2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Valdantieji nuomonės nepakeitė – antrą kartą tarė „ne“

  • Įkelta: 2019-06-03
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tarybos opozicija balsavimui vėl teikė tą patį kandidatą į Tarybos kontrolės komiteto pirmininkus – Vaclovą Karbauskį. Antrasis bandymas patyrė fiasko – valdantieji nuomonės nepakeitė. Raimondas Matemaitis ir Darius Stankus griežtai pasisakė prieš balsavimą už buvusį Šilumos tinklų direktorių. 

Praėjusiame posėdyje po ilgų diskusijų buvo nuspręsta netvirtinti opozicijos prerogatyvoje esančio Kontrolės komiteto pirmininko, kuriuo buvo siūlomas V. Karbauskis. Griežtai prieš V. Karbauskio kandidatūrą pasisakė daugelis valdančiųjų. Apie tai išsamiai rašėme „Tauragės žiniose“.  Dėl to vakar opozicija turėjo pakartotinai siūlyti kandidatą į komisijos pirmininkus. 

V. Karbauskis buvo pasiruošęs ilgą kalbą, kurioje bandė paneigti praėjusiame Tarybos posėdyje kolegų jam mestus kaltinimus dėl neskaidraus šilumos ūkio valdymo jam vadovaujant Tauragės šilumos tinklams, tačiau tai kolegų neįtikino. 

– Kai kam norisi traukiant praeities faktus ir juos iškraipant arba pritaikant savo versijos pagrindimui dėlioti mano moralinį veidą. Manau, turiu visas teises kaip siūlomas į kontrolės komiteto pirmininkus pateikti faktus ir argumentus, kurie padės susivokti buvusioje ir esamoje aplinkoje ir galimai pakeis kolegų išankstinį nusiteikimą mano atžvilgiu, – sakė jis. 

V. Karbauskis teigė, jog prieš šešerius metus pasirašyta biokuro pirkimo sutartis su „Timbex“ nebuvo nuostolinga šilumos vartotojams, esą tuo metu galiojo didesnės biokuro kainos visoje Lietuvoje, o pasikeitus Šilumos tinklų vadovybei sumažintos šilumos kainos vartotojams buvo patvirtintos dar prieš jam paliekant pareigas. 

Jo ginti stojo ir opozicijos lyderiai, teigdami, kad nemato pagrindo, kodėl negalėtų būti tvirtinama V. Karbauskio kandidatūra. 
Tačiau Liberalų frakcijos seniūnas Darius Stankus ir konservatorius Raimondas Matemaitis vėl principingai pasisakė negalintys už jį balsuoti. 

– Realiai Tauragės šilumos tinklai mokėdavo po 127 litus už kubinį metrą. Buvo permokama per metus 2 milijonus, pusantro milijono litų. Paskutiniais metais, atsimenu, jau buvo padaryta pažanga, – po 700–800 tūkstančių. Taip kad nėra kuo girtis, ir, taip sakant, nelabai pasitikime tuo vadovu, kuris dirbo, ir šiuo metu, kad būtų Kontrolės komiteto pirmininku, aš tikrai negaliu už jį balsuoti, – teigė Raimondas Matemaitis.  

Už  V. Karbauskio kandidatūrą balsavo 9 Tarybos nariai: visa opozicija ir du „nepartiniai“ – Sigitas Kancevyčius ir Eugenijus Margis. Sprendimas nebuvo priimtas. Kitą savaitę vėl šaukiamas posėdis, tad opozicija turės progą kandidatą teikti trečią kartą.

 

LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais. Tai dar viena priežastis visiems globaliems tauragiškiams po miesto šventės renginių, šiandien, 15 val., atvykti į Pilies kiemelį. Projekto „Globali Tauragė“ darbo grupė pasirūpins, kad popietėje vyktų jaukūs pokalbiai, žaidimai, dainos ir šokiai. Laukiami visi – vieni ar su šeimomis, kurie trumpam, ilgam ar visam sugrįžo į savo Tauragę!

Nors prasidėjus daugiabučių modernizavimo programai didžioji dalis projektų buvo pavienių namų renovacijos darbai, apie kvartalinės renovacijos naudą buvo kalbama jau tada. Šiandien Lietuvoje yra teigiamų kvartalinės renovacijos pavyzdžių, kuriuos mato ir gyventojai, ir valdžios atstovai. Renovuoti ištisus kvartalus taip didinant energinį efektyvumą jau yra pasirengusios daugiau nei pusė (35) šalies savivaldybių.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad gegužės 31–birželio 1 d. Tauragės miesto šventės „Tauro ragas 2019“  metu bus ribojamas transporto priemonių eismas (uždarytos kai kurios miesto gatvės ir įvažiavimas).

Europos piliečiams labai rūpi gyvūnų gerovė, ir pastaraisiais metais vis daugiau žmonių domisi, ar su gyvūnais elgiamasi etiškai. Neabejingi gyvūnams ir tauragiškiai: vos spėjo į miestą atvažiuoti cirkas, „Tauragės žinias“ pasiekė skundas – esą gyvūnai ligoti, jais prastai rūpinamasi. Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tą pačią dieną suskubo apsilankyti cirke ir patikrinti, kaip yra iš tiesų.

Laikraščio vedamajame – rajono politikos aktualijos: ketvirtadienio neeilinis posėdis prasidėjo iškilminga naujo Tarybos nario priesaika. Mandato dėl savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų atsisakiusį Modestą Petraitį pakeitė praeitoje kadencijoje Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komitete dirbęs UAB „Televizijos komunikacijos“ direktorius Vilmantas Liorančas. Tarybos posėdyje opozicija antrą kartą teikė tą patį kandidatą į Kontrolės komiteto pirmininkus, ir vėl – nesėkmingai. Laikraščio pirmuosiuose puslapiuose ir žvilgsnis į neatpažįstamai besikeičiančią Martyno Mažvydo progimnaziją. Kriminalų puslapyje – širdį verianti Tauragės rajone sumuštos moksleivė drama, sulaukusi atgarsio visoje Lietuvoje. Taip pat laikraštyje gražiausių miesto šventės renginių pristatymai, muzikos ir meno užkulisiai bei Tauragės  gatvėmis žingsniuojantis dramblys.