2020 Liepos 10 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į Tarybą sugrįžęs V. Liorančas: švietimo problemos – politikų atsakomybė

  • Įkelta: 2019-06-05
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusios ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praėjusiose kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Jau žinoma, kad dabar jam teks dirbti Švietimo, kultūros ir sporto komitete. Į politiką grįžęs V. Liorančas prakalbo apie būtinybę spręsti švietimo problemas – optimizuoti rajono mokyklų tinklą bei teigė dirbsiąs tobulinant daugiafunkcinės sporto arenos projektą.  

Nors savivaldybių tarybų rinkimai įvyko kovo mėnesį, dar aiškūs ne visi politinės arenos žaidėjai, dirbsiantys Tauragei artėjančius ketverius metus. Mero komandoje dviejų patarėjų, kurių kandidatūras Dovydas Kaminskas pažadėjo atskleisti iš karto po miesto šventės. Administracijos direktoriumi patvirtintas Modestas Petraitis darbą pradėjo nuo šio pirmadienio. Šiandien vyks dar vienas neeilinis Tarybos posėdis, kurio metu slaptu balsavimu bus tvirtinama pretendento į administracijos direktoriaus pavaduotojus konservatoriaus Tomo Raulinavičiaus kandidatūra.

Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje prisiekė naujas Tarybos narys. Liberalų sąjūdžiui priklausantį vieną iš 6 mandatų gavo praėjusioje kadencijoje dirbęs, o po šių rinkimų „už brūkšnio“ likęs V. Liorančas. Tarybos nario vieta jam atsilaisvino, kai įgaliojimų atsisakė administracijos direktoriaus darbą tęsti patvirtintas Modestas Petraitis. Priesaiką priėmė Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Aistė Žilinskienė. 

Prieš posėdį Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas, rajono meras D. Kaminskas bendrapartiečio sugrįžimą į Tarybą įvertino kaip rimtą valdančiosios daugumos pastiprinimą. Mero teigimu, politikas dirbs Švietimo, kultūros ir sporto komitete.

– Vienareikšmiškai vertinu kaip komandos pastiprinimą. Kompetencijos V. Liorančas turi ir ekonomikos srityje, praėjusią kadenciją dirbo Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete. Tačiau dabar taip susidėliojo skirstant vietas komitetuose, kad jam teks eiti į Švietimo, kultūros ir sporto komitetą. V. Liorančas daug prisidėjo prie Ekonomikos komiteto darbo, tačiau taip pat stipriai prisidėjo ir prie sporto sistemos reformos.  Dabar daugiau bus susijęs su sporto reforma, su švietimu, naujos arenos statyba. Jo, kaip Badmintono federacijos prezidento, patirtis tikrai pasitarnaus prie sporto sistemos stiprinimo tikslų siekimo. Džiaugiamės, kad turim tokį kompetentingą tarybos narį, – sakė D. Kaminskas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje paskelbtoje V. Liorančo biografijoje nurodyta, kad jis yra įgijęs inžinieriaus-elektriko aukštąjį išsilavinimą, šiuo metu vadovauja bendrovei „Televizijos komunikacijos“. Politikas taip visuomeninę veiklą nurodo esąs Lietuvos badmintono federacijos prezidentas, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos valdybos narys, Tauragės Rotary klubo narys.

„Tauragės žinioms“ V. Liorančas teigė galimybės atsisakyti suteikto mandato net nesvarstęs.

– Taip susiklostė, kad išsidalijus postus atėjo mano eilė, ir reikia dirbti. Mes visi norime kažką padaryti tauragiškių labui, – sakė jis.

Paklaustas, kokių idėjų ir planų turi ateinančios kadencijos darbui, politikas teigė planuojantis susitelkti į švietimo problemas bei išsakė nuomonę, jog rajono mokyklų tinklui būtinas optimizavimas.

