2020 Birželio 07 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: laukia itin karšta savaitė – temperatūra šoktels iki 30 laipsnių

  • Įkelta: 2019-06-03
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuo pirmadienio šalyje temperatūra kils vis aukščiau. Šią savaitę sulauksime įspūdingos vasariškos šilumos, kai kur termometrai fiksuos 30 laipsnių ir net didesnį karštį. Visgi, savaitei baigiantis tokią kaitrą nuplaus lietus, griaudės perkūnija.

Šiandien diena bus rami, danguje supsis nedideli debesys, bus maloniai šilta. Pūs nestiprus nepastovios krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune termometrai fiksuos 24, Šiauliuose ir Panevėžyje 23 laipsnius šilumos. Klaipėdoje oras šils iki 22 laipsnių. Šalies pietuose vyraus 25–27 laipsnių šiluma.

Antradienį temperatūra kils dar aukščiau, o danguje nebus nei debesėlio. Naktis bus rami, temperatūra svyruos tarp 11–16 laipsnių šilumos. Dieną kepins saulės spinduliai, pūs kiek juntamesnis pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 27 laipsnius šilumos. Kaune oras įšils iki 28 laipsnių. Klaipėdoje numatoma 24 laipsnių šiluma.

Trečiadienio naktis bus žvaigždėta ir šilta, vyraus 14–18 laipsnių šiluma. Dieną vėl šildys saulė, pūs vidutinio stiprumo pietryčių krypties vėjas. Visgi, vietomis po pietų gali truputį palyti, o danguje sukiosis daugiau debesų. Šalies pietuose kai kur temperatūra perkops 30 laipsnių ribą. Vilniuje oras šils iki 28 laipsnių. Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie 29 laipsnius šilumos. Klaipėdoje termometrai fiksuos 27 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį išsilaikys šilti orai, tačiau jau galime sulaukti grėsmingų perkūnijos ir lietaus debesų. Sustiprės pietryčių krypties vėjas. Nakties valandomis giedrame danguje spindės žvaigždės, vyraus 16–21 laipsnio šiluma. Dieną, ypač po pietų, iš pasirodžiusių debesų kai kur prapliups lietus, grūmos perkūnija. Bus tvanku. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 28 laipsnių. Šiauliuose bus apie 27, Klaipėdoje apie 25 laipsnius šilumos.

Penktadienį, tikėtina, jog lietaus sulauksime daugiau. Naktis bus rami, temperatūra sieks 16–20 laipsnių šilumos. Dieną išaugs debesuotumas, nušniokš lietus, griaudės perkūnija. Numatomas gūsingas pietryčių krypties vėjas. Laipsniu kitu temperatūra sumažės. Vilniuje bus apie 28, Kaune ir Panevėžyje apie 27 laipsnius šilumos. Šiauliuose oras šils iki 26, Klaipėdoje iki 25 laipsnių.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, šeštadienį išsilaikys labai panaši šiluma kaip ir penktadienį, vietomis dar prapliups lietus ir perkūnija. Prie jūros jau bus kiek gaiviau. Sekmadienį, tikėtina, jog lis daugelyje vietovių, pūs smarkesnis vakarinių krypčių vėjas, o temperatūra smuktels žemiau. Vyraus labiau lietuviškai vasarai būdinga šiluma.

Tarybos opozicija balsavimui vėl teikė tą patį kandidatą į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus – Vaclovą Karbauskį. Antrasis bandymas patyrė fiasko – valdantieji nuomonės nepakeitė. Raimondas Matemaitis ir Darius Stankus griežtai pasisakė prieš balsavimą už buvusį Šilumos tinklų direktorių. 

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, šiandien, 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę!

Nors prasidėjus daugiabučių modernizavimo programai didžioji dalis projektų buvo pavienių namų renovacijos darbai, apie kvartalinės renovacijos naudą buvo kalbama jau tada. Šiandien Lietuvoje yra teigiamų kvartalinės renovacijos pavyzdžių, kuriuos mato ir gyventojai, ir valdžios atstovai. Renovuoti ištisus kvartalus taip didinant energinį efektyvumą jau yra pasirengusios daugiau nei pusė (35) šalies savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad gegužės 31–birželio 1 d. Tauragės miesto šventės „Tauro ragas 2019“  metu bus ribojamas transporto priemonių eismas (uždarytos kai kurios miesto gatvės ir įvažiavimas).

Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.