2020 Balandžio 06 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ateityje – ir ledo arena?

  • Įkelta: 2019-07-01

Ledo arenos Tauragei projektas – konkurso nugalėtojas

„Išmaniojo miesto“ V konkurse net 4 komandos rinkosi projektuoti objektą Tauragėje – Ledo areną. Vienas iš projektų įvertintas už geriausią architektūrinį projektavimą ir išrinktas konkurso nugalėtoju. Beje, Tauragei skirtas projektas konkursą laimėjo ir pernai – studentų suprojektuota multifunkcinė sporto arena iš konkursinės idėjos tapo realiais planais. „Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną galėsime čiuožinėti Tauragės ledo arenoje?“ –  intriguojančia žinute „Facebooke“ dalijasi Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Birželio 20-ąją įvyko jau penktasis žurnalo „Structum“ organizuojamo projekto „Išmanusis miestas“ apdovanojimų vakaras, kuriame dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir Tarybos narys Sigitas Mičiulis. Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas įteikė Tauragės rajono savivaldybei padėką už Lietuvos miestų ir miestelių gražinimą, jaunimo skatinimą kurti ir modernias ateities vizijas, o ant scenos kalbėjęs meras Dovydas Kaminskas pristatė mūsų miestą ir tikslus.

„Regionai kartais be reikalo nuvertinami ir mums reikia atgauti pasitikėjimą savimi, nes iš mūsų mažų Lietuvos miestų gimsta labai daug talentų, sugeneruojama naujų idėjų ir novacinių sprendimų, kurie paplinta po visą Lietuvą ar net pasaulį, o projektas „Išmanus miestas“ prisideda prie pasitikėjimo savimi auginimo. Bendradarbiavimas tarp savivaldybių, aukštojo mokslo ir studentų, kuria naują požiūrį ir skatina bendruomenių diskusijas. Tuomet gimsta nauji ambicingi tikslai, į kuriuos įdėjus daug darbo tampa miestui svarbiais projektais“, – sakė D. Kaminskas.

Renginio kulminacija tapo geriausių projektų paskelbimas. Daugiausiai žmonių simpatijų bei komisijos įvertinimų ir pirmosios vietos prizą laimėjo Tauragei sukurtas ledo arenos projektas, kurį projektavo Kauno Technologijos universiteto komanda: Ugnė Miškevičiūtė, Aistė Stulgytė, Agnija Ponomariova, Paulius Janonis, Aurimas Dermauskas, Martynas Arbačauskas kartu su projekto vadove Dr. Laura Stasiuliene.

Ateities miestų vizijas Skuodo, Alytaus, Visagino, Tauragės, Anykščių savivaldybėms projekte „Išmanusis miestas V“ planavo dešimtys jaunuolių iš šalies universitetų.Tauragei projektus rengė VGTU ir KTU atstovai.

Įdomią vizualinę idėją pasiūlė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai
Organizatorių nuotraukos

Balsavimas vyko internete, daugiausiai simpatijų pelnęs projektas apdovanotas specialiu prizu. Mūsų miestui rengti 4 ledo arenos projektiniai pasiūlymai.

Kauno Technologijos universitetoparengto Tauragės ledo arenos projektinio pasiūlymo užduotis buvo sukurti viešą erdvę ir naują traukos centrą, kuriuo galėtų naudotis įvairaus amžiaus žmonės. Anot studentų, mieste mažai sportui skirtų erdvių, todėl arena naudotųsi ir jauni, ir seni. Be to, Tauragė yra strategiškai patogi vieta ir ne per daug nutolusi nuo didžiųjų Lietuvos miestų, taigi arenoje lankytųsi ir svečiai iš toliau. Be to, Ledo arena prisidėtų prie miesto kuriamos darnaus vystymosi ir žaliosios koncepcijos savo inovatyviais ir šiuolaikiškais sprendimais.

Tauragės rajono mero D. Kaminsko akį patraukė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentų parengtas projektas. Šie siūlė neįprastą ledo arenos formą – tauro galvos vizualizaciją. Meras socialiniame tinkle svarstė, jog šią akiai neįprastą koncepciją būtų galima pritaikyti futbolo maniežui.

Meras džiaugėsi savivaldybių ir akademinės bendruomenės bendradarbiavimu, kurio dėka gimsta naujos idėjos. „Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną galėsime čiuožinėti Tauragės ledo arenoje?“ – rašė jis.
– Sinergija tarp savivaldybių, aukštojo mokslo atstovų, akademikų ir studentų leidžia pamatyti miestus ir atskiras jų teritorijas iš kitos perspektyvos. Gimsta naujos idėjos, užbrėžiami ambicingi ir ilgalaikiai tikslai. Todėl natūralu, kad projektas inicijuoja nemažai diskusijų tarp gyventojų – tai lyg regionų, miestų ir miestelių ar atskirų bendruomenių tobulėjimo procesas, motyvuojantis dirbti dar daugiau ir skatinantis ateitį vertinti pozityviau, – „Structum“ žurnale spausdinamame interviu teigia D. Kaminskas.

Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) Tauragėje turi dar vieną automobilį. Tauragės maltiečiai, džiaugdamiesi dovana, ketina ne tik teikti gulinčių asmenų pervežimo paslaugą, bet ir planuoja, kaip dar būtų galima šį automobilį panaudoti plačiau.

Senovėje pirtis kasdienybėje užimdavo svarbią vietą. Pasilepinti ir, galiausiai, nusiprausti kaime bent kartą per savaitę rinkdavosi visi. Gyvenant patogumų amžiuje pirties reikšmė truputį pamiršta, na, o tradiciniai pirties ritualai mūsų laikais – jau tikra egzotika. O be reikalo, sako Viktorija – Lepūnė.

Klaipėdos džiazo orkestras ir Cecile Verny – projektas, nepaliksiąs abejingo nė vieno klausytojo. 

VMVT ekspertų duomenimis, afrikinis kiaulių maras (AKM) į ūkius, kuriuose šiemet patvirtinti ligos židiniai, pateko dėl biologinio saugumo reikalavimų pažeidimų.

Padedama mamos meilės ir aplinkinių gerumo, reta genetine liga serganti Agnė stiprėja. Jos mama tiesiog stebuklu vadina delfinų terapiją – po susitikimų su jais mergaitė tvirtėja akyse ir netgi bando vaikščioti. LIONS klubo iniciatyva tauragiškių suaukotos lėšos leis jai  naudotis delfinų terapija dar 10 kartų.