– Yra paskelbta, kad švietimo sistema yra gilioje krizėje, ir atsakomybę dėl to, manau, turėtų prisiimti politikai. Nes jeigu moksleivio vidutinis matematikos pažymys nesiekia 5, ar mums tik to pakanka? Taigi, iššūkiai švietimo komitetui yra išties dideli. Nes vis dėlto sutvarkyti normaliai ugdymo procesą pirmiausia turime savivaldos lygmenyje. Jeigu, sakykim, dabar vienoj  klasėj yra trijų amžiaus grupių vaikai, kur iš viso yra 6 mokiniai, apie kokią mes ugdymo proceso kokybę kalbam. Reikėtų keisti kardinaliai mokyklų tinklą, optimizuoti jį pagal vaikų poreikius. Nes tikrai geresnę ugdymo kokybę suteikiam vaikui, atveždami jį į mokyklą mieste iš kaimo, tik reikia viską sustyguoti, – sakė V. Liorančas.

Šioje kadencijoje, anot jo, Taryba taip pat planuoja toliau tobulinti sporto ugdymo sistemą. Politikas pabrėžė, jog ugdant vaikus sporte suformuojami stipresnės, visapusiškos asmenybės bruožai. 

– Kas liečia sporto strategiją, tikrai ilgai, trejus metus ją tobulinom, kol paleidom veikti. Gal dar viskas ne visai taip, kaip norėtųsi, tačiau, kaip rodo statistika, ten, kur sporto vystymas yra atiduodamas klubams, pasiekiama geresnių rezultatų. Jeigu paimsi visų sporto šakų, įvairaus amžiaus prizininkus, tai daugiausia klubai pasiekia aukštesnius rezultatus. O dėl sporto komplekso aš savo pastabas jau esu išsakęs. Tame projekte, kuris buvo pirminis pateiktas, tikrai reikia daug korekcijų, – kalbėjo vakar prisiekęs Tarybos narys.  

Tauragiškiai pastebėjo Jūros gatvėje išsislapsčiusius ginkluotus karius. Pasirodo, tai dalis taktinių lauko pratybų, kurias birželio 2–7 dienomis organizuoja Lietuvos kariuomenės motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas.  

Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas pranešė, jog jo komandą papildė naujas narys – mero patarėjo pareigas nuo šiandien pradėjo eiti Kasparas Bertašius.

Martyno Mažvydo progimnazijos pradinukų korpuso erdves jau sunku atpažinti. Tikimasi, kad pirmųjų dviejų renovacijos projekto etapų darbai bus baigti dvigubai greičiau nei žadėta – šį rugsėjį. Naujuosius mokslo metus mažiausi mokyklos bendruomenės nariai greičiausiai pasitiks moderniai įrengtose, išvaizdaus interjero klasėse.

Pirmadienį, apie 16 val. policijos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų pajėgos atskubėjo miesto centrą. Rekonstruojamos Vasario 16-osios gatvės kieme darbininkai rado sprogmenį.  

Nuo pirmadienio šalyje temperatūra kils vis aukščiau. Šią savaitę sulauksime įspūdingos vasariškos šilumos, kai kur termometrai fiksuos 30 laipsnių ir net didesnį karštį. Visgi, savaitei baigiantis tokią kaitrą nuplaus lietus, griaudės perkūnija.

Tarybos opozicija balsavimui vėl teikė tą patį kandidatą į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus – Vaclovą Karbauskį. Antrasis bandymas patyrė fiasko – valdantieji nuomonės nepakeitė. Raimondas Matemaitis ir Darius Stankus griežtai pasisakė prieš balsavimą už buvusį Šilumos tinklų direktorių. 

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, šiandien, 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę!

