), Diana Aleknaitė (Čikaga, Jungtinės Amerikos Valstijos), Agnė Bernikaitė (Wadenswil, Šveicarija), Juozas Kazlauskas (Masačiusetsas, Bostonas, Jungtinės Amerikos Valstijos), Audronė Anulienė (Briuselis, Belgija), Benas Norvilas (Melburnas, Australija), Julius Valantiejus (Miunchenas, Vokietija), Audronė Trilikauskytė (Londonas, Jungtinė Karalystė), Egidijus Arnašius (Dublinas, Airija).

Tapimas ambasadoriumi – tai savo miesto atstovavimas ir parodymas, kad didžiuojiesi būdamas tauragiškis, nori skleisti gerąją žinią apie savo miestą, padėti surasti investuotojų, aktyviau įsitraukti į regiono vystymą. Kaip ambasadorius galėsite ne tik konsultuoti, teikti idėjas savo regionui, bet taip pat burti globalių Tauragiškių bendruomenę šalyje, kurioje gyvenate, ir kitaip garsinti savo gimtąjį kraštą.

Norintys tapti ambasadoriais kviečiami registruotis.

 

 

Nors prasidėjus daugiabučių modernizavimo programai didžioji dalis projektų buvo pavienių namų renovacijos darbai, apie kvartalinės renovacijos naudą buvo kalbama jau tada. Šiandien Lietuvoje yra teigiamų kvartalinės renovacijos pavyzdžių, kuriuos mato ir gyventojai, ir valdžios atstovai. Renovuoti ištisus kvartalus taip didinant energinį efektyvumą jau yra pasirengusios daugiau nei pusė (35) šalies savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad gegužės 31–birželio 1 d. Tauragės miesto šventės „Tauro ragas 2019“  metu bus ribojamas transporto priemonių eismas (uždarytos kai kurios miesto gatvės ir įvažiavimas).

Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.

Laikraščio vedamajame – rajono politikos aktualijos: ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga naujo Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praeitoje kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Tarybos posėdyje opozicija antrą kartą teikė tą patį kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus, ir vėl – nesėkmingai. Laikraščio pirmuosiuose puslapiuose ir žvilgsnis į neatpažįstamai besikeičiančią Martyno Mažvydo progimnaziją. Kriminalų puslapyje – širdį verianti Tauragės rajone sumuštos moksleivė drama, sulaukusi atgarsio visoje Lietuvoje. Taip pat laikraštyje gražiausių miesto šventės renginių pristatymai, muzikos ir meno užkulisiai bei Tauragės  gatvėmis žingsniuojantis dramblys.

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pristato naujieną – naujosios kartos išmanųjį telefoną „Fonos O1“ ir skelbia nuolaidą jam įsigyti. Tai padaryti ir dar gauti dovanų galima tik operatoriaus salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.