2020 Vasario 18 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Miestas nušvis LED šviesomis

  • Įkelta: 2019-06-25

Tauragės kabelinės televizijos albumo nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybė šią savaitę pasirašė vieną pirmųjų energijos taupymo sutarčių Lietuvoje. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, milijoninės vertės tarptautinis projektas leis visas natrio-gyvsidabrio lempas pakeisti naujos kartos LED šviestuvais. Naujos technologijos dėka miesto apšvietimui bus išleidžiama mažiau, o už sutaupytus pinigus per 10 metų laikotarpį bus atsiskaitoma už pačius įrenginius.

Kodėl reikėjo keisti esamus šviestuvus? Anot Tauragės miesto seniūno pavaduotojo Žilvino Majaus, atlikus apšvietimo inventorizaciją buvo prieita prie išvados, kad atnaujinant šviestuvus neturėtų būti vadovaujamasi principu  – keisti susidėvėjusį šviestuvą į tokį pat naują.

– Atnaujinant Tauragės apšvietimo sistemą 2004 m. buvo vadovautasi šiuo principu, keičiant šviestuvus su 250W gyvsidabrio lempomis į šviestuvus su 150W natrio lempomis. Dabar mieste, atsižvelgiant į gatvių kategorijas pagal apšvietimo klases, yra per daug šviestuvų su 150 W natrio lempomis. Naujai suprojektuotas gatvių apšvietimas vizualiai yra artimesnis standartų reikalavimams. Dabartinė Tauragės miesto apšvietimo sistema yra neefektyviai naudojanti elektros energijos išteklius, didina eksploatacijos sąnaudas bei neužtikrina saugumo tamsiu paros metu. Pakeitus šviestuvus reikės atlikti ir valdymo spintų atnaujinimą bei modernizavimą, – teigė jis.

Seniūnija pateikė duomenis, jog 2018 m. gatvių apšvietimui buvo sunaudota 1232247 kWh, už elektros energiją sumokėta 110 tūkst. eurų, arba vidutiniškai po 9 166 eurus kas mėnesį. Šiemet sausio–gegužės mėnesiais sumokėta daugiau negu pernai, nes elektros energija brango.

2018 m. sausio–gegužės mėn. sunaudota 501582 kWh, sumokėta 46 060,07 Eur, 2019 m. sausio-gegužės mėn. sunaudota 670420 kWh, sumokėta 67746 Eur. Šiuo metu visos Tauragės miesto gatvės apšviečiamos per naktį visus metus.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio skaičiavimais, naujos kartos šviestuvai leis sutaupyti iki 50 proc. energijos, sumažės eksploatacinės ir priežiūros sąnaudos.

Tauragės mieste bus pakeista 2 000 šviestuvų, iš viso rajone – 3 500. Energijos taupymo sutartis, kurios vertė siekia 1 mln. 50 tūkst. eurų, įvykdžius tarptautinį pirkimą pasirašyta su Estijos kapitalo įmone UAB „Enefit“. Pagal šią sutartį bendrovė infrastruktūros atnaujinimo darbus įsipareigojo atlikti per 4 mėnesius bei vykdyti įrenginių eksploataciją ir garantinį aptarnavimą visą sutarties laikotarpį – 10 metų. Įsipareigojama ir užtikrinti ne mažesnį nei nurodyta sutartyje energijos sutaupymo procentą. Energijos taupymo paslaugos Tauragės rajono savivaldybei atsieis apie 8000 eurų kas mėnesį.

Birželio 12–14 dienomis Tauragės miesto bendruomenė „Tauragės Jovarai“ organizavo trijų dienų vasaros poilsio dienos stovyklą „Pažink savo kraštą“.

Norisi pokyčių? Visos moterys žino, kad geriausias būdas bent šiek tiek pasikeisti, o tuo pačiu ir pakelti sau nuotaiką – apsilankyti grožio salone. Tauragiškės tam turi ir dar vieną svarią priežastį –  mieste atidaryti  modernūs Miss Colour XQ Grožio namai. Jų savininkė Regita Kazlauskienė sako, kad tai jos svajonės išsipildymas, ir žada, kad jie kitokie nei dauguma miesto salonų – ne tik interjeru, bet ir paslaugų kokybe, ir požiūriu į klientą.

Projektas „Kino karavanas“ jau šeštus metus Lietuvos regionuose rodys festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų labiausiai pamėgtus pripažintų režisierių filmus. Per tris mėnesius šalies miestuose ir miesteliuose įvyks per 30 nemokamų gero kino seansų. Pirmasis nemokamas seansas po atviru dangumi įvyko Marijampolės poezijos parke, o tauragiškiai pirmąjį festivalio filmą „Išgyventi vasarą“ Pilies kieme pamatys birželio 27 d., 22 val.

Joninės jau šį savaitgalį! Tauragės kultūros centras birželio 22-ąją ir 23-ąją organizuoja šventę ,,Vartai į mūsų tradicijas“. Šiemet net dvi dienas – birželio 22-23 – Taurų nuotykių parke vyksianti Joninių šventė kviečia ne tik pašėlti, bet ir atverti simbolinius vartus ir iš arčiau pažvelgti į mūsų tautinio charakterio bruožus – pagarbą tradicijoms, jų puoselėjimui ir saugojimui. Abi dienas bus daug muzikos, šokių ir žaidimų, tradicinių amatų, šurmuliuos tautodailininkai, veiks „Sveikatos palapinė“, kvies gyvūnijos kampelis.

Prasidėjusi vasara reiškia atostogas irįsimintinas akimirkas, todėl„Tele2“paruošė viliojančių pasiūlymųpažangias kameras turintiems „Samsung“telefonams įsigyti, o neribotus gigabaitus – dovanoja.Nuolaidomis pasinaudoti ir dovanų gauti galima visuose operatoriaus salonuose beiinternetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.