Nors prasidėjus daugiabučių modernizavimo programai didžioji dalis projektų buvo pavienių namų renovacijos darbai, apie kvartalinės renovacijos naudą buvo kalbama jau tada. Šiandien Lietuvoje yra teigiamų kvartalinės renovacijos pavyzdžių, kuriuos mato ir gyventojai, ir valdžios atstovai. Renovuoti ištisus kvartalus taip didinant energinį efektyvumą jau yra pasirengusios daugiau nei pusė (35) šalies savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad gegužės 31–birželio 1 d. Tauragės miesto šventės „Tauro ragas 2019“  metu bus ribojamas transporto priemonių eismas (uždarytos kai kurios miesto gatvės ir įvažiavimas).

Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.

Laikraščio vedamajame – rajono politikos aktualijos: ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga naujo Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praeitoje kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Tarybos posėdyje opozicija antrą kartą teikė tą patį kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus, ir vėl – nesėkmingai. Laikraščio pirmuosiuose puslapiuose ir žvilgsnis į neatpažįstamai besikeičiančią Martyno Mažvydo progimnaziją. Kriminalų puslapyje – širdį verianti Tauragės rajone sumuštos moksleivė drama, sulaukusi atgarsio visoje Lietuvoje. Taip pat laikraštyje gražiausių miesto šventės renginių pristatymai, muzikos ir meno užkulisiai bei Tauragės  gatvėmis žingsniuojantis dramblys.

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ pristato naujieną – naujosios kartos išmanųjį telefoną „Fonos O1“ ir skelbia nuolaidą jam įsigyti. Tai padaryti ir dar gauti dovanų galima tik operatoriaus salonuose arba internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

Šių metų gegužės 31–birželio 2 dienomis Tauragės miestas švęs 512 metų gimtadienį. Tris dienas tauragiškius ir miesto svečius džiugins įvairių muzikos atlikėjų koncertai, teatro, šokio pasirodymai, sportinės rungtys, gausybė nemokamų atrakcionų mažiesiems ir kitos išskirtinės pramogos – kiekvienas ras sau mėgstamiausią. Šių metų šventinėje programoje – ir lankytojų pamėgti tradiciniai, ir įvairūs nauji renginiai, – skelbiama pranešime spaudai.

Lietuva turi naują prezidentą – juo užtikrintai tapo Gitanas Nausėda. Išankstiniais duomenimis, už kandidatą balsavo 65,86 proc. visų rinkėjų, palaikymo jis susilaukė visoje Lietuvoje, ne išimtis – ir Tauragė. Už G. Nausėdą balsavo 74,16 proc. į rinkimus atėjusių tauragiškių.

Praėjusį šeštadienį Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tradiciškai prisijungė prie tarptautinės „Muziejų nakties“. Jos metu kiekvienas galėjo rasti būdą smagiai ir turiningai praleisti laiką, nes programoje buvo daug pramogų visiems skoniams: ne tik apžiūrėti ekspozicijas, bet ir dalyvauti ekskursijose, edukacijose, parodose, pasiklausyti muzikinės kompozicijos, „Slemo su ragais Nr. 2“, koncertų ir net pamatyti cirko pasirodymą. „Muziejų naktis“ susidraugavo“ ir su „Menų festu'19", tad visą vakarą Tauragės pilies kiemelyje vyko koncertai – klausytojų neišgąsdino net lietus.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas kartu su Tauragės vokiečių bičiulių draugijos nariais viešėjo Vokietijoje, kur dalyvavo oficialioje Partnerystės sutarčių tarp Rydštato miesto partnerių atnaujinimo šventėje.

Tauragės rajono savivaldybė vykdo atranką į savo kontroliuojamų įmonių valdybas. Į UAB Tauragės šilumos tinklų valdybą renkami visi 5 nariai, mat baigėsi jos kadencija. Kitoms trūksta po 1–2 narius. Pagrindinis reikalavimas pretendentams – būti nesusijusiems su įmonės veikla. Dokumentų teikimo terminai suėjo, kandidatų yra į visas valdybas, išskyrus UAB „Dunokai“. Šios įmonės valdybai trūksta 1 nario.  

Atgimimo aikštėje visu pajėgumu vyksta darbai – įrenginėjamas naujasis fontanas. Žadama, kad naujoji miesto puošmena bus išmani, su spalvotu apšvietimu ir muzika. Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius sako, kad darbai vyksta sparčiai, o tikslas vienas – fontanas turi būti įjungtas gegužės 31-osios vėlų vakarą, miesto šventės metu.

Laukiamiausios vasaros uogos – lietuviškos braškės, prisirpusios ūkininkų šiltnamiuose, jau ant prekystalių. Iš Aukštupių kaimo atvežtomis uogomis prekiaujama ir Tauragės turgelyje. Pasigardžiuoti jomis sau leisti gali ne visi – ankstyvos uogos nepigios. Tiesa, kituose miestuose jos dar brangesnės.

Prezidento gatvėje įsikūręs ir beveik dvejus metus veikęs modernus europietiškas restoranas, pavadinimui panaudojęs tiesiog savo adresą, keičia verslo kryptį ir netgi pavadinimą. Šiandien duris atveriantis restoranas vadinsis „Holivudas“ ir bus, pasak jo savininkų, labiau kasdieniškas, nedideliam miestui tinkamas laisvo stiliaus restoranas.

Šiandien visoje Lietuvoje prie balsadėžių rinkėjus sukvies antrasis Prezidento rinkimų turas. Rinkėjai spręs, kuris iš dviejų kandidatų – Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda ateinantiems 5 metams įsikurs Daukanto aikštės rūmuose. Ne mažiau svarbūs ir kartu vyksiantys Europos Parlamento rinkimai, kuriuose Lietuvos atstovams bus suteikta 11 mandatų.

Nebereikalingus tekstilės gaminius tauragiškiai galės mesti nebe į buitinius konteinerius, o į tam pritaikytus tekstilės atliekų surinkimo konteinerius. Tauragės rajone pastatyti pirmieji 18 konteinerių.

Šiandien daugumoje Tauragės rajono gimnazijų abiturientams skamba paskutinis skambutis. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas Lietuvoje baigia 23,7 tūkst. abiturientų. Tauragės rajone su mokykla atsisveikina beveik dešimtadaliu jaunuolių mažiau nei pernai – 446.

Šią savaitę elektroniniuose dienynuose būsimų moksleivių tėveliai gavo džiugią žinią – mokyklinėmis priemonėmis jiems rūpintis nereikės. Kiek iš viso moksleivių pravers mokyklų duris rugsėjo pirmąją bei kiek savivaldybei atsieis visus juos aprūpinti būtiniausių priemonių krepšeliu, skaitykite „Tauragės žiniose“. Laikraštyje kaip paprastai rasite daug sporto naujienų, sužinosite, kiek kainuoja pirmosios lietuviškos braškės bei kuri maitinimo įstaiga keičia meniu bei koncepciją. Šiame numeryje nemažai kriminalų – Šilinės miškų padegėjas sulaukė bausmės, pagautas degalinių įsilaužėlis ir nelegali kriptovaliutų ferma. Kultūros rubrikose pasigėrėsite dviejų grandiozinių savaitgalio renginių akimirkomis bei sužinosite, ką paruošė jau už savaitės vyksiančios miesto šventės organizatoriai. Taip pat išsamiai, kodėl verta „pakelti bulvę nuo sofos“ ir sekmadienį ateiti prie balsadėžių rinkti Prezidento ir Europos Parlamento narių.  

Europos Parlamento (EP) rinkimams sukurtas europiečių bendrumo jausmu paremtas filmas „Pasirink savo ateitį“ sulaukė precedento neturinčio dėmesio – beveik 75 mln. peržiūrų. Jautrus vaizdo įrašas kviečia nelikti abejingiems ir ateiti į Europos Parlamento rinkimus, kurie Lietuvoje vyks kartu su Prezidento rinkimų antruoju turu, sekmadienį, gegužės 26 dieną.